کد خبر : 4562
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رییس مجلس شورای اسلامی:

ایرنا/ ایران حضور زنان در اجتماع را بر اساس مدل اسلامی بنیان نهاد

ایرنا/ ایران حضور زنان در اجتماع را بر اساس مدل اسلامی بنیان نهاد

تهران - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران، حضور زنان در عرصه خانواده و اجتماع را بر اساس مدل اسلامی بنیان نهاد.
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، \'علی لاریجانی\' در جلسه علنی امروز - شنبه - با تبریك فرارسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا و ولادت حضرت امام خمینی (ره ) و آرزوی توفیق برای همه مادران و بانوان كشور افزود: این اقدام نظام جمهوری اسلامی ایران و بانوان كشور كه روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) را نماد مادران و زنان كشور قرار دادند، نشانگر انتخاب راه استقرار فكری و فرهنگی جامعه است.

وی تصریح كرد: در این زمانه كه معنویت و ارزش‌ها دچار غربت شده‌اند و به جای آزادی معنوی و صراط ولایت، بی‌پروایی و بی‌مرامی با عنوان فمینیسم اساس خانواده و مدل زیست بسامان انسانی را تحت تاثیر قرار داده است، جمهوری اسلامی ایران حضور زنان در عرصه خانواده و اجتماع را بر اساس مدل پیشروی اسلامی بنیان نهاد.

لاریجانی اظهار داشت: رابطه خانوادگی در نظام اسلامی براساس منافع نیست بلكه بنیادی قوی دارد كه مرد و زن از بسیاری از خواسته های خود گذشت می كنند تا محیط خانواده آرام باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه حمایت از خانواده كه اخیرا به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، قصد پشتیبانی از چنین ركنی را دارد.

وی افزود: حضور زنان در اجتماع براساس سلوك اسلامی شكل گرفت كه در نظریات علمای اسلامی از جمله استاد شهید مطهری ظهور یافته است.

وی اضافه كرد:‌ زنان در دانشگاه ها بیش از نیمی از دانشجویان را تشكیل می دهند و نقش آنان، غیرقابل انكار و صرف نظر كردن است.

لاریجانی با بیان اینكه نقش آفرینی زنان در جامعه، بر اساس احترام معنوی و رعایت حجاب در اجتماع است، گفت: اگر چه در زمینه اهمیت حجاب، سخنان سهل انگارانه ای گفته شده كه نشانگر عدم توجه به كانون این عنصر است و سرمایه گذاری زیادی شده تا مدل عفیفانه را با شكست مواجه كنند اما هم سیاست‌ مداران، هم قانونگذاران، هم روحانیون و هم عموم مردم باید وظیفه خود را بشناسند و بدانند راه فاطمی در برگزیدن این مدل زیستن عفیفانه بانوان است نه اقتباس‌های بدلی از روش‌های منسوخ و پرمشكل غرب.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست به تذكرات ناصحانه و عالمانه آیت الله وحید خراسانی در مورد توزیع كتاب ها توجه جدی كند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی