کد خبر : 4466
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

تابناک/ لاریجانی:امام بی‌قانونی را عامل دیکتاتوری می‌دانست

تابناک/ لاریجانی:امام بی‌قانونی را عامل دیکتاتوری می‌دانست

 رئیس موقت مجلس نهم، آزادی فکر و اندیشه را از مبانی فکری بنیانگذار انقلاب عنوان کرد.

به گزارش خبرآنلاين، علي لاريجاني در نطق امروز خود به تسليت ايام رحلت امام خميني(ره) پرداخت و ابراز اميدواري كرد كه نمايندگان در اين ايام ره توشه‌اي از انديشه‌هاي بنيانگذار انقلاب با خود همراه كنند و در طول عمر مجلس نهم، همراه خود داشته باشند.

وي به تشريح انديشه‌هاي سياسي و اقتصادي امام خميني(ره) پرداخت و گفت: آزادي فكر و انديشه از ريشه‌هاي بنيان فكري امام راحل بود كه درد استبداد و خفقان را حس كرده بود و جز قوانين اسلام، مرزي براي آزادي قائل نبود و بي قانوني را عامل بازگشت ديكتاتوري و استبداد مي دانست.

رئيس موقت مجلس نهم، در ادامه با اشاره به سبوعيت جديدي كه در بيان مقامات آمريكا و برخي كشورهاي غربي نسبت به سوريه ايجاد شده است، افزود: يكي از مقامات آمريكا گفته كه ممكن است مثل ليبي وارد عمل در سوريه شوند. حال آنكه سوريه هيچ شباهتي به ليبي ندارد و بن قاضي سازي در سوريه آتشش را در فلسطين نشان مي دهد. چرا درباره اشغال نظامي در بحرين بي‌توجه‌اند و نمي‌گذارند كه سير دموكراسي خواهي در سوريه محقق شود؟

لاريجاني افزود: به نظر مي‌رسد رئيس جمهور دموكرات امريكا دچار اشتباه ديپلماتيك كارتر شده كه عجولانه بر سوابق خود مهر بطلان زد.

ور در پايان تاكيد كرد: مجلس ايران دخالت برخي كشورها در سوريه و پيام‌هاي جنگ طلبانه و غير عقلاني آمريكا را محكوم مي كند. شروع اين روند جنگ طلبانه ممكن است سهل باشد اما پايانش صعب خواهد بود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی