کد خبر : 4505
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دیدارنمایندگان مجلس هشتم به همراه خانواده هایشان با دکتر لاریجانی

لاریجانی:نمایندگان مجلس در جمهوری اسلامی پیوندی ناگسستنی با مردم دارند

لاریجانی:نمایندگان مجلس در جمهوری اسلامی پیوندی ناگسستنی با مردم دارند

نمایندگان مجلس هشتم به همراه خانواده هایشان شب گذشته (سه شنبه ۲ خرداد) میهمان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بودند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از اقامه نماز مغرب و عشا در این مراسم در جمع نمایندگان مجلس هشتم و خانواده هایشان ضمن تقدیر و تشکر از آنها برای قبول دعوت و حضور در خانه ملت گفت: در طول ۴ سال گذشته که در خدمت شما نمایندگان ملت بودیم از افکار شما استفاده های بسیار کردیم و از اینکه در دوره بعد مجلس توفیق دیدار برخی از همکاران فعال و تلاشگرمان را نداریم قدری غمگین هستیم.

رئیس مجلس شورای ا سلامی حضور فعال و با نشاط نمایندگان ملت را در دور هشتم از ویژگی های مثبت این دور از مجلس شورای اسلامی توصیف و تصریح کرد: آنچه برای من بسیار دلنشین بود حضور با نشاط و فعال نمایندگان در پارلمان بود و این به معنای غنای کار مردمسالاری دینی در پارلمان جمهوری اسلامی ایران است.

لاریجانی با اشاره به وجود عنصر نشاط همراه با آزادی فکر در پارلمان جمهوری اسلامی در طول تاریخ افزود: حضور فعال و با نشاط نمایندگان مردم در خانه ملت نشان از آن دارد که حرکت جامعه حرکت با تکاملی بوده و از این منظر شخص بنده به عنوان رئیس مجلس و خادم شما صمیمانه تشکر می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ادای احترام به همت و دغدغه های نمایندگان در مجلس هشتم گفت: در طول مجلس هشتم شاهد تلاش و دغدغه های شما برای برخی از مشکلات موجود در مسیر کار بودیم و نگرانی شما از این منظر که قوانینی تصویب می شود اما به درستی اجرا نمی شود دغدغه مطلوبی بود که بسیار نیز قابل احترام است.

وی ادامه داد: دغدغه های شما نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی نشان از حضور محکم واستوار شما داشت و بیان کننده این بود که نمایندگان ملت با اقتدار تمام تلاش می کنند که مشکلات مردم را از پیش پایشان بردارند.

لاریجانی طرح مسائلی از قبیل تذکر و سؤال را نشانی دیگر از دغدغه های نمایندگان ملت برای رفع مشکلات مردم خواند و افزود: در طول این دوره شاهد بودیم که نمایندگان مردم مسائل و مشکلات آنان را دنبال می کنند چرا که نمایندگان مردم در جمهوری اسلامی پیوند زیادی با ملت دارند و برای رفع مشکلات آنها تلاش را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

وی تلاش نمایندگان مردم را نشان از غیرت دینی و ملی آنها توصیف و تصریح کرد: حضور نمایندگان مردم در خانه ملت، به خودی خود امری عادی تلقی می شود اما زمانی که این حضور با احساس مسئولیت قوی همراه است و روحیه اسلامی و همیت ملی در دستور کار این نمایندگان قرار دارد این حضور به امری پر ارزش تبدیل می شود.

لاریجانی در تشریح توفیقات مجلس هشتم گفت: حدود ۳۵۰ قانون در مجلس هشتم تصویب شد و نمایندگان در طول این دوره در کمیسیون ها و صحن به مسائل مردم که سقل آن نیز مسائل اقتصادی و معیشتی بود پرداختند.

وی ادامه داد: کارنامه دوستان در مجلس هشتم نشان می دهد که تلاش زیادی در این مجلس برای رفع مشکلات و دغدغه های مردم صورت پذیرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه توفیقات مجلس و نمایندگان بدون گذشت و همکاری خانواده هایشان میسر نبود افزود: مسئولیت و کار نمایندگی در مجلس جمهوری اسلامی سنگین و حساس است و از این منظر انجام این مسئولیت بدون همکاری خانواده های این عزیزان ممکن نیست.

لاریجانی با اشاره به نمایندگان حوزه های انتخابیه در شهرستان ها تأکید کرد: برخی از عزیزان که نماینده شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی بودند در طول هفته در مجلس حاضر می شدند و روزهای آخر هفته را نیز در حوزه های انتخابیه سرکشی می کردند و این مسئله به خانواده های آنها فشار می آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از همسران نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: بی تردید همسران نمایندگان ملت سختی های زیادی را تحمل کردند تا نمایندگان بتوانند وظیفه خود را ایفا کنند و پیگیر مسائل مردم باشند.

وی ادامه داد: وقتی که می توانست در اختیار خانواده های این عزیزان باشد در اختیار مردم قرار گرفت و امیدوارم این گذشت به عنوان باقیات و صالحاتی برای همه خانواده ها در نظر گرفته شود.

لاریجانی برگزاری این مراسم را در شب اول ماه رجب باعث مسرت و خوشحالی دانست و اعلام کرد: امیدواریم در این روز که سالروز تولد امام محمد باقر(ع) صاحب علم و معرفت نیز هست انوار تابان حضور ایشان بر زندگی تک تک شما عزیزان بتابد.

بعد از ایران سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی رونمایی از تابلو قسم نامه نمایندگان در ورودی تالار آفتاب توسط رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شد.

در ادامه این مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشا رئیس مجلس شورای اسلامی با اهدا یک جلد کلام الله مجید و لوح تقدیر به همسران نمایندگان مردم ضمن تقدیر از همکاری های آنان روز زن را نیز به آنان تبریک گفت./
 

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی