کد خبر : 4406
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ تیم مذاکره‌کننده ایران حق تساهل ندارد/ درجه غنی‌سازی را به دلخواه خود تعیین می‌کنیم

مهر/ تیم مذاکره‌کننده ایران حق تساهل ندارد/ درجه غنی‌سازی را به دلخواه خود تعیین می‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده در حقوق هسته ای ایران حق تساهل ندارد گفت: ایران در خصوص درجه غنی سازی به دلخواه خود می تواند درجه را مشخص کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه امروز مجلس که به بررسی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد ، با اعلام تشکر از جلیلی و تیم مذاکره کننده ایران گفت: حدود 40 سال است که مسئله هسته ای در کشور در جریان است.

وی با اشاره با تقسیم دوره های فعالیت هسته ای ایران به قبل و بعد از انقلاب گفت: پیش از انقلاب آمریکایی ها هم در فعالیت های هسته ای ما مشارکت داشتند و کسینجر با ایران در این زمینه قرارداد امضا کرد که در آن بحث غنی سازی هم وجود داشت اما پس از پیروزی انقلاب در مورد نیروگاههای اتمی هم نسبت به ایران ستم کردند و کشورهای اروپایی قراردادهای خود لغو کردند.
 
لاریجانی افزود: در آن برهه زمانی ما چاره ای نداشتیم جز اینکه خودمان فعالیت های هسته ای را جلو ببریم امروز دانش هسته ای ما وارداتی نیست بلکه بومی بوده و محصول فعالیت دانشمندان جوان ماست و غرب حق ندارد مطالعه ای در این زمینه از ما داشته باشد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معاهده ان پی تی برای همه کشورها چارچوبی جهت فعالیت هسته ای تعیین کرده است، گفت: رفتار غربی ها در این زمینه مزورانه است که از طرفی پای میز مذاکرات می نشینند و از طرف دیگر به دنبال رفتارهای مزورانه هستند. آنها سوء تفاهم نسبت به خودشان دارند .

وی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص حقوق ملت ایران در مذاکرات حق تساهل ندارد، گفت: ایران در جایی که مربوط به درجه غنی سازی است می تواند به دلخواه خود درجه اش را مشخص کند و این موضوع سدی برای پیشرفت فناوری هسته ای ما نیست.

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده نیز باید توجه کند مرز مذاکرات مقررات بین المللی است و آنچه در مسیر مذاکره به عنوان مصالح در نظر گرفته می شود باید به اختیار ملت ایران و متناسب با نیاز ملت ایران تعیین شود.
 
لاریجانی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با این چارچوب از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و مطالبه جدی دارد و نتایج مذاکرات مسکو را رصد می کند و انتظار دارد تیم مذاکره کننده آنچه ملت ایران پس از سالها بدست آورده است ، مستحکم و مستقر نماید.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی