کد خبر : 4501
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی مطرح کرد؛

مهر/ توفیقات مجلس هشتم مرهون تدبیر نمایندگان است

مهر/ توفیقات مجلس هشتم مرهون تدبیر نمایندگان است

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد 4 ساله مجلس هشتم به موفقیت های این مجلس اشاره کرد و گفت: توفیقات مجلس هشتم مرهون تدبیر و همت والای نمایندگان است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آخرین جلسه علنی مجلس هشتم طی نطق طولانی به ارائه گزارش از عملکرد 4 ساله مجلس هشتم در بحث نظارت و تقنین پرداخت.

وی همچنین در آغاز سخن تاریخچه ای از شکل گیری مجلس در دوران مشروطه تا امروز بیان کرد.

لاریجانی در بخشی از سخنان خود درباره مجلس هشتم گفت: از مختصات راه طی شده در این مجلس این بود که از ابتدای کار استراتژی کار و اولویت های مشخصی به عنوان نقشه راه تدوین شد و این امر کمک شایانی نمود که کمیسیون ها هر کدام برای خود برنامه داشته باشند. البته همه کمیسیون ها در تحقق این رشته راه به یک میزان موفق نبوده اند.

وی ادامه داد: تردیدی نیست که با تلاش همه نمایندگان بود که منظومه حرکت مجلس بهره مند از خردمندی، داد و شایستگی شد. قطعا کار مجلس بی نقص نیست اما در انجام این وظایف باید خدا را شاکر بود.

رئیس مجلس گفت: جدا از همه این مباحث آنچه بنده منت دار آن هستم دوستی و علاقه عاطفی است که شخصیت جذاب همکاران به جای گذاشته اند. توفیق مجلس هشتم مرهون تدبیر و همت والای شما که نقایص کار آن از مدیریت حقیر است و امیدوارم با بزرگواری خود از قصورها و تقصیرهای بنده بگذرید.

لاریجانی گفت: گاه در مباحث مجلس برای پیشبرد کار مجبور بودیم تقاضا کنیم از بعضی تذکرات عبور کنید که قطعا حق شما عزیزان بود و نقص تدبیر این بنده که امید عفو دارم.

وی در این سخنرانی یاد همکاران درگذشته خود، مرحوم آیت الله فاکر، حجت الاسلام اسلامی، حیاتی، و حیدریان که در دوره مجلس هشتم به رحمت ایزدی پیوستند را گرامی داشت.

لاریجانی در بخش پایانی سخن خود گفت: آنچه از یاد شما عزیزان در قلب من نقش بسته است لطف و محبت و بزرگواری شماست و من سپاسگزار شما دوستان در این 4 سال هستم.

رئیس مجلس با قرائت یک بیت از اشعار حافظ سخنان خود را پایان داد:

"آنچنان مهر توام در دل و جان جای گرفت         که اگر سر برود از دل و از جان نرود"

کلید واژه :

لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی