کد خبر : 4415
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

پيام رييس مجلس به مناسبت درگذشت امام جمعه لارستان؛

ایسنا/ لاريجاني:خاندان آيت‌اللهي چون خورشيدي فروزان در خطه جنوب نورافشاني مي‌كنند

ایسنا/ لاريجاني:خاندان آيت‌اللهي چون خورشيدي فروزان در خطه جنوب نورافشاني مي‌كنند

رييس مجلس شوراي اسلامي، با صدور پيامي درگذشت آيت‌الله سيد عبدالعلي آيت‌اللهي، امام جمعه و نماينده ولي فقيه در منطقه لارستان فارس را تسليت گفت.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين پيام آمده است: "رحلت عالم عامل مجاهد عالي‌قدر حضرت آيت‌الله سيد عبدالعلي آيت‌اللهي، امام جمعه و نماينده ولي فقيه در منطقه لارستان فارس موجب تاسف و تاثر گرديد. ايشان از تبار خاندان حضرت آيت‌الله سيد عبدالحسين لاري است كه از جمله رهبران مذهبي و سياسي نقش‌آفرين در نهضت‌هاي اسلامي ضداستبدادي و ضداستعماري بودند. ده‌ها سال است كه خاندان آيت‌اللهي چون خورشيدي فروزان در خطه جنوب نورافشاني مي‌كنند و با همت كم‌نظير خود نفوس مردم شريف آن سامان را با حقايق ديني و راه خدا آشنا و همراه مي‌سازند.

آيت‌الله سيد عبدالعلي آيت‌اللهي شخصيتي ممتاز و برجسته از منظر علوم ديني و معارف اسلامي، فقيهي صاحب‌نظر، حكيم و فيلسوفي دقيق، عارفي خودساخته و هنرمندي چيره‌دست و شاعري خوش‌قريحه بودند كه در سراسر عمر پربركت خود چه در دوران مبارزه با رژيم ستم‌شاهي و چه در نظام مقدس جمهوري اسلامي خدمات برجسته و ارزشمندي را در راه گسترش دين و انقلاب اسلامي از خود به يادگار گذاشتند.

اين‌جانب از سوي خود و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اين ضايعه‌ي بزرگ را به پيشگاه حضرت وليعصر (عج)، رهبر معظم انقلاب، روحانيت و مردم متدين استان فارس به‌ويژه مردم عزيز لارستان، فرزندان و بيت مكرم آيت‌اللهي و همكار محترم جناب آقاي بروجردي تسليت گفته براي روح بلند آن فقيد سعيد رحمت و علو درجات و براي بازماندگان صبر و شكيبايي از درگاه خداوند متعال مسألت مي‌كنم."

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی