کد خبر : 4428
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی دردیداربا رییس دیوان محاسبات هند:

ایرنا/ مجلس از هرگونه اقدامی برای تقویت و تعمیق روابط با هند حمایت می كند

ایرنا/ مجلس از هرگونه اقدامی برای تقویت و تعمیق روابط با هند حمایت می كند

تهران - لاریجانی دردیداربارییس دیوان محاسبات هند،گسترش روابط دو كشور رادرراستای سیاست نگاه جمهوری اسلامی ایران به شرق ارزیابی كردوگفت:مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی برای تقویت و تعمیق روابط فی مایبن در چارچوب منافع مشترك بویژه تقویت همكاریهای منطقه ای در عرصه های مختلف حمایت می كند .
 
به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و زسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی ،\'دینودرای\' رییس دیوان محاسبات هند ظهر امروز با \'علی لاریجانی \' رییس مجلس شورای اسلامی دیدار كرد .

وی با اشاره به سابقه دیرینه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت ایران و هند گفت : پیشینه طولانی مراودات فرهنگی و دوستانه دو ملت بر استحكام و غنای همكاریهای كنونی دو كشور افزوده است .

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بر اهمیت توسعه و گسترش روابط سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی دوكشور تاكید كرد.

لاریجانی با اشاره به تحولات كنونی منطقه و تلاش قدرتهای جهانی برای انحراف در مسیر انقلابهای مردمی در منطقه خاطر نشان كرد : قدرتهای جهانی بازور می خواهند شرایط كشورها را به نفع خود تغییر دهند كه این اقدام آنها بازی با آتش است .

در ادامه این دیدار \'وینو درای \' رییس دیوان محاسبات كشور هند با اظهار خشنودی از سفر به كشورمان ،ایران را كشوری مهم در منطقه دانست و گفت : هند از زمان \'جواهر لعل نهرو \' تا كنون بر تقویت و گسترش روابط با ایران تاكید داشته و ارزش خاصی به روباط دوستانه دوكشور قائل است .

وی در ادامه با اشاره به تحریم های صورت گرفته علیه جمهوری اسلامی ایران افزود : استمرار و تقویت روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران درعرصه های سیاسی ،اقتصادی و تجاری از اولویت های سیاست خارجی هند است .

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی