کد خبر : 4565
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ در دیدار لاریجانی با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان‌‎‎‏‏‏‏ بر گسترش روابط مجالس ایران و پاكستان تاكید شد

ایرنا/ در دیدار لاریجانی با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان‌‎‎‏‏‏‏ بر گسترش روابط مجالس ایران و پاكستان تاكید شد


تهران - در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان، دو طرف بر گسترش روابط مجالس ایران و پاكستان تاكید كردند.
  
 
به گزارش ایرنابه نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی ،‌ رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان و هیات همراه دیدار كرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به توافقات و تفاهمات دو كشور برای افزایش سطح همكاری های اقتصادی – تجاری به 10 میلیارد دلار در سال 2014 چشم انداز مناسبات فی مابین را بسیار روشن و امیدوار كننده خواند .

رییس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه اجرای توافق دو كشور برای احداث خطوط لوله گاز ایران به پاكستان را بسیار مهم دانست .

رییس مجلس شورای اسلامی دراین دیدار روابط دوكشور را بسیار صمیمانه و بر پایه دوستی عمیق تاریخی دو ملت خواند و افزود: در طول سال های گذشته علی رغم مشكلات و بحران های فراوان در منطقه مناسبات برادرانه فی مابین با درایت رهبران دوكشور همواره رو به پیشرفت و توسعه بوده است .

وی در همین زمینه به اهمیت و نقش مناسبات پارلمانی دو كشور اشاره كرد و خاطر نشان كرد :باید از تمام ظرفیت های موجود از جمله جایگاه قوی مجالس در دو كشور برای گسترش و تعمیق همكاری های فرهنگی ،اقتصادی و سیاسی ایران و پاكستان بهره برد.


** اراده رهبران دو كشور برای توسعه همه جانبه مناسبات

\'كرامت له چغرمتی \'رییس مجلس ایالت خیبر و پختوخواه پاكستان نیز در این دیدار با بیان اشتراكات و مناسبات تاریخی ، فرهنگی و دینی دو ملت ،بر اراده رهبران و مردم پاكستان برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه فی مابین تاكید كرد و افزود :‌ ملت پاكستان هیچگاه كمك ها و حمایت های دولت و مردم ایران را در مشكلات از جمله در حادثه سیل ویرانگر سال گذشته فراموش نخواهد كرد.

وی در ادامه با اشاره به مشكلات فراوان ناشی از حضور نیروهای خارجی در ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان در طول سال های اخیر افزود :‌با همكاری مردم و رهبران این ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان در بخشی از سخنان خود پاكستان را خط مقدم مبارزه با تروریسم خواند و خاطر نشان كرد : گروههای تروریستی با سوء استفاده از اعتقادات دینی عمیق مردم این منطقه ،امنیت و آرامش منطقه را تهدید می كنند.

وی در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این ایالت برای مقابله با گروههای تروریستی ارایه داد. 
 
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی