کد خبر : 4440
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

باشگاه خبرنگاران/ رييس مجلس: روساي شعب در مورد تشكيل كميسيون‌ها تصميم مي‌گيرند

باشگاه خبرنگاران/ رييس مجلس: روساي شعب در مورد تشكيل كميسيون‌ها تصميم مي‌گيرند

رييس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذكر نماينده يويين زهرا مبني بر اينكه تلاش و رايزني نمايندگان براي حضور در برخي كميسيونها مجلس را تهديد ميكند، گفت:روساي شعب در مورد تشكيل كميسيون‌ها تصميم مي‌گيرند.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران علی عباسپور نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس در نشست علني امروز(چهارشنبه) خانه ملت در اخطار قانون اساسی به اصل 67 قانون اشاره کرد و گفت: ما در اصل 67 سوگند خوردیم که به مسائل کلان و ملی کشور توجه و آن را حفظ کرده و پاسدار اسلام و انقلاب باشیم.

وی با بیان اینکه در تشکیل کمیسیون‌ها باید بحث تخصص، تجربه و شرایط علمی در نظر گرفته شود، افزود: لازمه تشکیل یک مجلس قوی و مقتدر که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره فرموده‌اند، تشکیل کمیسیون‌هایی قوی و قدرتمند است لذا باید در بحث کمیسیون‌ها منطقه‌ای نگاه نکنیم و مصالح کشور را در نظر بگیریم.

این نماینده مجلس بر همین اساس اظهار داشت: اکنون در آستانه تشکیل کمیسیون‌ها مسائلی مانند رایزنی و لابی صورت می‌گیرد و با اینکه ما در مجلس نهم استاد دانشگاه و افراد تحصیل کرده بسیار داریم، لذا از آنجا که این افراد اهل لابی و رایزنی نیستند، در نتیجه در حاشیه قرار می‌گیرند و نمی‌توانند در کمیسیون‌های تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی و تجربه خود عضو شوند.

عباسپور همچنین خاطرنشان کرد: به عنوان مثال ما اکنون تعداد زیادی پزشک در مجلس نهم داریم اما می‌بینیم که کمیسیون بهداشت هنوز تکمیل نشده و تعداد اعضای آن به حد نصاب نرسیده است که این نشان می‌دهد نمایندگان به تخصص خود توجه نکرده و از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد یک مجلس قوی و قدرتمند غافل می‌شوند.

در ادامه علی لاریجانی در پاسخ به تذکر عباسپور گفت: توصیه‌های شما درست و خوب است اما اکنون برای تعیین اعضای کمیسیون‌ها اتفاقی نیفتاده و طبق آئین‌نامه شعب باید چند جلسه بگذارند و تصمیم بگیرند که روز گذشته نیز رؤسای شعب جلسه داشتند، ‌امروز هم نائب رئیس مجلس با شعب جلسه دارند و تلاش می‌کنند تا این مسیر طی شود.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اکنون پزشک در مجلس نهم زیاد است و تقاضا می‌کنیم که طبق این تخصص خود به کمیسیون بهداشت بروند تا این کمیسیون تکمیل شود

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی