کد خبر : 4480
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست/قول لاریجانی به نماینده ها

مهر/ استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست/قول لاریجانی به نماینده ها

رئیس موقت مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تدوین استراتژی برای مجلس و کمیسیون ها گفت: قطعا مرکز پژوهش ها و کمیسیون ها در تدوین این استراتژی به ما کمک می کنند.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، پس از استقرار هیئت رئیسه موقت مجلس نهم شورای اسلامی در جایگاه خود در صحن علنی علی لاریجانی ریاست مجلس نهم ازحسن نظر نمایندگان به خاطر رای دادن به هیئت رئیسه جدید تشکر کرد.
لاریجانی با بیان اینکه از خداوند سپاسگزارم که قلوب شما را طوری منعطف کرد که ایرادات ما را نبینید اظهار داشت: مسئولیت سنگینی را بر دوش ما در هیئت رئیسه گذاشته اید. با توجه به انتظاراتی که مردم از مجلس نهم داشته اند قول می دهم تمام توان خود را به کار بندم که آبروی مجلس و کشور حفظ شود.
 
وی ادامه داد: تلاش می کنیم ساماندهی مجلس به سمتی باشد که مرضی رضای الهی بوده و در راستای اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به نحوی باشد که آرای آن حضرات در کارنامه شما در مجلس نهم منعکس شود.
 
لاریجانی اظهار داشت: تلاش می کنم با همکاری شما در ابتدای کار از استراتژی مدونی برای مجلس نهم برخوردار شویم و اولویت کار کمیسیون ها را مشخص کنیم.
 
وی افزود: قطعا مرکز پژوهش ها و کمسیون ها می توانند در این مورد به ما کمک کنند.
 
رئیس مجلس با تاکید بر اینکه پافشاری داریم که مجلس نهم از حواشی دور شود، ادامه داد: تلاش می کنیم مجلس نهم روی مشکلات مردم تمرکز کند.
 
وی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم برای ما این است که نهادهای حکومتی وظایف خود را شناخته و آن را اجرا کنند.
 
منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جایگاه بی بدیل مجلس تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب مجلس باید برای قوا ریل گذاری کند و مجلس باید مظهر حکمت نظام باشد. بنابراین مجلس باید در این راستا شان خود را شناخته و تراز تعاملات خود را تعریف کند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون اساسی استقلال مجلس را با جدیت دنبال می کنیم، تاکید کرد: استقلال مجلس به معنای ستیز با سایر قوا نیست بلکه به این معناست که شرایط کشور را تجزیه و تحلیل کنیم و تصمیم مستقل بر مبنای مصالح کشور اخذ نماییم.
 
لاریجانی با تاکید بر اینکه صیانت از حقوق ملت وظیفه مجلس است، اظهار داشت: در طول ادوار مجالس ایران دوره های بسیار طلایی و سیاهی وجود داشته است.
 
ریاست موقت مجلس نهم شورای اسلامی در ادامه به بیان تاریخ مجالس ایران از ابتدا تاکنون پرداخت.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی