کد خبر : 4646
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: قوانین شفاف است/ برخی بدنبال دور زدن قانون نباشند

خانه ملت/ لاریجانی در جمع خبرنگاران: قوانین شفاف است/ برخی بدنبال دور زدن قانون نباشند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قوانین تا حد بسیار زیادی شفاف هستند، اما گاهی برخی از بخش‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند، گفت: معمولا مشکلات بر سر تفسیر قانون نیست بلکه بر سر اجرای آن است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست عمومی آسیا –اقیانوسیه برای آموزش در پاسخ به پرسشی درباره بحث اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در مورد تفسیر مجری از قانون، گفت: فکر نمی‌کنم مشکل بر سر تفسیر قانون باشد، چرا که قوانین تا حد بسیار زیادی شفاف است و هر جا ابهامی وجود داشته باشد، می‌توانند از مجلس سوال کنند تا تفسیر شود.

وی ادامه داد: مشکل بر سر این است که گاهی برخی از بخش‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند، بنابراین بحث بر سر تفسیر قانون نیست بلکه بر سر اجراست.

 

تیم مذاکره کننده با ۱+۵ ؛ نقشه‌ای را در دست ترسیم دارند

لاریجانی در ادامه درخصوص مذاکرات آتی ایران و ۱+۵ با یادآوری این نکته که قصد نداریم قضاوتی در مورد روند مذاکرات داشته باشیم، گفت: هنوز مذاکرات مقدماتی که طرفین را برای مذاکرات بغداد آماده کند، انجام نشده است، اما مسئولان مربوطه نقشه‌ای را در دست ترسیم دارند.

وی ادامه داد: تا این لحظه بحث مذاکرات از نظر شکلی حرکتی مثبت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی در مورد طرح بحث لغو تحریم‌ها علیه ایران در مذاکرات آتی بغداد خاطرنشان کرد: به طور عقلایی باید همه موضوعات مطرح شود، ولی باید دید که آیا مذاکرات برای وقت‌گذرانی است یا هدف دیگری دارد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به پرسش دیگری که در مورد بهبود اوضاع سوریه و عملی شدن طرح عنان با یادآوری این نکته که لزومی ندارد که در این‌خصوص ناامید شویم، خاطرنشان کرد: رفتارهای برخی کشورهای منطقه با سوریه از جنس ستیزه‌جویانه است و طرح کوفی‌عنان نیز باید مطابق همان برنامه‌ای که در مورد خلع‌سلاح گروه‌های تروریستی مطرح شده باید اجرا شود.

وی ادامه داد: امیدواریم این طرح کامل شود، چون پیوست تغییر سیاسی در آن مشاهده نمی‌کنیم.

لاریجانی در بحث توهین‌ها در جریان فعالیت‌های انتخاباتی و هدف قرار داده شدن آیت‌الله مصباح اظهار داشت: توهین به ایشان بسیار زشت است چرا که ایشان از افراد ارزشمند و فیلسوف کشور است و از نظر اخلاقی فردی برجسته هستند.

وی ادامه داد: اینکه در هر انتخاباتی همه آورده‌هایمان را به صورت دیگی جوشان درآوریم درست نیست و باید نسبت به آیت‌الله یزدی، مصباح و مهدوی‌کنی نهایت ادب رعایت شود.

لاریجانی همچنین بر حفظ ادب و عدم تخریب رجال سیاسی  که در این حوزه دارای آبرویی هستند نیز تاکید کرد.

 

امارات، خود را آلت دست تبلیغات دیگران نکند

رئیس مجلس در مورد بحث ادعاهای واهی امارات در مورد جزایر سه‌گانه ایرانی خلیج‌فارس نیز تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران استحکام در حفظ حقوق ملی با رویکرد همکاری با همسایگان و همگرایی با آنان است. اینکه برخی همسایگان تحریک می‌شوند، دود آن بر چشم خودشان می‌رود.

وی افزود: دعواهای شیعه و سنی و فرقه‌گرایی نیز گاهی از سوی غربی‌ها دمن زده می‌شود لذا باید مسئولان امارات گام‌های عاقلانه‌ای بردارند و بی‌خود خود را آلت دست تبلیغات دیگران نکنند.

نامزدها، دعواها و مباحث سایشی را مطرح نکنند

نماینده مردم قم در مجلس همچنین بر حفظ اخلاق درست انتخاباتی در جریان تبلیغات نامزدها تاکید کرد و گفت: کاندیداها باید تلاش کنند توانمندی‌های خود را بیان نمایند. توصیه می‌کنم که دعواها و مباحث سایشی را مطرح نکنند تا این احساس در مردم ایجاد نشود که آنان در پی پست و مقام هستند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی