کد خبر : 4468
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی به آمریكا و رژیم صهیونیستی نسبت به اقدامات جنگ طلبانه در سوریه هشدار داد

ایرنا/ لاریجانی به آمریكا و رژیم صهیونیستی نسبت به اقدامات جنگ طلبانه در سوریه هشدار داد

تهران- رییس موقت نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به آمریكا و رژیم صهیونیستی نسبت به اقدامات جنگ طلبانه در سوریه هشدار داد و گفت: شروع این ماجراجویی ممكن است سهل باشد ولی پایان آن سخت است.
   

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، \'علی لاریجانی\' روز چهارشنبه در سومین جلسه علنی مجلس نهم در سخنانی تصریح كرد: اظهارات روزهای اخیر مقامات آمریكایی و برخی كشورهای غربی نسبت به سوریه نشان می دهد كه آنها به دنبال زمینه سازی بحران جدید هستند.

وی ادامه داد: مقامات نظامی آمریكا به احتمال زیاد دچار سوء تفاهم نسبت به مسایل منطقه شده اند.

منتخب مردم قم در مجلس نهم یادآور شد: كشور سوریه به هیچ وجه مختصات لییبی را ندارد و بنغازی سازی در داخل سوریه رژیم صهیونیستی را می سوزاند.

لاریجانی با تاكید بر این كه آیا نباید نسبت به اشغال نظامی بحرین اقدامی انجام شود، گفت: سوال این است چرا اجازه نمی دهند سیر اصولی داخلی سوریه به پیش برود و بیگانگان پول و تجهیزات به این كشور ارسال می كنند؟

وی افزود: به نظر می رسد رییس جمهوری دموكرات آمریكا اشتباه كارتر را تكرار كرده است.

رییس موقت مجلس نهم تصریح كرد: مجلس از اصلاحات دموكراتیك در سوریه كه بتواند حقوق ملت را تامین كند، حمایت می كند و دخالت های فرصت طلبانه برخی كشورها در سوریه و اقدامات تروریستی و پیام های جنگ طلبانه غیرعاقلانه آمریكا را محكوم می كند.

**امام (ره) حكومت اسلامی را بر پایه مردمی بودن بنا نهاد

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل گفت: امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران اساس حكومت اسلامی را بر پایه مردمی بودن آن در تمامی شئون بنا نهاد.

وی با تشریح بخشی از اقدامات امام راحل در دوران حیات ایشان خاطرنشان كرد: امام (ره) از منظر احیاگری دینی در سده های اخیر از چنان جایگاهی در داخل و خارج از كشور در نزد مسلمانان جهان برخوردار است كه كمتر می توان در بین مصلحان دینی چنین شخصیتی را یافت.

منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: عمق تسلط دینی امام راحل به علوم دینی و فقهی یكی از مهم ترین ویژگی هایی بود كه ایشان توانست به علل انحطاط بر مسلمانان در طی دوره های اخیر تسلط پیدا كند و مبنای تئوری حكومت اسلامی را براساس مردمی بودن آن در تمام شئون این حكومت ارائه كند.

لاریجانی ادامه داد: امام خمینی (ره) به عنوان یك اندیشمند دینی و منادی اسلام توانست با كج اندیشی ها به مبارزه با این عناصر برخیزد و در عمل مرز بین روشنفكران دینی با روشنفكران دین ستیز را تفكیك و از هم متمایز كند.

وی از دیگر ویژگی فكری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را قرائت از اسلام در اصالت فكر فقهی دانست و افزود: عقلانی بودن ایشان در تئوری حكومت اسلامی توانست زمینه مبارزه را در تمامی عرصه ها با استعمار و استكبار فراهم كند و یك نگاه عدالت محوری را در مدرسه فكری ایشان ظهور یابد.

رییس موقت مجلس نهم همچنین تكیه بر مردم سالاری دینی از منظر امام راحل را از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: دموكراسی خام در منظر امام (ره) حركتی است در تاریكی بنابراین امام خمینی (ره) مبنای دموكراسی در نظام جمهوری اسلامی ایران را بر بنیان دینی استوار نهاد.

لاریجانی تصریح كرد: احترام امام راحل به مجلس و این كه این خانه در راس امور است از دیگر اولویت هایی است كه ایشان در تئوری حكومت اسلامی به آن اهتمام ویژه ای داشتند.

وی ادامه داد: تكیه بر استقلال سیاسی و فرهنگی در نظریه حكومت اسلامی امام (ره) از دیگر مواردی بود كه امام توانست بیماری جامعه امروز را كالبد شكافی كند و عملا با شناسایی این نقاط ضعف فضا را برای یك حكومت اسلامی دینی فراهم كند.

منتخب مردم قم در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی همچنین به كاربردن واژه شیطان بزرگ از منظر امام راحل را از روشن فكری و تیزبینی امام راحل دانست و خاطرنشان كرد: روشنگری های به موقع امام راحل از آمریكا به عنوان شیطان بزرگ نشان داد كه به كارگیری این واژه صرفا خلق ابتكار یك واژه جدید نیست.

وی ادامه داد: ایشان تاكید داشتند حكومت اسلامی در گزند یك سری حوادث از سوی اجانب قرار دارد كه با نامیدن چنین واژه ای درصدد بودند تا ریشه تحمیل استعمار و استكبار را شناسایی و به ملت تفهیم كند.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی