کد خبر : 4421
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خبرآنلاین/ علی لاریجانی: عده ای به دنبال ماجراجویی در ایران هستند و می‌خواهند در بین مردم التهاب ایجاد کنند

خبرآنلاین/ علی لاریجانی: عده ای به دنبال ماجراجویی در ایران هستند و می‌خواهند در بین مردم التهاب ایجاد کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه \'اولویت مجلس نهم آبادانی کشور به صورت عقلایی و بدون شعارزدگی است\'، تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید از حواشی دوری کنند.

علی لاریجانی چهارشنبه شب در همایش تکریم خدمت در مدرسه امام خمینی(ره)، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره استان قم، اظهار کرد: این استان از گذشته دارای عقب‌اقتادگی در ابعاد مختلف بود و از طرفی باید شرایط کار و ایجاد اشتغال در قم بصورت فعال‌تري دنبال می‌شد. با توجه به اوضاع شهرسازی و زیربنایی در استان قم، اقتضا می‌کرد مجاهدتی در این زمینه صورت بگیرد و زماني برای رفع مشکلات موجود و تسریع در آبادانی این شهر گذاشته شود.
در ادامه گزیده ای از سخنان رئیس مجلس به نقل از ایسنا می آید:

    مجلس هشتم به پایان رسید و مجموعه‌اي از کارهاي مهم كه باید سر و سامان پیدا می‌کرد، انجام شد. امسال مجلس نهم آغاز به کار کرد و ملت ایران با اراده محکم و در شرایطی که سران استکبار تمام قوای خود را برای تخریب این انتخابات به کار گرفته بودند، با انجام تکلیف سیاسی، اجتماعی، دینی و ملی و با وجود برخی رفتارهای نادرست در داخل، نمایندگان خود را انتخاب كردند و با حضور در پای صندوق‌های رای علاقه‌مندی خود را به نظام و انقلاب نشان دادند.

    ظرفیت‌های دینی و اسلامی درقانون مدون نشده و یکی از انگیزه‌های مجلس برای تحقق این امر، تاسیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بود تا منظومه تفکر دینی اخذ و شکل قانونی بگیرد، یعنی بر اساس عرفیات قانونی را تصویب نکنیم بلکه از درون قرآن منظومه نگاه اسلامی را در قوانین جاری سازيم و این قسمت یکی از بخش‌های مهمی است که باید روی آن کار کرد.

    مجلس نهم با گذر از گذشته، باید مقتضیات و نیاز امروز کشور را در تمام عرصه‌ها بشناسد و نمایندگان جدید مردم در مجلس شورای اسلامی از صاحب‌نظران هستند و در این چند روز حریت و فرزانگی در کارهای مختلف را در آنان دیدم. زمانی که مجلس در ایران استقلال داشت، کشور توانست روی پای خود بایستند و در نتيجه مجلس نهم نيز باید با توجه به گذشته، این استقلال را از خود نشان بدهد.

    در شرایطی هستیم که قیل‌و‌قال‌های سیاسی زیاد است. بر اين اساس باید نمایندگان مجلس از حواشی دور کنند و به نیاز‌های مردم بپردازند، چراكه مردم، نمايندگان مجلس را انتخاب کردند تا عدالت تحقق پیدا کند، پس با تدبیر درست می‌توان مسائل کشور را حل کرد.

    پرداختن به مسايل و مشكلات اقتصادي يكي از موضوعات مهم امروز است. در شرایط فعلی گرانی و اشتغال دو موضوعی است که می‌تواند چالشی را در داخل ایجاد کند و در نتيجه مجلس نهم باید این دو موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار دهد. در کنار توجه به مسائل دیگر کشور، باید به ابعاد اقتصادی توجه شود، یعنی اولویت مجلس نهم آبادانی کشور به صورت عقلایی و بدون شعارزدگی باشد.

    آن‌قدر مسائل مهم در کشور وجود دارد که وقت نمایندگان نباید صرف امور حاشیه‌ای شود؛ بويژه در شرایطی که فعالان در صحنه، بازی جدیدی را شروع کردند و این در حالی است که پشت پرده سخنان دشمنان، اراده نانجیب آنها دیده می‌شود. هدف آنها از این کار، ماجراجویی در ایران است و در این راستا می‌خواهند در بین مردم التهاب ایجاد کنند و در این رابطه به بخش‌های مختلف کشور نگاه می‌کنند که یکی از آنها مربوط به مسائل اقتصادی است.

    دشمنان بعد از ضرباتی که از انقلاب منطقه‌ای خوردند، به دنبال ماجراجویی هستند به طوری که در مساله سوریه، در رفتار انگلیس و آمریکا عناد دیده می‌شود ولی آنها نمی‌دانند که دود این کار به چشم خودشان و اسرائیل می‌رود.

    ظرفیت‌هایی در مجلس فراهم شده است که نخبگان در حوزه‌های انتخابیه، آرا و نظرات خود را از طریق نمایندگان شهرشان به مجلس برسانند نا نخبگان محلی و ملی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مجلس نهم بايد پایه‌گذار حرکت‌هايي در راستای ابجاد فضای آرام در کشور باشد و در کنار آن از استعداد نخبگان در تمام زمینه‌ها استفاده كند. یکی از مراکز مهم نظریه‌پردازی كشور، قم است و امیدواریم با پشتیبانی مراجع و علما در این شهر بتوانیم مسیر پیش رو را به درستی طی کنیم.

    توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و ارزیابی ایشان از شرایط انقلاب بسیار مهم و صحیح بود. ایشان به قوا توصیه کردند که دچار غرور، وهم و خودشیفتگی نشوند بلکه متواضع باشند و از ظرفیت‌های یکدیگر استفاده کنند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی