کد خبر : 4406
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ تیم مذاکره‌کننده ایران حق تساهل ندارد/ درجه غنی‌سازی را به دلخواه خود تعیین می‌کنیم

مهر/ تیم مذاکره‌کننده ایران حق تساهل ندارد/ درجه غنی‌سازی را به دلخواه خود تعیین می‌کنیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده در حقوق هسته ای ایران حق تساهل ندارد گفت: ایران در خصوص درجه غنی سازی به دلخواه خود می تواند درجه را مشخص کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه امروز مجلس که به بررسی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی برگزار شد ، با اعلام تشکر از جلیلی و تیم مذاکره کننده ایران گفت: حدود 40 سال است که مسئله هسته ای در کشور در جریان است.

وی با اشاره با تقسیم دوره های فعالیت هسته ای ایران به قبل و بعد از انقلاب گفت: پیش از انقلاب آمریکایی ها هم در فعالیت های هسته ای ما مشارکت داشتند و کسینجر با ایران در این زمینه قرارداد امضا کرد که در آن بحث غنی سازی هم وجود داشت اما پس از پیروزی انقلاب در مورد نیروگاههای اتمی هم نسبت به ایران ستم کردند و کشورهای اروپایی قراردادهای خود لغو کردند.
 
لاریجانی افزود: در آن برهه زمانی ما چاره ای نداشتیم جز اینکه خودمان فعالیت های هسته ای را جلو ببریم امروز دانش هسته ای ما وارداتی نیست بلکه بومی بوده و محصول فعالیت دانشمندان جوان ماست و غرب حق ندارد مطالعه ای در این زمینه از ما داشته باشد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معاهده ان پی تی برای همه کشورها چارچوبی جهت فعالیت هسته ای تعیین کرده است، گفت: رفتار غربی ها در این زمینه مزورانه است که از طرفی پای میز مذاکرات می نشینند و از طرف دیگر به دنبال رفتارهای مزورانه هستند. آنها سوء تفاهم نسبت به خودشان دارند .

وی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای در خصوص حقوق ملت ایران در مذاکرات حق تساهل ندارد، گفت: ایران در جایی که مربوط به درجه غنی سازی است می تواند به دلخواه خود درجه اش را مشخص کند و این موضوع سدی برای پیشرفت فناوری هسته ای ما نیست.

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده نیز باید توجه کند مرز مذاکرات مقررات بین المللی است و آنچه در مسیر مذاکره به عنوان مصالح در نظر گرفته می شود باید به اختیار ملت ایران و متناسب با نیاز ملت ایران تعیین شود.
 
لاریجانی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با این چارچوب از تیم مذاکره کننده حمایت کرده و مطالبه جدی دارد و نتایج مذاکرات مسکو را رصد می کند و انتظار دارد تیم مذاکره کننده آنچه ملت ایران پس از سالها بدست آورده است ، مستحکم و مستقر نماید.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی