کد خبر : 4559
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ دشمنان حضور عفیفانه‌ زنان در جامعه را نشانه گرفته‌اند

خانه ملت/ دشمنان حضور عفیفانه‌ زنان در جامعه را نشانه گرفته‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران حضور زنان در عرصه خانواده و اجتماع را بر اساس مدل پیشروی اسلامی بنیان نهاده است، دشمنان می‌خواهند حضور عفیفانه زنان در جامعه را با شکست مواجه کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه) در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) به ویژه به نمایندگان خانم در مجلس شورای اسلامی گفت: درباره شخصیت حضرت زهرا (س) سخن گفتن بسیار مشکل است چرا که او بانویی است که اگر شناخت و ایمان به آن از طریق وحی نبود هرگز قابل تصور و تصدیق نبود.

وی افزود: این که آن وجود مقدس قبل از آفرینش حضرت آدم زینت‌بخش دایره امکان بوده است و این که جهان به طفیل وجود او و چهارده معصوم به دایره وجود قدم نهاد و این که انبیا به نام او متوسل بودند این که نام او را پروردگار برگزیده و از اسم خود به او مشتق نموده است و این که حضرتش از تمامی ملائکه افضل و اشرف است و این که ولایت او چون امانتی الهی عرضه گردیده است، اینکه توسل به او موجب استجابت دعا در بارگاه ملکوت می‌شود، اینکه در تاریخ بشر او را جز علی کفر و همتایی پیدا نمی‌شود، اینکه او بانوی بانوان دو جهخان می‌باشد، اینکه در زمان حیات او فرشتگان افتخار مصاحبت با او را داشته‌اند و اینکه خداوند دوستی او را نشانه ایمان و دشمنی او را کفر می‌داند و این که رفیع‌ترین مقام جنت از آن او و خاندان اوست و مخصوصا این ویژگی که تنها او به طور مطلق ولیة‌الله جهان است همه بیانگر ویژگی‌های آن حضرت است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که روایات بسیاری درباره مراتب حضرت فاطمه (س) گفته شده است ادامه داد: اگر در ولایت هم‌ردیف پیامبراکرم(ص)، امیرالمومنین و حسنین نبود تمسک و پیروی آحاد مردم به او کاری بی‌وجه بود.

وی این اقدام نظام جمهوری اسلامی ایران که روز ولادت حضرت فاطمه (س) روز مادران و زنان نام نهاده است خود بیانگر راه استقلال فکری و فرهنگی جامعه دانست و تصریح کرد: در زمانه‌ای که فمنیسم اساس خانواده را تحت‌الشعاع قرار داده و مدل زیست بسامان اسلامی تحت تاثیر قرار داده است جمهوری اسلامی ایران اساس روابط انسانی را بر پایه بنیان مقدس اسلامی نهاده است.

لاریجانی یادآور شد: قانون خانواده که اخیرا در مجلس به تصویب رسید قصد پشتیبانی از تفکر حفظ و صیانت از بنیان‌های خانواده را دارد.

وی افزود: همچنین حضور زنان در اجتماع پس از انقلاب بر مبنای سلوک اعتدالی اسلامی شکل گرفت که ریشه‌های آن در کاوش‌های نظری استاد شهید آیت‌الله مطهری در روزهای قبل از انقلاب ظهور یافته بود.

رئیس مجلس نقش زنان در جامعه را غیرقابل انکار توصیف و تاکید کرد: این حضور نه از مدل غربی است و نه محرومیت و پرده‌نشینی بلکه نقش آفرینی زنان با مقتضیات احترام‌برانگیز معنوی و عفیفانه است که رعایت حجاب از مختصات کانون این حضور است.

وی ادامه داد: گرچه در دوران‌های مختلف انقلاب برخی شخصیت‌های سیاسی که اهلیت فرهنگی لازم را ندارند در زمینه اهمیت وجوب حجاب گاه سخنان سهل‌انگارانه‌ای را گفته‌اند خود حکایتگر عدم توجه به ظرفیت کانونی این عنصر مهم است اما تحلیل شرایط اجتماعی و فرهنگی، یک حرکت فرهنگی و سیاسی گسترده‌تری را نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری فراوانی روی آن شده است تا از طریق امکانات فراهم من‌جمله رسانه‌ها این حضور عفیفانه زنان را با شکست مواجه کنند.

رئیس مجلس با تاکید بر این که در چنین شرایطی هم سیاستمداران، هم قانونگذاران و هم روحانیون باید وظیفه خود را بشناسند و به آن عمل کنند نسبت به خطر توطئه‌آمیز درباره بحث حجاب هشدار داد.

وی در ادامه سخنان خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست به تذکرات ناصحانه ‌آیت‌الله وحید خراسانی در مورد توزیع کتاب‌ها توجه جدی کنند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی