کد خبر : 4461
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/لاریجانی: پرهیز از اختلافات فرعی و ایجاد وحدت بین مسلمانان از تفكرات امام (ره) بود

ایرنا/لاریجانی: پرهیز از اختلافات فرعی و ایجاد وحدت بین مسلمانان از تفكرات امام (ره) بود

تهران- رییس موقت مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: نگاه و تفكر امام خمینی (ره) این بود كه مسلمانان از اختلافات فرعی بپرهیزند و وحدت خود را حفظ كنند.
 

علی لاریجانی روز شنبه در همایش بین المللی اخلاق و سیاست در سیره علوی از دیدگاه امام خمینی (ره) با بیان این كه امام راحل (ره) در عصر حاضر دردانه ای بودند كه شخصیت فراگیری داشتند، گفت: شخصیت امام كاملا با شخصیت امام علی (ع) گره خورده بود و راه و روش و منش ایشان كاملا تحت تاثیر سیره امام علی (ع) بود.

وی اظهارداشت: در این همایش به موضوع اخلاق در سیاست توجه زیادی شده است و باید در نظر داشت كه فقدان آن مشكلات زیادی را برای بشریت ایجاد كرده است.

به گفته رییس موقت مجلس نهم ، همیشه این درد وجود داشته است كه حكمرانان زمانی كه در كسوت فرمانروایی قرار می گرفتند خود را خالی از اخلاق می كردند و مصیبت های زیادی را ایجاد می كردند.

لاریجانی با بیان این كه این بد اخلاقی ها و بی توجهی ها به اخلاق در گذشته فرمانروایان نمود روشنی داشت گفت: این بی اخلاقی به دنیا طلبی و قدرت طلبی منجر می شد ولی امروز این قدرت طلبی سلطه گران شكل دیگری به خود گرفته است.

وی اظهارداشت: برای مثال كشورگشایی آمریكا در عراق همانند سلطه طلبی فرمانروایان گذشته بود كه شكل جدیدی یافته است. آمریكایی ها به ظاهر به نام دمكراسی می خواستند تحول ایجاد كنند.

وی ادامه داد: امروز آمریكا از كشورهایی حمایت می كند كه بویی از دمكراسی نبرده اند و تنها عنوان های دروغین را یدك می كشند.

رییس موقت مجلس نهم به شیطنت آمریكا در مسایل هسته ای صلح آمیز كشورمان اشاره كرد و گفت: ما بارها بیان كرده ایم كه با سلاح هسته ای مخالف هستیم و با آن مبارزه می كنیم و رهبر معظم انقلاب نیز در فتوایشان به این مساله تاكید كرده اند كه ساخت سلاحهای كشتار جمعی جایز نیست و این شیطنت آمریكا معنایی ندارد.

لاریجانی با بیان این كه این سلطه گران به دنبال این هستند كه مسلمانان به علوم پیشرفته دست نیابند، گفت: این سلطه گران می دانند كه استقلال كشورها در آینده به نفت و گاز بستگی ندارد بلكه به تكنولوژی پیشرفته بستگی دارد.

وی گفت: امروز حوزه اخلاق در سیاست مفقود شده و سیاست به صحنه فریبكاری تبدیل شده است.

لاریجانی با یادآوری این كه دمكراسی باید موید سعادت باشد گفت: مردمسالاری دینی تئوری امام خمینی (ره) بود و آزادی از شعارهای انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی با بیان این كه امام خمینی (ره) آمریكا را شیطان بزرگ می دانست گفت: ایشان آمریكا را عامل سلطه طلبی عصر حاضر می دانستند و دغدغه ایشان این بود كه مسلمانان نباید در سیاست و اقتصاد فرودست باشند.

رییس موقت مجلس نهم شورای اسلامی تاكید كرد: امام خمینی (ره) می خواست به نسلهای بعدی ثابت كند كه آمریكا در طراحی های خود فریبكارانه جلو می رود.

لاریجانی با بیان این كه امام خمینی(ره) بر وحدت مسلمانان تاكید داشت گفت: گروههای افراطی كه عامل تفرقه بین مسلمانان هستند ، عامل بی اخلاقی هستند و هر كجا كه می بینند اسلام قدرت می گیرد تفرقه افكنانه با پول می خواهند مانع از گسترش قدرت اسلام شوند.

وی به جنگ 33 روزه لبنان اشاره كرد و گفت: در آن زمان عده ای می خواستند با گفتن این كه افراد حزب الله شیعه هستند مانع كمك جهان اسلام به مردم لبنان شوند.

وی با بیان این كه برخی سلطه گران با سر و صدا می خواهند ایران را تهدید كنند گفت: این تهدیدات بی فایده است و برای آنها پر هزینه است. آنها اگر می خواهند دنیای آرام داشته باشند از این سر و صداها دست بردارند.

رییس موقت مجلس نهم با تاكید بر این كه سلطه گران با پرونده سازی نمی توانند ملتهای مسلمان را فرو دست كنند اظهارداشت: اینها به دنبال آن هستند كه انقلاب های موفق منطقه را با مهره های بدلی و چهره های تصنعی بزك كنند ولی در نهایت حرف خود را به پیش برند.

لاریجانی با یادآوری این كه هم اكنون در شرایط حساسی قرار داریم گفت: اتحاد و وحدت جوهره اصلی و نیاز جهان اسلام است.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی