کد خبر : 4545
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ رئيس مجلس شوراي اسلامي: مساجد پرفروغ، تهاجم فرهنگي را خنثي مي کنند

باشگاه خبرنگاران/ رئيس مجلس شوراي اسلامي: مساجد پرفروغ، تهاجم فرهنگي را خنثي مي کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال تضعیف ریشه‌های دینی جوانان ما هستند، گفت: یکی از مسائلی که برای همه ما روشن است و جریان مخالف انقلاب آن را دنبال می‌کند و رهبر معظم انقلاب نیز بارها مورد تاکید قرار داده اند، مسئله تهاجم فرهنگی است و دشمنان می خواهند ریشه های دینی را در کشور ما تضعیف کنند.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران، علی لاریجانی در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۵ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۹۱ کل کشور به عنوان موافق حذف عبارت "روستایی" از ماده الحاقی ۲۸ ، اظهار داشت: یکی از مسائلی که برای همه ما روشن است و جریان مخالف انقلاب آن را دنبال می کند و رهبر معظم انقلاب نیز بارها مورد تاکید قرار داده اند، مسئله تهاجم فرهنگی است و دشمنان می خواهند ریشه های دینی را در کشور ما تضعیف کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: آیا شما هیچ مرکز فرهنگی ای خالصتر از مساجد و حسینیه ها را سراغ دارید؟ ما در بخش های فرهنگی در لایحه بودجه کمک زیادی کرده ایم، ولی آیا تاکنون برای مساجد رقمی را برای کمک در نظر گرفته ایم؟

وی با بیان اینکه اکثر دولت ها خودشان مسجد می سازند و اعتبارات آن را تامین می کنند، یادآور شد: در کشور ما مردم خودشان مسجد می سازند، اما آیا مجلس نباید در این زمینه کمک کند؟ این حداقل انتظار از یک نظام اسلامی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی،پ اظهار داشت: با همه توطئه هایی که برای سست کردن فرهنگ دینی مردم ما وجود دارد، مردم خودشان مسجد و حسینیه می سازند، چرا نباید به آنها در تامین هزینه های مساجد کمک کنیم؟

رئیس فراکسیون اصولگرایان خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما بفرمایید برای کمک به مساجد و حسینیه ها که دین مردم را حفظ می کند، چه کمکی کرده اید؟

لاریجانی با بیان اینکه مردم خود اقدام به ساخت مساجد کرده و توان پرداخت هزینه های مساجد را ندارند، یادآور شد: مردم پس از ساخت مساجد و حسینیه ها دیگر توان تامین هزینه های امام جماعت و سایر هزینه ها را ندارند و باور کنید بدون کمک مالی ما مساجد کم فروغ می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به احادیث زیادی که درخصوص پرفروغ نگه داشتن مساجد وجود دارد، تاکید کرد: مساجد باید پرفروغ باشد و ما باید برای تامین هزینه های آن به مردم کمک کنیم و بین مساجد شهری و روستایی تفاوتی را قائل نشویم. این امر موجب باقیات و صالحات برای شما نمایندگان خواهد بود.

لاریجانی با بیان اینکه در شهرها جوانان بیشتری حضور دارند و باید زمینه حضور این جوانان را به مساجد و اماکن مقدس فراهم کنیم، افزود: ما نباید در این زمینه خصت به خرج دهیم و در جاهای دیگر که نیاز است باید جلوی برخی پرداخت های اضافی را بگیریم و با انجام این کار گام بزرگی در احیای مساجد و حسینیه ها برداریم./

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی