کد خبر : 4564
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ لاریجانی در دیدار با رییس مجلس ایالتی پاکستان تاکید کرد: استفاده ازظرفیت‌های پارلمانی برای گسترش همکاری‌های دوکشور

خانه ملت/ لاریجانی در دیدار با رییس مجلس ایالتی پاکستان تاکید کرد: استفاده ازظرفیت‌های پارلمانی برای گسترش همکاری‌های دوکشور

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاکستان و هیات همراه، روابط دو کشور را بسیار صمیمانه و بر پایه دوستی عمیق تاریخی دولت خواند و افزود: در طول سال های گذشته علی‌رغم مشکلات و بحران‌های فراوان در منطقه مناسبات برادرانه مخاطبین با درایت رهبران دو کشور همواره رو به پیشرفت و توسعه بوده است.
 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی، در همین حال به اهمیت و نقش مناسبات پارلمانی دو کشور اشاره و خاطرنشان کرد: باید از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله جایگاه قوی مجالس در دو کشور برای گسترش و تعمیق همکاری‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی ایران و پاکستان بهره برد.

لاریجانی در ادامه با اشاره به توافقات و تفاهمات دو کشور برای افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی -تجاری به ۱۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴، چشم‌انداز مناسبات فی‌مابین را بسیار روشن و امیدوارکننده خواند.

رییس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه اجرای توافق دو کشور برای احداث خط لوله گاز ایران به پاکستان را بسیار مهم دانست.

براساس این گزارش، کرامت‌الله چغرمتی رییس مجلس ایالت خیبر پختونخواه پاکستان، نیز در این دیدار با بیان اشتراکات و مناسبات تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت، بر اراده رهبران و مردم پاکستان برای توسعه همه‌جانبه مناسبات برادرانه فی‌مابین تاکید کرد و افزود: ملت پاکستان هیچ‌گاه کمک‌ها و حمایت‌های دولت و مردم ایران را در مشکلات از جمله در حادثه سیل ویرانگر سال گذشته فراموش نخواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات فراوان ناشی از حضور نیروهای خارجی در ایالت خیبر و پختونخواه پاکستان در طول سال‌های اخیر افزود: با همکاری مردم و رهبران این ایالت نیروهای بیگانه از این ناحیه به بیرون رانده شدند.

رییس مجلس ایالت خیبر و پختونخواه پاکستان در بخشی از سخنان خود پاکستان را خط مقدم مبارزه با تروریسم خواند و خاطرنشان کرد: گروه‌های تروریستی با سوءاستفاده از اعتقادات دینی عمیق مردم این منطقه، امنیت و آرامش منطقه را تهدید می‌کنند.

وی در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این ایالت برای مقابله با گروه‌های تروریستی را ارائه داد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی