کد خبر : 4432
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با "وینودرای":

فارس/ تغییر شرایط منطقه با زور قدرت‌های جهانی "بازی با آتش" است

فارس/ تغییر شرایط منطقه با زور قدرت‌های جهانی "بازی با آتش" است

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس در دیدار با رئیس دیوان محاسبات کشور هند گفت: قدرت‌های جهانی با زور می‌خواهند شرایط کشورها را به نفع خود تغییر دهند که این اقدام آنها بازی با آتش است.
خبرگزاری فارس: تغییر شرایط منطقه با زور قدرت‌های جهانی "بازی با آتش" است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) با "وینودرای" رئیس دیوان محاسبات هند دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با اشاره به سابقه دیرینه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت ایران و هند، اظهار داشت: ‌پیشینه طولانی مراودات فرهنگی و دوستانه دو ملت بر استحکام و غنای همکاری‌های کنونی دو کشور افزوده است.

وی سیاست نگاه به شرق جمهوری اسلامی ایران و گسترش روابط با هند را در همین راستا ارزیابی کرد.

رئیس مجلس در ادامه بر اهمیت توسعه و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور تأکید کرد و متذکر شد: مجلس از هر گونه اقدامی برای تقویت و تعمیق روابط فیمابین در چارچوب منافع مشترک به ویژه تقویت همکاری‌های منطقه‌ای در عرصه‌های مختلف حمایت می‌کند.

وی در خاتمه با اشاره به تحولات کنونی منطقه و تلاش قدرت‌های جهانی برای انحراف در مسیر انقلاب‌های مردمی در منطقه، تصریح کرد: قدرت‌های جهانی با زور می‌خواهند شرایط کشورها را به نفع خود تغییر دهند که این اقدام آنها بازی با آتش است.

در ادامه این دیدار "وینودرای" رئیس دیوان محاسبات کشور هند با اظهار خشنودی از سفر به کشورمان، ایران را کشوری مهم در منطقه دانست و گفت: هند از زمان جواهر لعل نهرو تاکنون بر تقویت و گسترش روابط با ایران تأکید داشته و ارزش خاصی برای روابط دوستانه دو کشور قائل است.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: استمرار و تقویت روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری از اولویت‌های سیاست خارجی هند است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی