کد خبر : 4486
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نشست مجمع فراكسیون رهروان ولایت :

ایرنا/ استقلال مجلس به معنای ستیز با قوای دیگر نیست

ایرنا/ استقلال مجلس به معنای ستیز با قوای دیگر نیست

منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت : ما نمایندگان باید بر استقلال مجلس تكیه كنیم كه این به معنای ستیز با قوای دیگر نیست .

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،\'علی لاریجانی \' رییس مجلس هشتم در نشست مجمع عمومی فراكسیون رهروان ولایت كه در محل مجلس قدیم برگزار شد، افزود : مجلس آینده در عین اینكه یكی از مهمترین اركان نظام به شمار می رود نباید دچار انفعال شود .

وی در ادامه با اشاره به جایگاه هیات رییسه در اجرای مسیر قانونی خاطر نشان كرد: علاوه بر نقش هیات رییسه در اداره صحن علنی مجلس و تصویب طرح ها و قانون ها در مجلس كمیسیون ها نیز از اهمیت بسزایی برخوردارند .

وی در عین حال اظهار داشت : نمایندگان مجلس برای تقویت كمیسیون ها نیاز دارند تا فضایی را برای انجام مذاكرات و مباحث كارشناسی داشته باشند .

لاریجانی خاطر نشان كرد : بنابر این ما برای حل این مشكلات پیشنهاد ایجاد ساخت سوئیت های جداگانه برای هر نماینده در مجلس را ارایه كردیم در حالی كه برخی ها از این اقدام به عنوان ولخرجی های مجلس یاد می كنند .

وی با تاكید بر اینكه هر نماینده مجلس نهم با نخبگان حوزه انتخابیه خود ارتباطات وسیعی را به منظور پیشبرد اهداف كلان ملت داشته باشد ،گفت : این امر جزو اولویت های مهم این دوره از مجلس به شمار می رود.

لاریجانی همچنین خاطر نشان كرد : هیچ عنصری در ایران به اندازه ولایت فقیه در تقویت بنیه نظام تاثیر گذار نبوده است .

وی ادامه داد : این عنصر عزت مندی نظام را تثبیت می كند.

لاریجانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در پی فعالیت چهار ساله ای كه در مجلس هشتم برعهده داشتم همواره رهبر معظم انقلاب در بیانات مهمشان اهمیت ویژه ای برای مجلس قائل بودند و این اهمیت به حدی بود كه تاكنون حتی یكبار نیز به مجلس دستوری ارایه نكرده اند .

همچنین در آغاز این نشست \'كاظم جلالی \' دبیر فراكسیون رهروان ولایت از روند شكل گیری این فراكسیون و مذاكراتی كه با جبهه پایداری و رهپویان انقلاب اسلامی و همچنین با سایر اصولگرایان به منظور تركیب هیات رییسه آینده داشتند گزارشی ارایه كرد .

کلید واژه :

علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی