کد خبر : 4432
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با "وینودرای":

فارس/ تغییر شرایط منطقه با زور قدرت‌های جهانی "بازی با آتش" است

فارس/ تغییر شرایط منطقه با زور قدرت‌های جهانی "بازی با آتش" است

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس در دیدار با رئیس دیوان محاسبات کشور هند گفت: قدرت‌های جهانی با زور می‌خواهند شرایط کشورها را به نفع خود تغییر دهند که این اقدام آنها بازی با آتش است.
خبرگزاری فارس: تغییر شرایط منطقه با زور قدرت‌های جهانی "بازی با آتش" است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه) با "وینودرای" رئیس دیوان محاسبات هند دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با اشاره به سابقه دیرینه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت ایران و هند، اظهار داشت: ‌پیشینه طولانی مراودات فرهنگی و دوستانه دو ملت بر استحکام و غنای همکاری‌های کنونی دو کشور افزوده است.

وی سیاست نگاه به شرق جمهوری اسلامی ایران و گسترش روابط با هند را در همین راستا ارزیابی کرد.

رئیس مجلس در ادامه بر اهمیت توسعه و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور تأکید کرد و متذکر شد: مجلس از هر گونه اقدامی برای تقویت و تعمیق روابط فیمابین در چارچوب منافع مشترک به ویژه تقویت همکاری‌های منطقه‌ای در عرصه‌های مختلف حمایت می‌کند.

وی در خاتمه با اشاره به تحولات کنونی منطقه و تلاش قدرت‌های جهانی برای انحراف در مسیر انقلاب‌های مردمی در منطقه، تصریح کرد: قدرت‌های جهانی با زور می‌خواهند شرایط کشورها را به نفع خود تغییر دهند که این اقدام آنها بازی با آتش است.

در ادامه این دیدار "وینودرای" رئیس دیوان محاسبات کشور هند با اظهار خشنودی از سفر به کشورمان، ایران را کشوری مهم در منطقه دانست و گفت: هند از زمان جواهر لعل نهرو تاکنون بر تقویت و گسترش روابط با ایران تأکید داشته و ارزش خاصی برای روابط دوستانه دو کشور قائل است.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: استمرار و تقویت روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری از اولویت‌های سیاست خارجی هند است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی