کد خبر : 4520
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در پاسخ به تذکر کواکبیان:

فارس/ مجلس هشتم تصمیمی برای مجلس نهم نگرفته است

فارس/ مجلس هشتم تصمیمی برای مجلس نهم نگرفته است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده سمنان گفت که مجلس هشتم هیچ تصمیمی برای مجلس نهم نگرفته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی امروز شنبه طی تذکری در صحن علنی مجلس خطاب به لاریجانی اظهار داشت: بنده هم اخطار اصل 55 قانون اساسی و هم در مورد بودجه تذکر داشتم.

وی افزود: قرار بود در بحث کمک به احزاب قانونی ما در آخر کار بحثمان را مطرح کنیم و شما (لاریجانی)‌ هم گفتید که شورای نگهبان منتظر است و ما نتوانستیم بگوییم که شما قول داده‌اید و در حال حاضر این قضیه همین‌طور مانده است.

کواکبیان ادامه داد: در حال حاضر 250 حزب قانونی در این کشور فعالیت می‌کنند و ما انتخابات شوراها و ریاست جمهوری را هم در پیش داریم، بر این اساس حداقل بر اساس قولی که آقای عزیزی داده عنایتی کنید تا این مسئله مطرح شود.

نماینده مردم سمنان در تذکری دیگر گفت: این تذکرم در رابطه با  65 موسسه‌ای است که بدون نظارت دیوان محاسبات حدود 700 میلیارد تومان بودجه را به خود اختصاص داده است؛ حداقل باید نظارتی بر اینها باشد.

لاریجانی از کواکبیان پرسید که منظور شما کجاست که کواکبیان در پاسخ به لاریجانی گفت: منظورم جدول 12 و امثال آن است.

لاریجانی هم در پاسخ به کواکبیان اظهار داشت: همیشه این کمک‌ها بوده؛ شما چرا امسال حساس شده‌اید.

کواکبیان هم گفت: متأسفانه ما مبالغی را که ضروری است، مثلا برای ساخت یک جاده اختصاص نمی‌دهیم.

لاریجانی خطاب به کواکبیان گفت: این مسائل اخطار ندارد؛ چون دولت می‌تواند به این مؤسسات کمک کند.

کواکبیان در تذکری دیگر اظهار داشت: دوستان می‌خواستند که حداقل برای بحث نمایندگان مجلس نهم چیزی در مجلس هشتم مطرح نشود و بگذارند که همان مجلس آن کار را انجام دهد.

لاریجانی از کواکبیان پرسید: چه چیزی را در مجلس بعد مطرح کنیم که کواکبیان گفت: مبالغی که مطرح شده بود و مقداری هم در مجلس سر و صدا کرد.

لاریجانی در پاسخ به کواکبیان گفت: آن مبالغ خلاف واقع و درست نبود؛ برای مجلس نهم هیچ تصمیمی برای نمایندگان گرفته نشده است و مطالبی که مطرح شد، خلاف واقع بود.

وی افزود: هر وقت که هیئت رئیسه مجلس نهم تشکیل شد، می‌تواند برای آن مجلس تصمیم بگیرد و در حال حاضر هیچ تصمیمی برای مجلس نهم گرفته نشده است و تیتر 700 میلیون هم خلاف واقع بود و تشویش اذهان عمومی درست کرد.

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی