کد خبر : 4409
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

خانه ملت/ تیم مذاکره کننده هسته ای ایران حق هیچ مصالحه و مسامحه‌ای را ندارد

خانه ملت/ تیم مذاکره کننده هسته ای ایران حق هیچ مصالحه و مسامحه‌ای را ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی به اشاره به عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای کشور در مذاکرات گفت: بهره گیری از فناوری صلح آمیز هسته ای حق مسلم کشور ایران بوده و تیم مذاکره کننده هسته ای نیز با توجه به اینکه تا کنون عملکرد خوبی ارائه داده اما حق هیچگونه مصالحه و مسامحه ای در قبال غربی ها را ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (چهار شنبه ۲۴ خرداد) مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی با اشاره به اینکه ایران در گذشته و قبل از انقلاب نیز قراردادهایی برای ساخت نیروگاه های هسته ای با برخی کشورهای اروپایی داشته گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل دشمنی ها و کینه توزی های غربی‌ها کشورهایی مانند آلمان و فرانسه که قراردادهای نیروگاهی با کشور داشتند تمامی این قراردادها را لغو کرده و به خیال خودشان قصد کارشکنی در مسئله هسته ای کشور را داشتند.

وی ادامه داد: اما تا کنون این تحریم ها و کارشکنی ها تأثیری نداشته و ملت ایران همواره با بهره گیری از توان نیروهای داخلی توانسته به موفقیت هایی در زمینه فناوری هسته ای و بومی سازی آن دست یابد.

رئیس مجلس تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب و با توجه به تحریم های گسترده از سوی غرب ما چاره ای نداشتیم جز اینکه در زمینه فناوری هسته ای خودمان کار را آغاز کنیم که نتیجه آن امروزه قابل مشاهده است.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به مذاکرات گذشته ایران با ۱+۵ اظهار داشت: روند مذاکرات در گذشته نشان می دهد که غربی ها دارای رفتاری مدبرانه هستند و خودشان هنوز بر سر مذاکرات به نتیجه قطعی و منطقی در زمینه موضوع هسته ای ایران نرسیده‌اند.

لاریجانی افزود: اعضای ۱+۵ از یک سو حاضر به مذاکره بوده و همواره بر روند مذاکرات در مسیر منطقی اسرار می کنند و از طرفی نیز در پشت پرده خواهان تحریم های بیشتر و رفتارهای تندروانه هستند که این موضوع نشان دهنده انشقاق از سوی اعضای این گروه است.

وی تصریح کرد: غربی ها در مذاکرات هسته ای دارای نوعی سوء تفاهم هستند و خودشان نیز هدفی در مذاکرات دنبال نمی کنند بلکه فقط به دنبال اعمال تحریم ها و کارشکنی های بیشتر در مسیر پیشرفت ایران اسلامی هستند.

رئیس مجلس در مورد غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم در کشور اظهار داشت: غنی سازی اورانیوم در داخل براساس نیاز ایران بوده و اعضای ۱+۵ نمی توانند برای آن اظهار نظر کنند اما از سویی نیز تیم مذاکره کننده کشور باید بر قوانین بین المللی پایبند بوده و قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند.

لاریجانی در پایان با حمایت همه جانبه از تیم مذاکره کننده کشور در مذاکرات مسکو گفت: مجلس شورای اسلامی از اهداف و برنامه های تیم مذاکره کننده ایران در قبال اعضای ۱+۵ حمایت قاطعی خواهد داشت و این مذاکرات را نیز در مسکو به دقت رصد می کنند./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی