کد خبر : 4443
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی از تشكیل كمیته تدوین استراتژی مجلس نهم خبر داد

ایرنا/ لاریجانی از تشكیل كمیته تدوین استراتژی مجلس نهم خبر داد


تهران - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هیات رییسه مجلس كمیته ای را برای تدوین استراتژی مجلس نهم تشكیل داده است و نمایندگانی كه مایل به همكاری هستند در این كمیته عضویت یابند.
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، \'علی لاریجانی\' افزود: دوستانی كه علاقه مند به همكاری در این كمیته برای تدوین استراتژی مجلس نهم هستند می توانند در این كمیته عضویت یابند.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: همچنین از مركز پژوهش های مجلس خواسته ایم كه همكاری لازم را با این كمیته داشته باشد.

وی در مورد برخی طرح ها و لوایح باقی مانده از مجلس هشتم نیز گفت: امروز فهرستی از طرح ها و لوایح باقیمانده به نمایندگان ارائه می شود كه بر اساس اهمیت آن، نمایندگان می توانند طرح های مورد نظر را انتخاب و به كمیسیون ارائه كنند.

وی افزود: برخی طرح ها نیز هنوز در مسیر شورای نگهبان است كه آنها را به مرور در دستور كار كمیسیون ها قرار می دهیم.

رییس مجلس نهم همچنین با تاكید بر این كه كمیسیون های تخصصی مجلس نهم باید هر چه سریع تر شكل گیرد، گفت: برخی كمیسیون های تخصصی با فقر نیرو مواجه هستند و برخی از كمیسیون ها نیز با ازدحام روبه رو هستند كه از شعب می خواهیم جلسه ای بگذارند و اگر نتوانستند این مشكل را حل كنند، آقای باهنر به عنوان نایب رییس مجلس جلسه ای را برای تصمیم گیری با روسای شعب خواهد داشت.

وی با بیان این كه كمیسیون انرژی، صنایع، امنیت ملی و سیاست خارجی و كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات از كمیسیون هایی هستند كه متقاضی بیشتری دارند و افراد بسیاری در آن ثبت نام كرده اند، گفت: خود نمایندگان به این مساله توجه داشته باشند كه هم اكنون در كمیسیون شوراها و اصل 90 هیچ كس ثبت نام نكرده است و افراد كمی نیز در كمیسیون فرهنگی حضور یافته اند.

به گفته وی، شعب مختلف امروز - سه شنبه - ساعت 14 جلسه ای برای تعیین تكلیف وضعیت نمایندگان در كمیسیون ها خواهند داشت.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی