کد خبر : 4489
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی:

مهر/ استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست

مهر/ استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست

رئیس مجلس هشتم با بیان اینکه ما باید روی استقلال مجلس تکیه کنیم، استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست بلکه به این معنا است که مجلس مستقل تصمیم بگیرد و چیزی از بیرون به نمایندگان القاء نشود، گفت: ما با قوای دیگر برادریم باید قدرتمندانه کار شود و اگر مجلس قوی باشد می‌تواند دست برادر خود را که سایر قوا است بگیرد و به آنها کمک کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر ، علی لاریجانی عصر امروز در نشست اعضای فراکسیون رهروان ولایت با بیان اینکه  تحولات بین‌الملل امروز حساس است و ما باید بدانیم که در مجلس نهم چه استراتژی را باید دنبال کنیم و توجه به این مسئله حتی از انتخاب هیئت رئیسه هم مهمتر است، گفت: ما مجلس کارآمد می‌خواهیم اضافه کرد. یکی از ارکان کشور مجلس است و ما باید ببینیم که چطور مجلس کارآمد خواهد شد؛ اولین مسئله این است که مجلس نباید منفعل باشد.

لاریجانی با بیان اینکه ما باید روی استقلال مجلس تکیه کنیم، استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست بلکه به این معنا است که مجلس مستقل تصمیم بگیرد و چیزی از بیرون به نمایندگان القاء نشود، گفت: ما با قوای دیگر برادریم باید قدرتمندانه کار شود و اگر مجلس قوی باشد می‌تواند دست برادر خود را که سایر قوا است بگیرد و به آنها کمک کند.
وی تصریح کرد: نمایندگان مردم نمایندگان کل ملت هستند بنابراین هیئت رئیسه و نمایندگان باید قدرتمندانه کار کنند و من هم تلاشم این بود که جایگاه مجلس را به این سمت ببرم.
 
رئیس مجلس هشتم همچنین با اشاره به اینکه کمیسیون‌های مجلس جایی برای کمیته‌های فرعی ندارد و روسای کمیسیون‌ها و سایر اعضاء نمی‌توانند با کارشناسان جلسه برگزار کنند ، اظهار داشت: بر همین اساس ما در اطراف مجلس در حال ساخت مکانی برای این مسائل هستیم ولی عده‌ای می‌گویند که این مسائل ولخرجی است در حالی که این طور نیست.
 
منتخب مردم قم در مجلس نهم تصریح کرد:  بودجه‌ایی را در نظر گرفتیم تا مجلس در هر شهرستان یک ساختمان داشته باشد و نمایندگان بتوانند به امورات برسند.
 
رئیس مجلس هشتم  با بیان اینکه من آنقدر فحش خورده‌ام که رویین تن شده‌ام افزود: هر نماینده باید بتواند در شهرش با نخبگان مشورت کند.
 
وی به اهمیت وجود حزب در کشور اشاره و گفت: معتقدم هیچ عنصری در جمهوری اسلامی به اندازه ولایت فقیه برای دفاع از دستاوردهای کشور اثرگذار نبوده و رهبری همواره باعث عزتمندی کشور شده است.
 
منتخب مردم قم در مجلس نهم خاطرنشان کرد: در طول 4 سالی که من مسئولیت مجلس را بر عهده داشتم رهبری آنقدر برای مجلس اعتبار قائل بود که حتی یک بار هم به مجلس دستور ندادند، البته ممکن است گاهی ایشان اعلام کنند که تمایل به موضوعی دارند اما دستوری نداده‌اند. من در مسئولیت‌هایی که داشتم اگر رهبری نظری می‌دادند نظرشان را پیگیری می‌کردم.
 
لاریجانی اظهار داشت: ما مفتخر هستیم هر وقت نظر رهبر انقلاب را بدانیم، بدان عمل می‌کنیم چراکه ایشان را رهبری فرزانه و خردمند می‌دانیم
 

 

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی