کد خبر : 4499
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاريجاني به مناسبت روز مقاومت و پيروزي؛

نام دزفول قهرمان بايد در تاريخ ايران بدرخشد

نام دزفول قهرمان بايد در تاريخ ايران بدرخشد

دکترعلي لاريجاني در آستانه چهارم خرداد، سالروز مقاومت و پيروزي و روز دزفول، در ديدار با تعدادي از ايثارگران، جانبازان شهر دزفول، خانواده شهيد سردار حاج احمد سوداگر و سيداحمد آوايي نماينده مردم دزفول، گفت: خوشحالم كه امروز كساني ميهمان خانه ملت هستند كه نماد ايثار و مقاومتند.
وي افزود: دزفول يك شهر استثنايي در تاريخ كشور ايران است كه براي هميشه در اذهان ملت ما باقي مي‌ماند. افراد مختلفي در شهرهاي مختلف هستند كه شهداي زيادي داشته‌اند، اما دزفول شهري است كه اجتماعش نماد مقاومت و ايثار است.
رييس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در ادوار مختلف مجلس نمايندگان زيادي آمدند و رفتند اما ديگر نام و يادي از آنها باقي نمانده است؛ ولي شهيد مدرس از زمان مشروطه تاكنون نام و يادش باقي مانده و باقي هم خواهد ماند چون با همه وجودش از اسلام، وطن و آرمان‌هايش دفاع كرد.
لاريجاني خاطرنشان كرد: دزفول نماد مقاومت و ايثار است چون در تمام مدت جنگ كه هرروز دشمن اين شهر را هدف بمباران و حملات خودش قرار داده بود، مردم ذره‌اي عقب ننشستند و به دفاع از شهرشان پرداختند و شهداي زيادي تقديم انقلاب كردند كه اين مساله به دليل علما و مراجع تقليدي بود كه در آنجا حضور داشتند و آگاهي‌هاي لازم را به مردم مي‌دادند.
وي گفت: در ماه محرم به خاطر شهادت امام حسيني (ع) و يارانش عزاداري مي‌كنيم و يا روز شهادت ائمه و امامان معصوم را گرامي مي‌داريم تا با اين كار مردم با يادآوري دلاور مردي‌هاي اين بزرگواران آماده مجاهدت و دفاع از ارزش‌ها و كشورشان باشند، وگرنه خود ائمه به اينگونه مراسم نيازي ندارند.
رييس فراكسيون اصولگرايان با اشاره به اينكه نفس انسان‌ها به طور ذاتي به مسائل مادي گرايش دارد، افزود: تمام مسائلي كه امروزه مطرح است و بسياري از كشمكش‌هاي سياسي همه جنبه خدايي ندارد و خيلي از اين درگيري‌ها مانند تخريب افراد در هنگام انتخابات جنبه مادي‌گرايي و دنيا طلبي دارد و با نفس انقلاب ما كه بر محور اتحاد و از خود گذشتگي بنا شده است، تضاد دارد.
لاريجاني در پايان سخنانش خاطرنشان كرد: دولت و مجلس وظيفه دارند تا به چنين شهري با اين ويژگي‌ها توجه خاصي داشته باشد.

 

کلید واژه :

دکترعلي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با دکتر لاریجانی

  نشست بررسی پروژه های مهم در دستورکار استان قم با حضور دکتر لاریجانی برگزار شد

  تضعیف ریشه‌های انقلاب خیانت است

  تبریک آغاز دهه فجر/ تسلیت درگذشت والده محمود بهمنى

  محبی نیا: لزوم جلوگیری از نفوذ نگاه ارباب رعیتی به داخل مجلس/ دکتر لاریجانی: روند رسیدگی به لایحه بودجه بدون ایراد قانونی است

  توضیحات دکتر لاریجانی درباره نحوه رسیدگی به لایحه بودجه 97

  اشکال آیین‌نامه‌ای به روند بررسی کلیات لایحه بودجه 97 وجود ندارد

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی