کد خبر : 4638
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران:

قوانین شفاف است/ برخی بدنبال دور زدن قانون نباشند

قوانین شفاف است/ برخی بدنبال دور زدن قانون نباشند

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست عمومی آسیا –اقیانوسیه برای آموزش در پاسخ به پرسشی درباره بحث اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در مورد تفسیر مجری از قانون، گفت: فکر نمی‌کنم مشکل بر سر تفسیر قانون باشد، چرا که قوانین تا حد بسیار زیادی شفاف است و هر جا ابهامی وجود داشته باشد، می‌توانند از مجلس سوال کنند تا تفسیر شود.

وی ادامه داد: مشکل بر سر این است که گاهی برخی از بخش‌ها می‌خواهند قانون را دور بزنند، بنابراین بحث بر سر تفسیر قانون نیست بلکه بر سر اجراست.

 تیم مذاکره کننده با ۱+۵ ؛ نقشه‌ای را در دست ترسیم دارند

لاریجانی در ادامه درخصوص مذاکرات آتی ایران و ۱+۵ با یادآوری این نکته که قصد نداریم قضاوتی در مورد روند مذاکرات داشته باشیم، گفت: هنوز مذاکرات مقدماتی که طرفین را برای مذاکرات بغداد آماده کند، انجام نشده است، اما مسئولان مربوطه نقشه‌ای را در دست ترسیم دارند.

وی ادامه داد: تا این لحظه بحث مذاکرات از نظر شکلی حرکتی مثبت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی در مورد طرح بحث لغو تحریم‌ها علیه ایران در مذاکرات آتی بغداد خاطرنشان کرد: به طور عقلایی باید همه موضوعات مطرح شود، ولی باید دید که آیا مذاکرات برای وقت‌گذرانی است یا هدف دیگری دارد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به پرسش دیگری که در مورد بهبود اوضاع سوریه و عملی شدن طرح عنان با یادآوری این نکته که لزومی ندارد که در این‌خصوص ناامید شویم، خاطرنشان کرد: رفتارهای برخی کشورهای منطقه با سوریه از جنس ستیزه‌جویانه است و طرح کوفی‌عنان نیز باید مطابق همان برنامه‌ای که در مورد خلع‌سلاح گروه‌های تروریستی مطرح شده باید اجرا شود.

وی ادامه داد: امیدواریم این طرح کامل شود، چون پیوست تغییر سیاسی در آن مشاهده نمی‌کنیم.

لاریجانی در بحث توهین‌ها در جریان فعالیت‌های انتخاباتی و هدف قرار داده شدن آیت‌الله مصباح اظهار داشت: توهین به ایشان بسیار زشت است چرا که ایشان از افراد ارزشمند و فیلسوف کشور است و از نظر اخلاقی فردی برجسته هستند.

وی ادامه داد: اینکه در هر انتخاباتی همه آورده‌هایمان را به صورت دیگی جوشان درآوریم درست نیست و باید نسبت به آیت‌الله یزدی، مصباح و مهدوی‌کنی نهایت ادب رعایت شود.

لاریجانی همچنین بر حفظ ادب و عدم تخریب رجال سیاسی  که در این حوزه دارای آبرویی هستند نیز تاکید کرد.

 
امارات، خود را آلت دست تبلیغات دیگران نکند

رئیس مجلس در مورد بحث ادعاهای واهی امارات در مورد جزایر سه‌گانه ایرانی خلیج‌فارس نیز تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران استحکام در حفظ حقوق ملی با رویکرد همکاری با همسایگان و همگرایی با آنان است. اینکه برخی همسایگان تحریک می‌شوند، دود آن بر چشم خودشان می‌رود.

وی افزود: دعواهای شیعه و سنی و فرقه‌گرایی نیز گاهی از سوی غربی‌ها دمن زده می‌شود لذا باید مسئولان امارات گام‌های عاقلانه‌ای بردارند و بی‌خود خود را آلت دست تبلیغات دیگران نکنند.

نامزدها، دعواها و مباحث سایشی را مطرح نکنند

نماینده مردم قم در مجلس همچنین بر حفظ اخلاق درست انتخاباتی در جریان تبلیغات نامزدها تاکید کرد و گفت: کاندیداها باید تلاش کنند توانمندی‌های خود را بیان نمایند. توصیه می‌کنم که دعواها و مباحث سایشی را مطرح نکنند تا این احساس در مردم ایجاد نشود که آنان در پی پست و مقام هستند. /
 

کلید واژه :

دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی