کد خبر : 4565
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ در دیدار لاریجانی با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان‌‎‎‏‏‏‏ بر گسترش روابط مجالس ایران و پاكستان تاكید شد

ایرنا/ در دیدار لاریجانی با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان‌‎‎‏‏‏‏ بر گسترش روابط مجالس ایران و پاكستان تاكید شد


تهران - در دیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان، دو طرف بر گسترش روابط مجالس ایران و پاكستان تاكید كردند.
  
 
به گزارش ایرنابه نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی ،‌ رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان و هیات همراه دیدار كرد.

لاریجانی در این دیدار با اشاره به توافقات و تفاهمات دو كشور برای افزایش سطح همكاری های اقتصادی – تجاری به 10 میلیارد دلار در سال 2014 چشم انداز مناسبات فی مابین را بسیار روشن و امیدوار كننده خواند .

رییس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه اجرای توافق دو كشور برای احداث خطوط لوله گاز ایران به پاكستان را بسیار مهم دانست .

رییس مجلس شورای اسلامی دراین دیدار روابط دوكشور را بسیار صمیمانه و بر پایه دوستی عمیق تاریخی دو ملت خواند و افزود: در طول سال های گذشته علی رغم مشكلات و بحران های فراوان در منطقه مناسبات برادرانه فی مابین با درایت رهبران دوكشور همواره رو به پیشرفت و توسعه بوده است .

وی در همین زمینه به اهمیت و نقش مناسبات پارلمانی دو كشور اشاره كرد و خاطر نشان كرد :باید از تمام ظرفیت های موجود از جمله جایگاه قوی مجالس در دو كشور برای گسترش و تعمیق همكاری های فرهنگی ،اقتصادی و سیاسی ایران و پاكستان بهره برد.


** اراده رهبران دو كشور برای توسعه همه جانبه مناسبات

\'كرامت له چغرمتی \'رییس مجلس ایالت خیبر و پختوخواه پاكستان نیز در این دیدار با بیان اشتراكات و مناسبات تاریخی ، فرهنگی و دینی دو ملت ،بر اراده رهبران و مردم پاكستان برای توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه فی مابین تاكید كرد و افزود :‌ ملت پاكستان هیچگاه كمك ها و حمایت های دولت و مردم ایران را در مشكلات از جمله در حادثه سیل ویرانگر سال گذشته فراموش نخواهد كرد.

وی در ادامه با اشاره به مشكلات فراوان ناشی از حضور نیروهای خارجی در ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان در طول سال های اخیر افزود :‌با همكاری مردم و رهبران این ایالت خیبر و پختونخواه پاكستان در بخشی از سخنان خود پاكستان را خط مقدم مبارزه با تروریسم خواند و خاطر نشان كرد : گروههای تروریستی با سوء استفاده از اعتقادات دینی عمیق مردم این منطقه ،امنیت و آرامش منطقه را تهدید می كنند.

وی در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این ایالت برای مقابله با گروههای تروریستی ارایه داد. 
 
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی