کد خبر : 4666
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ برخی مجلس را با محل حزب بازی اشتباه می‌گیرند/نماینده مجلس نباید خریده شود

فارس/ برخی مجلس را با محل حزب بازی اشتباه می‌گیرند/نماینده مجلس نباید خریده شود

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که برخی مجلس را با محل حزب بازی اشتباه می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) طی سخنانی در همایش بزرگ جبهه متحد اصولگرایان که در حسینیه فاطمیون برگزار شد، اظهار داشت: اوایل مجلس هشتم ملاقاتی با رهبری داشتیم که ایشان یک نکته‌ای را درباره مجلس فرمودند که فکر می‌کنم می‌تواند مبنای کار ما برای تصمیم‌گیری باشد.

وی افزود: رهبری فرمودند که مجلس باید مظهر حکمت نظام باشد و به مسائل توجه کند و اوضاع را ببیند و بر اساس منافع ملی کشور تصمیم بگیرد که این نکته، نکته مهمی است.

لاریجانی افزود: گاهی برخی مجلس را با محل حزب‌بازی عوضی می‌گیرند؛ البته درست است که در مجلس افراد مختلفی هستند اما مجلس یک نهاد حکومتی است و وظیفه نمایندگان این است که وکیل ملت باشند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: نماینده مجلس نباید خریده شود یا در لابی‌ها نباید تأثیرپذیر باشد؛ اگر نمایندگان درد ملت را شناختند مناسب خانه ملت خواهند بود.

وی گفت: ما در شرایط حساسی هستیم و البته مجلس همیشه برای کشور حساس بوده ولی امروز شرایط کشور حساس‌تر از گذشته است.

رئیس مجلس ادامه داد: در چند سال اخیر مخصوصا فشارهای بین‌المللی بر ملت ما زیاد شده و تحریم‌ها نهایت خصومت دشمنان را علیه ما نشان می‌دهد. البته گاهی دشمنان جیغ‌های بنفش می‌کشند و نعره‌ها و غرش‌هایی هم سر می‌دهند که از سر ترس است چرا که از هیبت ملت ایران می‌ترسند.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر نوک اصلی حملات دشمن به مسائل اقتصادی معطوف است و تحریم‌ها را هم دشمنان به همین دلیل اعمال می‌کنند. تا فشار اقتصادی بر ملت افزایش پیدا کند.

وی افزود: گرچه دشمنان می‌گویند که تحریم‌ها به خاطر مسئله هسته‌ای است ولی دروغ می‌گویند.

وی به ذکر خاطره‌ای پرداخت و گفت: در زمانی که من مذاکرات هسته‌ای را دنبال می‌کردم یکی از وزرای کشورهای همسایه پیغامی از سوی یکی از وزرای غربی آورد و در جلسه‌ای به من گفت که غربی‌ها می‌گویند حتی اگر ایران به دنبال سلاح هسته‌ای هم باشد، مشکلی نداریم ولی مشکل ما این است که ایران نقشه ما را در منطقه به هم می‌زند.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: وقتی آمریکایی‌ها عراق را اشغال کردند، فقط جمهوری اسلامی بود که کنار عراق ایستاد که این صلابت و قدرت ما را نشان می‌دهد.

لاریجانی گفت: در جنگ 33 روزه هم که تمام غرب رژیم صهیونیستی را حمایت می‌کرد و بقیه هم خود را به خواب زده بودند ما پشت سر حزب‌الله قرار گرفتیم و از آنها حمایت کردیم و به مدد خداوند رژیم صهیونیستی شکست خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش اظهار داشت: یکی از مسئولین آمریکایی اخیرا گفته که کشورهای دیگر نمی‌توانند نقش ایران را کمرنگ کنند.

وی با بیان اینکه دشمن همواره با ما لجبازی می‌کند، اظهار داشت: در منطقه ما طی یک سال اخیر تحولات کم‌نظیری رخ داده است. که برای غربی‌ها خیلی سنگین بود. درست است که آمریکایی‌ها شعار دموکراسی‌خواهی می‌دهند ولی همه جا بر سر راه دموکراسی خواهی سنگ‌اندازی می‌کنند.

رئیس قوه مقننه این سؤال را مطرح کرد که چرا آمریکایی‌ها بر سر مسئله سوریه متمرکز شده‌اند و گفت: آنها به دنبال مأموریت خود هستند و می‌خواهند که حتی اگر می‌شود وضعیت سوریه را حتی با ارسال سلاح به هم بریزند تا از تحولات منطقه استفاده کنند.

لاریجانی اظهار داشت: از سوی دیگر ما در داخل کشور نقایصی از نظر اقتصادی داریم؛ گرانی‌ها مسئله آشکاری است که وجود دارد و باید این نقص را جبران کنیم.

وی اضافه کرد:‌ نکته‌ای که رهبری برای شعار سال فرموده‌اند، بسیار لازم و بجا بود تا اوضاع کشور درست شود.

لاریجانی این سؤال را مطرح کرد که چرا در کشور ما مدیریت منابع باید طوری باشد که تحصیل‌ کرده‌ها شغل نداشته باشند و گفت: اگر همه تحریم‌ها وجود داشته باشد ولی ما بتوانیم تولید داخل را سامان دهیم، هم اشتغال و هم گرانی‌ها حل می‌شود.

لاریجانی با بیان اینکه هم اکنون در آستانه انتخابات دور دوم مجلس هستیم، اظهار داشت: اصل حضور مردم در انتخابات بسیار مهم و مؤثر است.

وی افزود: مجلس یا رئیس جمهور به واسطه مردم انتخاب می‌شوند و اگر افراد درست انتخاب شوند، می‌توانند وقت خود را صرف امور کشور کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید انتخاب درستی داشته باشند، افزود: افرادی باید برای مجلس انتخاب شوند که صاحب نظر باشند و تجربه لازم را هم در امور داشته و مشکلات مردم را بشناسند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی