کد خبر : 4551
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ موضع ایران‌ حمایت از محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس است

باشگاه خبرنگاران/ موضع ایران‌ حمایت از محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس است

 رئیس مجلس شورای اسلامی ‌در دیدار وزیر امور خارجه دولت فلسطین و هیئت همراه ‌‌با بیان اینکه مسئله فلسطین و احقاق حقوق مردم مظلوم آن از دغدغه‌های اصلی ملت ایران است‌ گفت:موضع ایران‌ حمایت از محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس است.

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره اخبار مجلس شوراي اسلامي علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ‌امروز (یکشنبه 24 ارديبهشت) در دیدار وزیر امور خارجه دولت فلسطین و هیئت همراه ‌‌با بیان اینکه مسئله فلسطین و احقاق حقوق مردم مظلوم آن از دغدغه‌های اصلی ملت ایران است‌، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم فلسطین ایستاده و تا دست‌یابی به آرمان فلسطین از آن دفاع خواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: موضع ایران‌ حمایت از محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس در منطقه است.

 

لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد تفرقه و جدایی میان امت اسلامی از توطئه‌های دشمنان اسلام در منطقه است خاطرنشان کرد: فکر امام خمینی(ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران تقویت وحدت و همبستگی میان امت اسلامی بوده ‌و تاکنون در این مسیر از هیچ کمکی فروگذار نکرده است.

وی افزود: تقویت جریان‌های فرقه‌گرا در شرایط کنونی به زیان جهان اسلام است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انقلاب‌های مردمی در منطقه اظهار داشت: تحولات اخیر منطقه و وقوع انقلاب‌های مردمی در مصر، لیبی و تونس، رژیم صهیونیستی را در انزوا قرارداده و نباید اجازه داد این رژیم از انزوا خارج شود.

بر اساس این گزارش ‌محمد احمد عوض وزیر امور خارجه فلسطین نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین گفت: ملت و دولت ایرانی همواره یار مردم فلسطین بوده‌اند و سختی‌ها و دشواری‌ها در کنار ملت فلسطین ایستاده‌اند.

وی در ادامه بر اهمیت تقویت وحدت و انسجام میان کشورهای اسلامی تاکید کرد و افزود: غرب و دشمنان جهان اسلام همواره از وحدت میان کشورهای اسلامی نگران هستند و با طرح مسائلی مانند شیعه و سنی در صدد ایجاد تفرقه و جدایی میان امت اسلامی هستند.

وی تصریح کرد: ‌قدرت‌های بیگانه تلاش می‌کنند با بزرگ‌نمایی برخی سوء‌تفاهمات مانع همگرایی کشورهای مسلمان شوند.

وزیر امور خارجه فلسطین در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه خاطرنشان کرد: دخالت کشورهای خارجی اوضاع سوریه را پیچیده‌تر می‌کند و تنها مردم سوریه در مورد سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند.

محمد احمد عوض همچنین با بیان اینکه ملت فلسطین تاکنون هیچ دستاوردی از مذاکرات سازش بدست نیاورده است، افزود: مقاومت تنها راه دستیابی به حقوق مشروع ملت فلسطین و آزادسازی سرزمین‌های اشغالی است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی