کد خبر : 4416
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ رییس مجلس درگذشت امام جمعه لارستان را تسلیت گفت

ایرنا/ رییس مجلس درگذشت امام جمعه لارستان را تسلیت گفت


تهران- رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت \'سید عبدالعلی آیت اللهی\' امام جمعه و نماینده ولی فقیه در لارستان استان فارس را تسلیت گفت.
    1391/03/20 - 06:29

به گزارش ایرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، \'علی لاریجانی\' روز شنبه در این پیام تسلیت تاكید كرد: رحلت عالم عامل مجاهد حضرت آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهی امام جمعه و نماینده ولی قیه در منطقه لارستان فارس موجب تاسف و تاثر شد.

وی یادآور شد: این مرحوم از تبار خاندان حضرت آیت الله سید عبدالحسین لاری است كه از جمله رهبران مذهبی و سیاسی نقش آفرین در نهضت های اسلامی ضد استبدادی و ضد استعماری بودند.

وی خاطرنشان كرد كه دهها سال است كه خاندان آیت اللهی چون خورشیدی فروزان در خطه جنوب نورافشانی می كنند و با همت كم نظیر خود نفوس مردم شریف آن سامان را با حقایق دینی و راه خدا آشنا و همراه می سازند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: مرحوم آیت الله سید عبدالعلی آیت اللهی شخصیتی ممتاز و برجسته از منظر علوم دینی و معارف اسلامی، فقیهی صاحب نظر، حكیم و فیلسوفی دقیق، عارفی خودساخته و هنرمندی چیره دست و شاعری خوش قریحه بودند كه در سراسر عمر پربركت خود چه در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی و چه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات برجسته و ارزشمندی را در راه گسترش دین و انقلاب اسلامی از خود به یادگار گذاشتند.

لاریجانی از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی این ضایعه بزرگ را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، روحانیت و مردم متدین استان فارس به ویژه مردم عزیز لارستان، فرزندان، بیت مكرم آیت اللهی و همكار محترم آقای بروجردی تسلیت گفت و برای روح بلند آن فقید سعید رحمت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و شكیبایی از درگاه خداوند متعال مسالت كرد.

آیت‌الله سیدعبدالعلی آیت‌اللهی امام جمعه لارستان روز جمعه به علت بیماری در بیمارستان كوثر شیراز به ملكوت اعلی پیوست.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی