کد خبر : 4499
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاريجاني به مناسبت روز مقاومت و پيروزي؛

نام دزفول قهرمان بايد در تاريخ ايران بدرخشد

نام دزفول قهرمان بايد در تاريخ ايران بدرخشد

دکترعلي لاريجاني در آستانه چهارم خرداد، سالروز مقاومت و پيروزي و روز دزفول، در ديدار با تعدادي از ايثارگران، جانبازان شهر دزفول، خانواده شهيد سردار حاج احمد سوداگر و سيداحمد آوايي نماينده مردم دزفول، گفت: خوشحالم كه امروز كساني ميهمان خانه ملت هستند كه نماد ايثار و مقاومتند.
وي افزود: دزفول يك شهر استثنايي در تاريخ كشور ايران است كه براي هميشه در اذهان ملت ما باقي مي‌ماند. افراد مختلفي در شهرهاي مختلف هستند كه شهداي زيادي داشته‌اند، اما دزفول شهري است كه اجتماعش نماد مقاومت و ايثار است.
رييس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: در ادوار مختلف مجلس نمايندگان زيادي آمدند و رفتند اما ديگر نام و يادي از آنها باقي نمانده است؛ ولي شهيد مدرس از زمان مشروطه تاكنون نام و يادش باقي مانده و باقي هم خواهد ماند چون با همه وجودش از اسلام، وطن و آرمان‌هايش دفاع كرد.
لاريجاني خاطرنشان كرد: دزفول نماد مقاومت و ايثار است چون در تمام مدت جنگ كه هرروز دشمن اين شهر را هدف بمباران و حملات خودش قرار داده بود، مردم ذره‌اي عقب ننشستند و به دفاع از شهرشان پرداختند و شهداي زيادي تقديم انقلاب كردند كه اين مساله به دليل علما و مراجع تقليدي بود كه در آنجا حضور داشتند و آگاهي‌هاي لازم را به مردم مي‌دادند.
وي گفت: در ماه محرم به خاطر شهادت امام حسيني (ع) و يارانش عزاداري مي‌كنيم و يا روز شهادت ائمه و امامان معصوم را گرامي مي‌داريم تا با اين كار مردم با يادآوري دلاور مردي‌هاي اين بزرگواران آماده مجاهدت و دفاع از ارزش‌ها و كشورشان باشند، وگرنه خود ائمه به اينگونه مراسم نيازي ندارند.
رييس فراكسيون اصولگرايان با اشاره به اينكه نفس انسان‌ها به طور ذاتي به مسائل مادي گرايش دارد، افزود: تمام مسائلي كه امروزه مطرح است و بسياري از كشمكش‌هاي سياسي همه جنبه خدايي ندارد و خيلي از اين درگيري‌ها مانند تخريب افراد در هنگام انتخابات جنبه مادي‌گرايي و دنيا طلبي دارد و با نفس انقلاب ما كه بر محور اتحاد و از خود گذشتگي بنا شده است، تضاد دارد.
لاريجاني در پايان سخنانش خاطرنشان كرد: دولت و مجلس وظيفه دارند تا به چنين شهري با اين ويژگي‌ها توجه خاصي داشته باشد.

 

کلید واژه :

دکترعلي لاريجاني

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی