کد خبر : 4478
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ لاریجانی:همه در یک کشتی نشسته‌‌ایم و یک پیشوا داریم/ تشکر ‌از ‌حداد‌عادل

فارس/ لاریجانی:همه در یک کشتی نشسته‌‌ایم و یک پیشوا داریم/ تشکر ‌از ‌حداد‌عادل

خبرگزاری فارس: رئیس موقت مجلس نهم گفت: ما در یک کشتی نشسته‌‌ایم و یک سرنوشت داریم و به یک سو حرکت می‌کنیم و یک پیشوا داریم‌ لذا بهتر است با رفاقت و دوستی از ظرفیت‌های هم استفاده کنیم تا وضعیت کشور بهبود پیدا کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس موقت نهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه در ادامه سخنانش بعد از استقرار در صندلی ریاست مجلس اظهار داشت: فشار دشمن به این سمت است تا بنیه‌های اقتصادی ما را ضعیف کند، وزارت خارجه ایالات متحده هم در اظهارنظر اخیرش گفته که ما ضمن مذاکره تحریم‌ها را هم دنبال می‌کنیم که این روش دوگانه آنها را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه مجلس باید وقت جداگانه‌ای برای رصد مسائل بین‌المللی داشته باشد، افزود: مجلس نهم بر روی صیانت از حقوق ملت تا آخرین نفس ایستاده است و دشمن هم نباید تصور کند که ما متوجه موذی‌کاری‌های آنها نمی‌شویم.

به گزارش فارس در این قسمت از سخنان لاریجانی نمایندگان مجلس با سر دادن تکبیر از سخنان وی حمایت کردند.

رئیس موقت مجلس نهم در ادامه با ذکر این مسئله که دشمن نباید به دنبال وقت‌گیری باشد، اضافه کرد: در مسئله مذاکرات اخیر یک حس بی‌اعتمادی در ملت ایران نسبت به این نوع از مذاکرات به وجود آمده است.

وی گفت: انقلاب‌های اخیر منطقه‌ای سرمایه‌ای بزرگ برای مسلمانان است البته رهبر انقلاب از همان ابتدا این انقلاب‌ها را بیداری اسلامی نام نهادند و صحت این مسئله امروز در حال مشخص شدن است.

وی خاطرنشان کرد: مجلس از ابتدای این انقلاب‌ها در دفاع از آنها پیشتاز بود و مجلس نهم هم همینطور خواهد بود.

لاریجانی به مسائل داخلی کشور هم اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم باید تمرکز اصلی روی بهبود کسب و کار در داخل کشور باشد؛ رنجشی که امروز در کشور وجود دارد، ناشی از گرانی و بیکاری است که باید به آن توجه کنیم.

رئیس موقت قوه مقننه خاطرنشان کرد: در مجلس هشتم دو قدم نیکو در رابطه با مسائل اقتصادی برداشت شده که یکی حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و دیگری هم بسته‌ حمایتی از تولید در بودجه بود.

لاریجانی گفت: در مجلس نهم باید گام‌های مبتکرانه دیگری برداشت لذا کمیسیون‌های تخصصی باید زودتر کار خود را برای بررسی مسائل کشور آغاز کنند.

وی با بیان اینکه من موافق مجلس زنده و پر جوش و خروش هستم، خاطرنشان کرد: نقطه قوت یک مجلس در این است که آرای مختلف در آن مطرح شود، البته بگو مگوهای حاشیه‌ای مضر است.

وی ادامه داد: مثلا لایحه هدفمندی یارانه‌ها در ابتدای که به مجلس آمد، تا انتهای آن بیش از یک سال طول کشید اما در نهایت یک قانون همه‌جانبه از مجلس بیرون آمد که البته دست دولت هم در این قانون محدود نمی‌شد.

رئیس موقت مجلس نهم با ذکر این مسئله که ما نباید در کارهای اجرایی دخالت کنیم، اظهار داشت: اگر ما قانون گذاری و نظارت درست داشته باشیم، وظیفه خود را انجام داده‌ایم.

لاریجانی با بیان اینکه ما تلاش می‌کنیم که کمیسیون‌ها از مشاورین متخصص برخوردار باشند، گفت: هر کمیسیون از افراد زبده و با تخصص به عنوان مشاور استفاده کند؛ همچنین ما تلاش می‌کنیم که نخبگانی که در حوزه‌‌های انتخابیه هستند، تجمعی داشته باشند تا زمانی که نمایندگان در مورد طرح یا لایحه‌ای نظر می‌دهند، پشتوانه داشته باشند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از برادر عزیزم غلامعلی حداد‌عادل و سایر افرادی که برای عضویت در هیئت رئیسه کاندیدا شده بودند، تشکر می‌کنم. حضور افراد مختلف باعث شور و حیات مجلس شد و این نشان می‌دهد که مجلس دموکراتیک است و همه می‌توانند در آن خود را عرضه کنند.

رئیس موقت قوه مقننه گفت: چه در زمان انتخابات مجلس و چه در زمان انتخابات هیئت رئیسه خیلی از مباحث مطرح شد و تخریب‌هایی در قالب SMS  و مسائل دیگر صورت گرفت که خوب نبود اما خداوند گذشت را برای همین زمان‌ها خلق کرده است.

وی اضافه کرد: ما در یک کشتی نشسته‌‌ایم و یک سرنوشت داریم و به یک سو حرکت می‌کنیم و یک پیشوا داریم‌ لذا بهتر است با رفاقت و دوستی از ظرفیت‌های هم استفاده کنیم تا وضعیت کشور بهبود پیدا کند.

لاریجانی در ادامه با اشاره به فعالیت شعب 15گانه مجلس گفت: یکی از کارهای شعب این است که دو نفر را به عنوان نمایندگان شعب در کمیسیون تحقیق انتخاب کند، لذا دوستان تلاش کنند که شعب امروز نمایندگان خود را به کمیسیون تحقیق معرفی کنند؛ همچنین باید یک نماینده برای کمیسیون آئین نامه انتخاب شود که این کمیسیون هم کمیسیون مهمی است.

وی در خصوص بررسی اعتبارنامه‌های نمایندگان اظهار داشت: بررسی اعتبارنامه‌ها در کمیسیون‌ها باید با توجه به اسناد و مدارکی باشد که شورای نگهبان به آن رسیدگی نکرده است. رسیدگی باید بر اساس مدارک مستند باشد تا اعتبار و آبروی افراد از بین نرود چرا‌که منتخبین مردم پشتوانه‌ای مهم مثل رای مردم را دارند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی