کد خبر : 4510
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحد مرکزی خبر/انتظار ملت ایران از 5 + 1؛‌ مذاکرات عادلانه و واقعی است

واحد مرکزی خبر/انتظار ملت ایران از 5 + 1؛‌ مذاکرات عادلانه و واقعی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با نزدیک شدن به روز گفتگو های 5 + 1 در بغداد گفت : باید پنج بعلاوه یک متوجه باشد ملت ایران انتظار دارد انان رفتار گذشته خود را اصلاح کنند و دست از بازیگری های موذیانه بردارند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، لاریجانی افزود: این روزها دور دیگر مذاکرات هسته ای در بغداد انجام می گیرد، ملت ایران هر چند نسبت به برخوردهای دوگانه  برخی کشورهای زورگو در مورد مسئله هسته ای دچار بی اعتمادی و ابهام جدی است اما از انجا که مشی جمهوری اسلامی همیشه حل و فصل مسائل در مذاکرات عادلانه و واقعی است،  این مذاکرات را ادامه می دهد.
لاریجانی افزود: نمی شود در مذاکرات لبخند زد و در پشت صحنه دنبال اقدامات ایذائی بود. ملت ایران از مذاکراتی واقعی و منصفانه  استقبال می کند،  البته بر حقوق خود مصر است.
وی گفت:رویکرد اصلاحی پنج بعلاوه یک می تواند منافع جدی برای امنیت و ارامش منطقه ای و در صحنه بین الملل داشته باشد که امید است بر این نکته توجه داشته باشند

رئیس مجلس شورای اسلامی درادامه  گفت: همکاران در بیان مطالب خود با توجه به شرایط کشور و ارزش نهاد سپاه، طوری عمل کنند که حرمت پاسداران عزیز در جامعه حفظ شود.
علی لاریجانی تصریح کرد : توصیه ای به همکاران عزیز دارم که در بیان مطالب خود با توجه به شرایط کشور و ارزش نهاد سپاه که بر خون های مجاهدان فی سبیل الله بنا شده است، طوری عمل کنند که حرمت پاسداران عزیز در جامعه حفظ شود.
وی گفت: همچنین شان و احترام مسئولان در قوای سه گانه که خدمت می کنند مخصوصا در موقعیت فعلی کشور و ضرورت حفظ وحدت، ادبیات مطالب اگر انتقادی است با متانت ادا شود تا تاثیر ان انگونه که در روش امر به معروف و نهی از منکر توصیه شده به اندازه باشد، مخصوصا با توجه به شرایط کشور و مذاکرات هسته ای همه سخن ها و همه تحرکات باید ایجاد همبستگی بیشتر داخلی باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا آنها حضور ذهن دارند که مسیر تحولات منطقه حکایت از روشن بینی اسلامی دارد. در مصر، تونس، لیبی، بحرین و یمن و زمان بازی های تاکتیکی مفلوکانه سیاسی به پایان رسیده است.

علی لاریجانی  همچنین با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و همچنین گرامیداشت روز چهارم خرداد به عنوان روز مقاومت و پایداری و روز دزفول افزود: ریشه های این پیروزی های راهبردی از تحولات درونی کشور در عرصه سیاسی و دفاعی آغاز شد.
 

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی