کد خبر : 4593
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ ثقل کار مجلس نهم بر مسائل اقتصادی قرار گیرد

خانه ملت/ ثقل کار مجلس نهم بر مسائل اقتصادی قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نباید منجر به افزایش موج گرانی در کشور شود، گفت: ثقل کار مجلس نهم باید بر مسائل اقتصادی و تسهیل فضای کسب و کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی امروز جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه پس از بازدید از شعبه رای گیری مرحله دوم نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مستقر در مسجد رسول (واقع در محله نازی آباد) در جمع خبرنگاران گفت: قانون اساسی مجلس را سنگر دفاع از حقوق مردم می داند و نمایندگان برای صیانت از این جایگاه باید مشکلات جامعه را بررسی و دسته بندی کنند تا در قالب تدوین قوانین راهکار حل مشکلات ساماندهی شود و دولت این قوانین را اجرا کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نظارت را از دیگر وظایف یک نماینده مجلس خواند و افزود: حل مشکل گرانی، تسهیل فضای کسب و کار و اشتغالزایی از جمله مسائلی هستند که باید نمایندگان مردم روی آنها نظارت کنند تا برای کمک به صنعت و تولید کشور قانون بهتری وضع شود.

وی ادامه داد: مجلس هشتم برای حمایت از بخش های تولیدی کشور گام برداشت تا اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها موجب تشدید گرانی ها و افزایش نگرانی مردم نشود از این رو برخی از نمایندگان با دولت و رئیس جمهور دیدار کردند و نتیجه این دیدارها تا چند روز آینده جمع بندی می شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: اگر نمایندگان می خواهند به اعتماد مردم پاسخ بگویند باید روی دغدغه های اصلی جامعه همچون گرانی و اشتغال فارغ از قیل و قال های سیاسی وقت بگذارند، چون نزاع های سیاسی فایده ای برای کشور ندارد.

وی ادامه داد: قوای سه گانه باید توجه کنند که در اوضاعی که فشارهای خارجی بر کشور وجود دارد در داخل کشور بدون دلیل نزاع نکنند البته شاید برخی از اختلاف نظرها براساس کار کارشناسی مطرح شوند اما مباحثی که خارج از نظرهای کارشناسی است نباید رسانه ای شوند تا مسوولان در فضای منطقی و مطلوب، مشکلات کشور را حل کنند.

لاریجانی با بیان این که مجلس مانع اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیست، یادآور شد: دولت می تواند به مردم پول پرداخت کند اما اصلاح قیمت حامل های انرژی نباید منجر به افزایش چند برابری بهای بنزین، گازوئیل و گاز مصرفی شود چرا که در این صورت موج گرانی در کشور روند صعودی پیدا می کند.

وی افزود: هدفمندی یارانه ها کار درستی است اما نباید مرحله اول آن به یکباره به مرحله آخر متصل شود، این کار وقتی موفق می شود که چند مرحله را طی کند تا اگر پولی به مردم داده می شود پاسخگوی گرانی ها نیز باشد نه آنکه در قیاس با افزایش بهای کالا و خدمات چیزی عاید مردم نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هدفمندی یارانه ها در فاز دوم باید به نحوی انجام شود که موج گرانی به وجود نیاورد و مردم تحت فشار گرانی ها قرار نگیرند.

وی با بیان این که  افراد جدیدی وارد مجلس نهم می شوند، ادامه داد: این افراد کاردان باید متناسب با شرایط روز جامعه قوانینی را برای تسهیل امور زندگی مردم وضع کنند چرا که امروز مهم ترین مشکل جامعه معیشت و بیکاری است. از این روز ثقل کار مجلس نهم در داخل کشور باید توجه به وضعیت اقتصادی، تسهیل فضای کسب و کار و رسیدگی به مشکلات کشاورزان، دامداران و صنعتگران باشد.

نماینده مردم قم تصریح کرد: مجلس نهم در بعد خارجی هم باید از حقوق ملت صیانت کند زیرا امروز دشمنان بین المللی و بدخواهان منطقه ای با ماجراجویی هایی که انجام می دهند عزتمندی ملت ایران را هدف قرار داده اند، بنابراین اگر حضور مردم در پای صندوق های رای پررنگ باشد دشمنان متوجه می شوند که جمهوری اسلامی از پشتوانه قوی مردمی برخوردار است و عقب نشینی می کنند ضمن آن که یک آرامش مطلوبی نیز در منطقه حاکم می شود.

لاریجانی یادآور شد: ایجاد وحدت  و همگرایی در داخل کشور میان قوا، احزاب، شخصیت های سیاسی و جریان های دینی بسیار در عزتمندی و سرافرازی ملت ایران تاثیر دارد که از این رو همه طرفها و گرایش ها باید به این مهم توجه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با چندوجهی خواندن وظایف مجلس نهم گفت: نهاد قانونگذاری در دوره آینده باید روی مسائل فرهنگی کار بیشتری انجام دهد تا بتواند در این عرصه موج آفرینی کند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی