کد خبر : 4619
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ايسنا / لاريجاني:رايزني دولت و مجلس درباره يارانه‌ها مفيد بوده است/گزارش «پورمحمدي» به مجلس نرسيده

ايسنا / لاريجاني:رايزني دولت و مجلس درباره يارانه‌ها مفيد بوده است/گزارش «پورمحمدي» به مجلس نرسيده

رييس مجلس شوراي اسلامي از عدم ارسال گزارش رييس سازمان بازرسي كل كشور درباره موجودي حساب ذخيره ارزي، ابراز بي‌اطلاعي كرد و گفت: اگر اين گزارش به مجلس برسد بايد به كميسيون تخصصي رفته و مورد بحث و بررسي قرار گيرد ولي تا اين لحظه گزارشي به مجلس ارسال نشده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي لاريجاني در جمع خبرنگارن و در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا كه در خصوص ارزيابي‌اش از ديدار چهارشنبه شب برخي از اعضاي كميسيون تلفيق با احمدي‌نژاد پرسيد، گفت: تا جايي كه از اين جلسه اطلاع دارم درباره بحث هدفمندي يارانه‌ها رايزني انجام شد. برخي از اعضاي كميسيون تلفيق با شركت در اين جلسه استدلال‌هاي رييس‌جمهور را شنيدند و طبعا دغدغه‌هاي خودشان را درباره تورم بيان كردند.

رييس مجلس شوراي اسلامي، رايزني دولت و مجلس را براي اجراي فاز دوم هدفمندسازي يارانه‌ها مفيد دانست و افزود: موضوع هدفمندسازي يارانه‌ها بايد بين مجلس و دولت كاملا پخته شود تا در لايحه بودجه به تصويب برسد. جلسه چهارشنبه شب و گفت‌وگوهاي انجام شده سازنده و مفيد بود.

 

لاريجاني تاكيد كرد:‌بايد ديد طي يكي دو روز آينده در كميسيون تلفيق در خصوص هدفمندسازي يارانه‌ها چطور تصميم‌گيري مي‌شود تا هم اين موضوع پروژه ناقص نباشد و هم آثار و عوارضي كه براي توليد به وجود آمده است رفع شود.

 

رييس مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنانش گفت: ملت باهوش، بابصيرت و با تدبير ايران حساسيت مرحله دوم انتخابات را در يافته و احتياج به توصيه براي حضور پاي صندوق‌هاي راي ندارند.

 

وي انتخابات دور دوم مجلس نهم را در سه بخش از اهميت برخوردار دانست و افزود: در درجه اول، انتخابات پروژه‌اي ناقص است در مرحله اول انتخابات تكليف 65 نماينده مجلس نامشخص ماند البته ممكن است زماني قانون انتخابات تغيير كند و تك مرحله‌اي شود ولي فعلا بايد در دو مرحله برگزار شود.

 

نماينده مردم قم افزود: بخش دوم اهميت انتخابات نهم مجلس اين است كه هر قدر حضور مردم در انتخابات بيشتر شود هم نمايندگان‌شان واقعي‌تر مي‌شوند و هم از پشتوانه بيشتري براي استيفاي حقوق آنان اتفاق مي‌افتد.

وي تاكيد كرد: به طور مثال در تهران 10 ميليون نفري هنوز تكليف 25 نماينده مشخص نشده، حال اگر هر كدام از اين نمايندگان با پشتوانه يك ميليون راي وارد مجلس شوند تا يك اندازه مي‌توانند از حقوق مردم دفاع كنند و اگر با 150 هزار راي وارد شوند به گونه‌اي ديگر عمل خواهند كرد.

رييس فراكسيون اصولگرايان مجلس هشتم اظهار كرد: حضور مردم در مرحله دوم انتخابات،‌انتخاب نمايندگان‌شان را واقعي‌تر مي‌كند و پشتوانه آنان را بزرگ‌تر مي‌كند.

لاريجاني شرايط بين‌المللي، منطقه‌اي و ملي را مورد اشاره قرار داد و گفت: قطعا تمركز در نحوه رفتار مردم در دور دوم انتخابات مجلس در حوزه‌هاي بين‌المللي،‌ منطقه‌اي و ملي رصد خواهد شد اما كم‌هزينه‌ترين كاري كه بتوان حريف را از سنگ‌اندازي ملت ايران منصرف كرد اين است كه ملت اراده خود را در انتخابات نشان دهد.

 

وي افزود: همان‌طور كه در مرحله اول انتخابات، رفتارهاي بين‌المللي با حضور پرشور مردم تعديل شد در مرحله دوم نيز در موضوع هسته‌يي و ديگر لج‌بازي‌هاي برخي قدرت‌ها موثر خواهد بود و حريف را به عقب خواهد راند.

لاريجاني از مردم درخواست كرد، اگر مردم متحمل اين زحمت شوند و در مرحله دوم انتخابات هم شركت كنند از جهات مختلفي به نفع مردم بوده و موجب كارآمدتر شدن مجلس مي‌شود.

 

وي از مردم خواست با هر راي و نظري در انتخابات شركت كنند.

 

رييس مجلس شوراي اسلامي در خصوص راي هيات عالي حل اختلاف نيز گفت: نظر مقام معظم رهبري در اين زمينه به روساي قوا اعلام شد. ايشان مساله را كاملا روشن كردند. روشن است كه هرگونه تصميم‌گيري براي پرداخت‌ها در كشور بايد در بودجه سالانه بيايد و به تصويب مجلس برسد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی