کد خبر : 4492
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع کارکنان یگان حفاظت مجلس؛

خانه ملت/سپاه ‌پاسداران طلایه‌دار مجاهدت و شهادت است

خانه ملت/سپاه ‌پاسداران طلایه‌دار مجاهدت و شهادت است

رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع کارکنان یگان حفاظت قوه مقننه حضور یافت و از تلاش‌های آنها در مجلس و به‌خصوص در دوره ۴ ساله مجلس هشتم قدردانی کرد

. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ علی لاریجانی در ابتدای سخنانش به فعالیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موفقیت‌های این نهاد مردمی در بدو شکل‌گیری انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و پس از آن اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین فعالیت‌های سپاه مقابله با گروهک‌هایی مانند فرقان و منافقین است به طوری که فلاکت‌ها و خواری امروز منافقین در عراق نتیجه تلاش‌های مخلصانه تک‌تک اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تشکر از فرمانده سپاه حفاظت مجلس در دوره ۴ ساله مجلس هشتم افزود: بدون شک اگر تلاش‌ها و هماهنگی‌های سپاه حفاظت مجلس نبود، بحران‌هایی در این نهاد ایجاد می‌شد که شاید در آینده عبور از این بحران‌ها سخت بود که با تلاش‌های یگان حفاظت مجلس این بحران‌ها را پشت‌سر گذاشتیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم تصریح کرد: امام خمینی (ره) فرمودند که "مجلس در رأس همه امور است" که بر این اساس سپاه حفاظت قوه مقننه نیز به خوبی توانستند در این مدت از شخصیت‌های این نهاد محافظت کرده تا نمایندگان مردم بتوانند در آرامش به امور رسیدگی کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر و شکست حصر آبادان یک مدال افتخار بر سینه ملت ایران است، اظهار داشت: در روزهای گذشته سالروز فتح خرمشهر را پشت‌سر گذاشتیم که سپاه پاسداران توانست به کمک ارتش و نیروهای مردمی حصر آبادان را شکسته و خرمشهر را نیز آزاد کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه ادامه داد: فتح خرمشهر یک فتح نظامی نبود، بلکه توانست شرایط معادلاتی جنگ و منطقه را تغییر دهد و دشمنان را به مقابله با نیروهای مخلص بسیجی به تکاپو وادارد که این فتح بزرگ نشان‌دهنده این است که  نیروهای سپاه و بسیج به صورت جان‌برکف وارد عمل شده و از تمامیت ارضی کشور در همه مقاطع دفاع کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه مهمترین کارکرد سپاه انقلاب اسلامی را صیانت از انقلاب دانست و تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب، دشمنان قسم‌خورده نظام به تکاپو افتاده و در مرزها شیطنت‌هایی کردند که سپاه با کمک نیروهای مکتبی خود توانست از این شرایط با سربلندی بیرون آمده و به این تحرکات پاسخ قاطعی بدهد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم به مهمترین توفیقات سپاه پس از پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: مهمترین علت توفیقات سپاه پاسداران داشتن روحیه مجاهدت در بطن ذهن افراد سپاهی است که در حال حاضر باید این روحیه در افراد تقویت شود.

لاریجانی تاکید کرد: در اوایل انقلاب نظام از نظر محافظت از شخصیت‌ها با مشکلاتی روبرو بود که سپاه پاسداران نیز توانست در این برهه با موفقیت وارد عمل شده و مسئولیت حفاظت از شخصیت‌های نظام را برعهده بگیرد که تاکنون نیز این مسئولیت ادامه دارد.

وی یادآور شد: در زمانی که بنی‌صدر به‌عنوان رئیس جمهور و با حکم امام (ره) نیز به فرماندهی کل قوا منصوب شد، ما در زمان جنگ از نظر قوای نظامی ضعیف شدیم به طوری که بنی‌صدر به نیروهای مردمی و اعضای سپاه اجازه ورود به جنگ را نمی‌داد و تئوری‌های موهوم و غیرکاربردی در جنگ طراحی می‌کرد که عملا پیاده‌سازی آن در جبهه‌ها عملی نبود که در این مدت نیروهای مردمی و اعضای سپاه فقط خون جگر خورده و شرایط را تحمل می‌کردند.

رئیس مجلس هشتم افزود: پس از عزل بنی‌صدر اداره امور کشور به شهیدان باهنر و رجایی سپرده شد که در این دوره ما موفقیت‌هایی را در داخل و جبهه‌های جنگ کسب کردیم که یکی از آنها شکست حصر آبادان و فتح خرمشهر بود که این نیز نشأت گرفته از وجود جریان مکتبی در سپاه بود.

این نماینده منتخب مردم قم در مجلس نهم درباره روحیه مکتبی اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تک‌تک اعضای سپاه دارای روحیه جهادی و مکتبی بوده و برای رسیدن به هدف خود که همانا دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور است با عشق و علاقه فعالیت کرده و به ماموریت‌های شغلی صرفاً به عنوان یک شغل نگاه نمی‌کنند و برای آن ارزش بسیاری قائل هستند.

لاریجانی در ادامه به یکی دیگر از خصوصیت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و تاکید کرد: یکی از مهمترین خصوصیت‌های سپاه این است که این نهاد مردمی با رزمایش و امکانات و نیز نیروی انسانی از پیش تعیین‌شده و همچنین در شرایط صلح به وجود نیامده است، بلکه در شرایط و مقاطع حساس و با حضور در واقعیات شکل گرفته و توانسته تا امروز نیز به بروز و ظهور برسد.

وی به رهبری مدبرانه ولایت فقیه در ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمنان این مرز و بوم باید بدانند که مردم ایران از رهبری مقتدرانه و مدبرانه ولایت فقیهی برخوردارند که تمامی مسائل داخلی، منطقه‌ای و نیز بین‌المللی را به خوبی رصد کرده و مردم نیز ایشان را از لحاظ دینی پذیرفته‌اند.

رئیس نهاد قانونگذاری در پایان به تمامی مسئولان اجرایی فعلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توصیه کرد تا از تجربیات اشخاصی که در زمان جنگ حضور داشته و برخی از آنها نیز در حال حاضر حضور دارند، استفاده کنند که این مهم در ارتقای سطح توان دفاعی کشور موثر است./
 

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی