کد خبر : 4499
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاريجاني به مناسبت روز مقاومت و پيروزي؛

نام دزفول قهرمان بايد در تاريخ ايران بدرخشد

نام دزفول قهرمان بايد در تاريخ ايران بدرخشد

دکترعلي لاريجاني در آستانه چهارم خرداد، سالروز مقاومت و پيروزي و روز دزفول، در ديدار با تعدادي از ايثارگران، جانبازان شهر دزفول، خانواده شهيد سردار حاج احمد سوداگر و سيداحمد آوايي نماينده مردم دزفول، گفت: خوشحالم كه امروز كساني ميهمان خانه ملت هستند كه نماد ايثار و مقاومتند.
وي افزود: دزفول يك شهر استثنايي در تاريخ كشور ايران است كه براي هميشه در اذهان ملت ما باقي مي‌ماند. افراد مختلفي در شهرهاي مختلف هستند كه شهداي زيادي داشته‌اند، اما دزفول شهري است كه اجتماعش نماد مقاومت و ايثار است.
رييس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در ادوار مختلف مجلس نمايندگان زيادي آمدند و رفتند اما ديگر نام و يادي از آنها باقي نمانده است؛ ولي شهيد مدرس از زمان مشروطه تاكنون نام و يادش باقي مانده و باقي هم خواهد ماند چون با همه وجودش از اسلام، وطن و آرمان‌هايش دفاع كرد.
لاريجاني خاطرنشان كرد: دزفول نماد مقاومت و ايثار است چون در تمام مدت جنگ كه هرروز دشمن اين شهر را هدف بمباران و حملات خودش قرار داده بود، مردم ذره‌اي عقب ننشستند و به دفاع از شهرشان پرداختند و شهداي زيادي تقديم انقلاب كردند كه اين مساله به دليل علما و مراجع تقليدي بود كه در آنجا حضور داشتند و آگاهي‌هاي لازم را به مردم مي‌دادند.
وي گفت: در ماه محرم به خاطر شهادت امام حسيني (ع) و يارانش عزاداري مي‌كنيم و يا روز شهادت ائمه و امامان معصوم را گرامي مي‌داريم تا با اين كار مردم با يادآوري دلاور مردي‌هاي اين بزرگواران آماده مجاهدت و دفاع از ارزش‌ها و كشورشان باشند، وگرنه خود ائمه به اينگونه مراسم نيازي ندارند.
رييس فراكسيون اصولگرايان با اشاره به اينكه نفس انسان‌ها به طور ذاتي به مسائل مادي گرايش دارد، افزود: تمام مسائلي كه امروزه مطرح است و بسياري از كشمكش‌هاي سياسي همه جنبه خدايي ندارد و خيلي از اين درگيري‌ها مانند تخريب افراد در هنگام انتخابات جنبه مادي‌گرايي و دنيا طلبي دارد و با نفس انقلاب ما كه بر محور اتحاد و از خود گذشتگي بنا شده است، تضاد دارد.
لاريجاني در پايان سخنانش خاطرنشان كرد: دولت و مجلس وظيفه دارند تا به چنين شهري با اين ويژگي‌ها توجه خاصي داشته باشد.

 

کلید واژه :

دکترعلي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی