کد خبر : 4549
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایلنا/ لاريجاني: مجلس هشتم در بحث نظارت موفق بود

ایلنا/ لاريجاني: مجلس هشتم در بحث نظارت موفق بود

رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: با تشكيل معاونت نظارت بر قوانين كار مهمي صورت گرفت كه با كمك سازمان بازرسي كل كشور قوانين مورد بررسي قرار گرفت و چند كتاب نيز منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، علي لاريجاني در جلسه غير علني رسمي گفت: در مجلس هشتم درارتباط با نظارت يك گام به پيش داشتيم و توانستيم دو مرحله پيش برويم.

وي افزود: در مرحله اول از طرف مجلس ناظريني انتخاب شدند و به عنوان ناظر در مجامع مختلف حضور مي‌يافتند اما برخي قوانين بود كه اجرا و پيگيري نمي‌شد اما اين مرحله هم سپري شد.

وي ادامه داد: در مرحله دوم با تشكيل معاونت نظارت بر قوانين كار مهمي صورت گرفت كه با كمك سازمان بازرسي كل كشور قوانين مورد بررسي قرار گرفت و چند كتاب نيز منتشر شد.

لاريجاني گفت: در مرحله دوم براي نظارت بر قوانين آيين نامه ثبت شد و تطبيق قوانين به روز شد و البته گام سوم بايد برداشته شود و در واقع گام سوم اين است كه نتايج مطالعاتي بايد عملياتي شود و گام سوم را مجلس نهم بايد بردارد.

پس از سخنان لاريجاني و پيش از ورود به دستور مجلس شوراي اسلامي از نمايندگان فعال در امر نظارت در دو بخش ناظران فعال استاني و ناظران فعال ملي تجليل شد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی