کد خبر : 4510
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحد مرکزی خبر/انتظار ملت ایران از 5 + 1؛‌ مذاکرات عادلانه و واقعی است

واحد مرکزی خبر/انتظار ملت ایران از 5 + 1؛‌ مذاکرات عادلانه و واقعی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با نزدیک شدن به روز گفتگو های 5 + 1 در بغداد گفت : باید پنج بعلاوه یک متوجه باشد ملت ایران انتظار دارد انان رفتار گذشته خود را اصلاح کنند و دست از بازیگری های موذیانه بردارند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، لاریجانی افزود: این روزها دور دیگر مذاکرات هسته ای در بغداد انجام می گیرد، ملت ایران هر چند نسبت به برخوردهای دوگانه  برخی کشورهای زورگو در مورد مسئله هسته ای دچار بی اعتمادی و ابهام جدی است اما از انجا که مشی جمهوری اسلامی همیشه حل و فصل مسائل در مذاکرات عادلانه و واقعی است،  این مذاکرات را ادامه می دهد.
لاریجانی افزود: نمی شود در مذاکرات لبخند زد و در پشت صحنه دنبال اقدامات ایذائی بود. ملت ایران از مذاکراتی واقعی و منصفانه  استقبال می کند،  البته بر حقوق خود مصر است.
وی گفت:رویکرد اصلاحی پنج بعلاوه یک می تواند منافع جدی برای امنیت و ارامش منطقه ای و در صحنه بین الملل داشته باشد که امید است بر این نکته توجه داشته باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی درادامه  گفت: همکاران در بیان مطالب خود با توجه به شرایط کشور و ارزش نهاد سپاه، طوری عمل کنند که حرمت پاسداران عزیز در جامعه حفظ شود.
علی لاریجانی تصریح کرد : توصیه ای به همکاران عزیز دارم که در بیان مطالب خود با توجه به شرایط کشور و ارزش نهاد سپاه که بر خون های مجاهدان فی سبیل الله بنا شده است، طوری عمل کنند که حرمت پاسداران عزیز در جامعه حفظ شود.
وی گفت: همچنین شان و احترام مسئولان در قوای سه گانه که خدمت می کنند مخصوصا در موقعیت فعلی کشور و ضرورت حفظ وحدت، ادبیات مطالب اگر انتقادی است با متانت ادا شود تا تاثیر ان انگونه که در روش امر به معروف و نهی از منکر توصیه شده به اندازه باشد، مخصوصا با توجه به شرایط کشور و مذاکرات هسته ای همه سخن ها و همه تحرکات باید ایجاد همبستگی بیشتر داخلی باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا آنها حضور ذهن دارند که مسیر تحولات منطقه حکایت از روشن بینی اسلامی دارد. در مصر، تونس، لیبی، بحرین و یمن و زمان بازی های تاکتیکی مفلوکانه سیاسی به پایان رسیده است.

علی لاریجانی  همچنین با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و همچنین گرامیداشت روز چهارم خرداد به عنوان روز مقاومت و پایداری و روز دزفول افزود: ریشه های این پیروزی های راهبردی از تحولات درونی کشور در عرصه سیاسی و دفاعی آغاز شد.
 

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی