کد خبر : 4545
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ رئيس مجلس شوراي اسلامي: مساجد پرفروغ، تهاجم فرهنگي را خنثي مي کنند

باشگاه خبرنگاران/ رئيس مجلس شوراي اسلامي: مساجد پرفروغ، تهاجم فرهنگي را خنثي مي کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال تضعیف ریشه‌های دینی جوانان ما هستند، گفت: یکی از مسائلی که برای همه ما روشن است و جریان مخالف انقلاب آن را دنبال می‌کند و رهبر معظم انقلاب نیز بارها مورد تاکید قرار داده اند، مسئله تهاجم فرهنگی است و دشمنان می خواهند ریشه های دینی را در کشور ما تضعیف کنند.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۵ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۱ کل کشور به عنوان موافق حذف عبارت "روستایی" از ماده الحاقی ۲۸ ، اظهار داشت: یکی از مسائلی که برای همه ما روشن است و جریان مخالف انقلاب آن را دنبال می کند و رهبر معظم انقلاب نیز بارها مورد تاکید قرار داده اند، مسئله تهاجم فرهنگی است و دشمنان می خواهند ریشه های دینی را در کشور ما تضعیف کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: آیا شما هیچ مرکز فرهنگی ای خالصتر از مساجد و حسینیه ها را سراغ دارید؟ ما در بخش های فرهنگی در لایحه بودجه کمک زیادی کرده ایم، ولی آیا تاکنون برای مساجد رقمی را برای کمک در نظر گرفته ایم؟

وی با بیان اینکه اکثر دولت ها خودشان مسجد می سازند و اعتبارات آن را تامین می کنند، یادآور شد: در کشور ما مردم خودشان مسجد می سازند، اما آیا مجلس نباید در این زمینه کمک کند؟ این حداقل انتظار از یک نظام اسلامی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،پ اظهار داشت: با همه توطئه هایی که برای سست کردن فرهنگ دینی مردم ما وجود دارد، مردم خودشان مسجد و حسینیه می سازند، چرا نباید به آنها در تامین هزینه های مساجد کمک کنیم؟

رئیس فراکسیون اصولگرایان خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما بفرمایید برای کمک به مساجد و حسینیه ها که دین مردم را حفظ می کند، چه کمکی کرده اید؟

لاریجانی با بیان اینکه مردم خود اقدام به ساخت مساجد کرده و توان پرداخت هزینه های مساجد را ندارند، یادآور شد: مردم پس از ساخت مساجد و حسینیه ها دیگر توان تامین هزینه های امام جماعت و سایر هزینه ها را ندارند و باور کنید بدون کمک مالی ما مساجد کم فروغ می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به احادیث زیادی که درخصوص پرفروغ نگه داشتن مساجد وجود دارد، تاکید کرد: مساجد باید پرفروغ باشد و ما باید برای تامین هزینه های آن به مردم کمک کنیم و بین مساجد شهری و روستایی تفاوتی را قائل نشویم. این امر موجب باقیات و صالحات برای شما نمایندگان خواهد بود.

لاریجانی با بیان اینکه در شهرها جوانان بیشتری حضور دارند و باید زمینه حضور این جوانان را به مساجد و اماکن مقدس فراهم کنیم، افزود: ما نباید در این زمینه خصت به خرج دهیم و در جاهای دیگر که نیاز است باید جلوی برخی پرداخت های اضافی را بگیریم و با انجام این کار گام بزرگی در احیای مساجد و حسینیه ها برداریم./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی