کد خبر : 4448
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مجلس نیوز/ هیاهوی غرب درباره مذاکرات مسکو تنها یک بازیگری ناشیانه است

مجلس نیوز/ هیاهوی غرب درباره مذاکرات مسکو تنها یک بازیگری ناشیانه است

رییس موقت مجلس نهم گفت:تحلیل و ارزیابی جامع رهبر معظم انقلاب اسلامی که در سالگرد رحلت امام خمینی و همچنین سالروز ولادت امام علی (ع) مطرح و نقطه اوج دستاورد ملت ایران را در حیات عزتمندانه جمهوری اسلامی توصیف کردند، مویدی بر این موضوع است که ترس آمریکا و قلدر‌های صحنه بین‌المللی از ایران هسته‌ای نیست بلکه از ایران اسلامی است.

 

 به گزارش  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی)،علی لاریجانی در نشست علنی امروز ( سه‌شنبه ۱۶ خرداد) در نطق پیش از دستور با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: تحلیل و ارزیابی جامع رهبر معظم انقلاب اسلامی که در سالگرد رحلت امام خمینی و همچنین سالروز ولادت امام علی (ع) مطرح  و نقطه اوج دستاورد ملت ایران را در حیات عزتمندانه جمهوری اسلامی توصیف کردند،  مویدی بر این موضوع است  که ترس آمریکا و قلدر‌های صحنه بین‌المللی از ایران هسته‌ای نیست بلکه از ایران اسلامی است.

 

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان این‌که تمام حقیقت این انقلاب در این نکته نهفته است که اسلام ناب محمدی عامل وحدت صفوف ملت شد و پیوند‌ها را عمیق کرد تا جایی که برای بقای آن با همه هستی مجاهدت کردند، افزود: اسلام بود که انقلاب ما را به متن توده‌های امت در کشورهای اسلامی پیوند زد، نه راهی که غرب‌زدگان و ملی‌گراها یا چپ‌‌زدگان با سر و صدا مطرح کردند و نه اسلام التقاطی که در دوره‌های مختلف عده‌ای آن را به عنوان سخن روز اسلام بیان کردند.

 

 

رئیس موقت در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی٬ ادامه داد: به طور طبع در مهندسی این حیات عزتمندانه اسلامی توجه کانونی به علت موجده آن که همان اسلام ناب محمدی است، اهمیت دارد و رشد علمی و تکنولوژیک تلاش در جهت تحقق عدالت و مردم‌سالاری و پیشرفت و آبادانی و دفاع از حیثیت مسلمانان و مستضعفان اضلاع دیگر آن را تشکیل می‌دهد.

 

 

وی ادامه داد: نکته مهم اینجا است که حفظ این عزتمندی اسلامی در گرو حفظ این ویژگی رکنی حرکت انقلاب اسلامی است که مسئولیت آن برعهده قوای سه‌گانه کشور است و به طور یقین ایستایی در حرکت مرگ آن است لذا باید جدیت در پویایی حرکت انقلاب در ابعاد مختلف دغدغه مهم دست‌اندر‌کاران نظام باشد.

 

 

رئیس موقت مجلس ادامه داد: در این زمینه باید به چند نکته توجه داشت، نکته اول این است که بر کسانی که از ابتدای انقلاب درگیر مسائل حساس کشور بودند، پوشیده نیست که این توفیقات مرهون راهبری کشتی انقلاب توسط ولی فقیه زمان بوده است؛ چه در عهد امام (ره) و چه در دوره رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در برخی دوره‌ها رخوت و سستی در پیگیری دانش‌ها و فنون بنیادین حاصل می‌شد.

 

 

لاریجانی در تشریح خصوصیات بی نظیر رهبری در جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد:این رهبری بود که با توجه دادن اذهان ملت و مسئولان را به هدف مهم انقلاب سمت و سو می‌دادند حتی در مسئله هسته‌ای ایران در مواجه  با موذی‌گری غرب زمانی که با تحلیل‌های سست در داخل حتی پیگیری طرح سه فوریتی در این زمینه روبه‌رو شدیم و این رهبری بود که مسیر درست را مشخص کردند تا امروز ایران اسلامی صاحب فناوری هسته‌ای شده است.

 

 

وی افزود: در مسائل حساس منطقه به خصوص در ۱۰ سال اخیر که ایالات متحده رفتار ماجراجویانه‌ای را با تخیل مدیریت جهانی خود رقم زد و با جنگ‌افروزی‌های مکرر روبه‌رو بودیم تا انقلاب‌های اخیر کشورهای اسلامی که موج بیداری اسلامی را در جغرافیای تمدن اسلامی به نمایش گذاشت، این رهبری و ولایت فقیه بود که با استراتژی محکم و عمیق حرکت ملت را به سوی عزتمندی باعث شد، بنابراین جدای از بحث مشروعیت افعال سیاسی کشور که با طبعیت از ولایت امر محقق می‌شود، تجربه سیاسی چند دهه گذشته این پیام را دارد که طی طریق عزتمندانه در امواج متلاطم بین‌المللی در گرو درک، فهم و تحقق راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب است.

 

 

رئیس موقت مجلس با تاکید بر این که اسلامیت نظام در پناه تئوریزه کردن تفکر اسلامی در ساحت‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی عملی می‌شود،  یادآور شد: اگر اسلام موتور محرک حرکت انقلاب بوده و موجب اعتلای نام ایران در صحنه سیاسی امروز شده است، باید توجه داشت هنوز بسیاری از ابعاد فکر اسلامی در زمینه حکومت‌داری شکل مدون به خود نگرفته است٬ این علو درجه وقتی به نقطه قله انقلاب می‌رسد که نظریه‌پردازی لازم از متن و روح اسلامی سامان می‌یابد و صرف گرته‌برداری مدل‌های معمول فاصله بگیریم.

 

 

لاریجانی با اشاره به این که عدالت مبنای تکون مدینه فاضله اسلامی در نسوج اسلامی است ، گفت: آیا تصور همه مسئولان و نخبگان از این اصول مهم یکسان است؟ ممکن است ابعاد مشترکی مثل قانونگذاری یا حرکت به سوی محرومین در همه آنها مشترک باشد اما آیا همه مولفه‌های عدالت اجتماعی اسلامی همین امور است٬ آیا حضور حوزه اقتصاد به طور عام از نظر اسلامی دارای نظام مدونی است؟ اگر هست، تئوری آن چیست.

 

 

وی ادامه داد : این مسئله در اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر که عامل صیانت اجتماعی در مدینه اسلامی است، چگونه باید نظام یابد، این‌ها در بسیاری از امور دیگر که جنبه نظریه‌پردازی دارد، می‌تواند حرکت اسلامی انقلاب را عمیق کند.

 

 

نماینده مردم قم در مجلس نهم تحقق آرمان‌های رهبری در دهه پیشرفت و عدالت را ملزم به تلاش فراگیر و همه‌جانبه در عرصه دانش و فناوری و آبادانی کشور و عدالت‌ورزی و توجه به فرهنگ و تعمیق مردم‌سالاری توصیف و تصریح کرد:  قوای سه‌گانه در همفکری عالمانه با یکدیگر می‌توانند شرایط تحقق تحقق آرمان های رهبری را فراهم کنند یعنی مشورت‌پذیری و پرهیز از غرور و خودشیفتگی و خودمحوری می‌تواند بستر بهره جستن از توان‌ها و استعداد‌ها را فراهم کند که این موضوع باید مبنای تعامل قوا قرار گیرد.

 

 

لاریجانی با تاکید برلزوم توجه به زهد اسلامی و پرهیز از دنیا‌پرستی به ویژه برای حاکمان گفت: رهبر معظم فرمودند "هرگونه توقف، خودشیفتگی، غرور، خود‌محوری، غفلت، اشرافی‌گری، لذت‌جویی، جمع کردن ذخارف دنیوی، تلاش برای کسب محبوبیت برای مسئولین ممنوع است"؛ این همان کلام نورانی امام علی علیه‌السلام را اشارت دارد.

 

 

وی ادامه داد: دنیا‌زدگی و رفاه‌زدگی برای همه به‌ویژه حاکمان خطر عظیمی است که امام علی (ع) برای جهان اسلام می‌دید البته این به معنای بهره جستن از مواهب دنیوی نیست بنابراین با توجه به آموزه امام علی (ع) در این زمینه و همچنین در ساده زیستن، همسفر محرومین نیز شدن می‌تواند نشاط حیات اسلامی را فراهم کند.

 

 

لاریجانی یاد‌آور شد: وحدت انقلابیون همیشه عامل پیشرفت این سه دهه بوده است، به‌ویژه در شرایط فعلی که تلاش‌های بغض‌آلود آمریکا و بعضی مرتجعین منطقه نسبت به ایران افزایش یافته است، در این وضع اهمیت این مقوله بیشتر شده است٬ وحدت در اصول حرکت ضروری است البته طبعا اختلاف‌نظر در چگونگی پیمودن راه همیشه می‌تواند مفید و عامل تکامل باشد.

 

 

رئیس موقت مجلس نهم٬ تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی از تحلیل آموزنده و درس‌آموز رهبر معظم انقلاب سپاسگزار و آن را مبدا تلاش‌های خود در مجلس نهم قرار می‌دهد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی