کد خبر : 4557
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی در دیدار وزیر ‌خارجه فلسطین:

رژیم صهیونیستی نباید از انزوا خارج شود

رژیم صهیونیستی نباید از انزوا خارج شود

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ‌امروز (یکشنبه) در دیدار وزیر امور خارجه دولت فلسطین و هیئت همراه ‌‌با بیان اینکه مسئله فلسطین و احقاق حقوق مردم مظلوم آن از دغدغه‌های اصلی ملت ایران است‌، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم فلسطین ایستاده و تا دست‌یابی به آرمان فلسطین از آن دفاع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: موضع ایران‌ حمایت از محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس در منطقه است.

لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد تفرقه و جدایی میان امت اسلامی از توطئه‌های دشمنان اسلام در منطقه است، خاطرنشان کرد: فکر امام خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران تقویت وحدت و همبستگی میان امت اسلامی بوده ‌و تاکنون در این مسیر از هیچ کمکی فروگذار نکرده است.

وی افزود: تقویت جریان‌های فرقه‌گرا در شرایط کنونی به زیان جهان اسلام است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انقلاب‌های مردمی در منطقه اظهار داشت: تحولات اخیر منطقه و وقوع انقلاب‌های مردمی در مصر، لیبی و تونس، رژیم صهیونیستی را در انزوا قرارداده و نباید اجازه داد این رژیم از انزوا خارج شود.

بر اساس این گزارش ‌محمد احمد عوض وزیر امور خارجه فلسطین نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین گفت: ملت و دولت ایرانی همواره یار مردم فلسطین بوده‌اند و سختی‌ها و دشواری‌ها در کنار ملت فلسطین ایستاده‌اند.

وی در ادامه بر اهمیت تقویت وحدت و انسجام میان کشورهای اسلامی تاکید کرد و افزود: غرب و دشمنان جهان اسلام همواره از وحدت میان کشورهای اسلامی نگران هستند و با طرح مسائلی مانند شیعه و سنی در صدد ایجاد تفرقه و جدایی میان امت اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: ‌قدرت‌های بیگانه تلاش می‌کنند با بزرگ‌نمایی برخی سوء‌تفاهمات مانع همگرایی کشورهای مسلمان شوند.

وزیر امور خارجه فلسطین در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه خاطرنشان کرد: دخالت کشورهای خارجی اوضاع سوریه را پیچیده‌تر می‌کند و تنها مردم سوریه در مورد سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.

محمد احمد عوض همچنین با بیان اینکه ملت فلسطین تاکنون هیچ دستاوردی از مذاکرات سازش بدست نیاورده است، افزود: مقاومت تنها راه دستیابی به حقوق مشروع ملت فلسطین و آزادسازی سرزمین‌های اشغالی است./

 

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی