کد خبر : 4608
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تابناک/ هرگونه پرداخت به مردم منوط به مصوبه مجلس است

تابناک/ هرگونه پرداخت به مردم منوط به مصوبه مجلس است

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در یک نشست خبری حضور یافت و به سوالات خبرنگاران رسانه‌‌های گروهی در مورد دومین مرحله انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی پاسخ داد.

به گزارش «تابناک»، علی لاریجانی با پر‌اهمیت خواندن دور دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: در دور نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی، با وجود تمامی تهدیدها و لحن خصمانه دشمن در شش ماه قبل از انتخابات که حتی تهدید نظامی هم مطرح شده بود،  با حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی، لحن دشمنان انقلاب و نظام تغییر کرده و تلطیف شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، افزود: انتخابات فردا، ۳ وجه دارد که وجه اول آن این است که پروژه انتخابات ناتمام مانده و باید به سرانجام برسد و وجه دیگر آن این است که حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات باعث می‌‌شود تا نمایندگانی که از سوی مردم وارد خانه ملت می‌شوند، پشتوانه و انگیزه خوبی برای دفاع از حقوق آنها در مجلس و در آینده داشته باشند.

وی ادامه داد: وجه سوم انتخابات فردا نیز شرایط حاکم بر منطقه است که حساسیت کار را برای مردم و نظام بیشتر می‌کند، بنابراین از مردم انتظار می‌رود تا در انتخابات فردا نیز قبول زحمت کرده و با هر نگرش و بینشی که هستند، در پای صندوق‌‌های رأی حضور یابند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که با انتخاب افراد اصلح از سوی مردم در سالی که رهبر معظم انقلاب آنرا سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کرده‌‌اند، نمایندگان برگزیده، کار مجلس را با این عزم ملی آغاز کنند.

 

هیات حل اختلاف قوا؛ هر گونه پرداخت به مردم را منوط به مصوبه مجلس کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نظر هیات اختلاف قوا در مورد اختلاف دولت و مجلس در بحث هدفمندی یارانه‌ها، گفت: نظر هیات اختلاف قوا این است که هر گونه تصمیم گیری برای پرداخت‌ها در موضوع هدفمندی یارانه ها باید در بودجه سالانه و با مصوبه مجلس باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، نظر مجلس اعمال شده یا دولت، یادآور شد: دولت باید در بودجه امسال، منابع درآمدی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را مشخص کند که در این صورت مجلس با اجرای آن موافقت خواهد کرد.

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در جلسه شب گذشته اعضای کمیسیون تلفیق با رئیس جمهور مقرر شده در اجرای مرحله دوم اختیارات بیشتری به رئیس جمهور داده شود و همچنین از طرف دیگر رئیس جمهور گام دوم اجرای این قانون را گام پایانی قرار ندهد، نظر شما در این باره چیست، گفت: من اطلاعی از این همه اطلاعات شما ندارم. قدری که من اطلاع دارم این است که این جلسه بیشتر رایزنی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بوده است و تعدادی از اعضای کمیسیون تلفیق که در این جلسه شرکت کردند قصد داشتند استدلال رئیس جمهور را برای چگونگی ادامه اجرای این قانون بشنوند و همچنین دغدغه‌ای خود را مطرح کردند که البته این گفتگوها برای دو طرف مفید است.

وی افزود: این گفتگوها باید کاملاً پخته شود تا در بودجه لحاظ گردد. معتقدم گفتگوها سازنده و مفید بوده و استدلال‌ها شنیده شده است. البته در کمیسیون تلفیق هم چند نظر نسبت به چگونگی اجرای مرحله دوم وجود دارد. باید دید چگونه می‌شود به راه حل معقول برسیم که هدفمندی پروژه ناقصی نباشد و عوارض گذشته که در مرحله اول وجود داشت از بعد حمایت از تولید، در مرحله دوم رفع شود.

نماینده مردم قم در پاسخ به این سئوال که آیا گزارش سازمان بازرسی کشور مبنی بر خالی بودن حساب ذخیره ارزی از سوی رئیس این سازمان به مجلس ارایه شده است، گفت: من در جریان نیستم اگر آقای پورمحمدی گزارشی داده باشند باید پروسه داخلی مجلس طی شود و در کمیسیون‌ها مطرح شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی