کد خبر : 4566
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در ديدار رييس مجلس ايالتي پاكستان با علي لاريجاني مطرح شد؛

ایسنا/ لاريجاني: بايد از تمام ظرفيت‌ها براي تعميق همكاري‌هاي ايران و پاكستان استفاده كنيم

ایسنا/ لاريجاني: بايد از تمام ظرفيت‌ها براي تعميق همكاري‌هاي ايران و پاكستان استفاده كنيم

رييس مجلس شوراي اسلامي پيش از ظهر امروز در ديدار رييس مجلس ايالت خيبر و پختونخواه پاكستان و هيات همراه، روابط دو كشور را بسيار صميمانه و بر پايه دوستي عميق تاريخي دولت خواند و افزود: در طول سال هاي گذشته علي‌رغم مشكلات و بحران‌هاي فراوان در منطقه مناسبات برادرانه مخاطبين با درايت رهبران دو كشور همواره رو به پيشرفت و توسعه بوده است.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، علي لاريجاني، در همين حال به اهميت و نقش مناسبات پارلماني دو كشور اشاره و خاطرنشان كرد: بايد از تمام ظرفيت‌هاي موجود از جمله جايگاه قوي مجالس در دو كشور براي گسترش و تعميق همكاري‌هاي فرهنگي، اقتصادي و سياسي ايران و پاكستان بهره برد.

لاريجاني در ادامه با اشاره به توافقات و تفاهمات دو كشور براي افزايش سطح همكاري‌هاي اقتصادي -تجاري به 10 ميليارد دلار در سال 2014، چشم‌انداز مناسبات في‌مابين را بسيار روشن و اميدواركننده خواند.

رييس مجلس شوراي اسلامي در همين زمينه اجراي توافق دو كشور براي احداث خط لوله گاز ايران به پاكستان را بسيار مهم دانست.

براساس اين گزارش، كرامت‌الله چغرمتي رييس مجلس ايالت خيبر پختونخواه پاكستان، نيز در اين ديدار با بيان اشتراكات و مناسبات تاريخي، فرهنگي و ديني دو ملت، بر اراده رهبران و مردم پاكستان براي توسعه همه‌جانبه مناسبات برادرانه في‌مابين تاكيد كرد و افزود: ملت پاكستان هيچ‌گاه كمك‌ها و حمايت‌هاي دولت و مردم ايران را در مشكلات از جمله در حادثه سيل ويرانگر سال گذشته فراموش نخواهد كرد.

وي در ادامه با اشاره به مشكلات فراوان ناشي از حضور نيروهاي خارجي در ايالت خيبر و پختونخواه پاكستان در طول سال‌هاي اخير افزود: با همكاري مردم و رهبران اين ايالت نيروهاي بيگانه از اين ناحيه به بيرون رانده شدند.

رييس مجلس ايالت خيبر و پختونخواه پاكستان در بخشي از سخنان خود پاكستان را خط مقدم مبارزه با تروريسم خواند و خاطرنشان كرد: گروه‌هاي تروريستي با سوءاستفاده از اعتقادات ديني عميق مردم اين منطقه، امنيت و آرامش منطقه را تهديد مي‌كنند.

وي در اين ديدار گزارشي از اقدامات انجام گرفته در اين ايالت براي مقابله با گروه‌هاي تروريستي را ارائه داد.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی