کد خبر : 4403
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی: تیم مذاکره کننده در مذاکرات تساهل نکند

واحدمرکزی خبر/ لاریجانی: تیم مذاکره کننده در مذاکرات تساهل نکند

 رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به تیم مذاکره کننده کشورمان با پنج به علاوه یک گفت: آنچه که در مسیر مذاکرات به عنوان مصالح در نظر گرفته می شود باید به اختیار و متناسب با نیاز ملت ایران باشد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، لاریجانی در پایان گزارش دبیر شورای عالی امنیت ملی از وضع هسته ای کشورمان در جلسه علنی امروز مجلس افزود: حدود 40 سال است که موضوع هسته ای در کشور ما در جریان است و در این مدت دو مقطع متمایز دارد.

وی گفت : قبل از پیروزی انقلاب که خود امریکایی ها در این زمینه فعال بودند و حتی کیسینجر وزیر خارجه وقت امریکا به ایران آمد و یک قرارداد 6 میلیارد دلاری را در زمینه هسته ای با ایران امضا کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در آنجا همه فرایند موضوع هسته ای  حتی غنی سازی وجود داشت و آن زمان مورد حمایت آنها بود.
لاریجانی گفت: آنان پس از پیروزی انقلاب حتی در مورد نیروگاههای اتمی هم  به ایران ستم  کردند و قرارداد برخی کشورهای اروپایی مثل المان و فرانسه با ایران را لغو کردند، بنابراین ما چاره ای نداشتیم جز این که در زمینه فناوری هسته ای خودمان کار را آغاز کنیم.
وی با بیان اینکه امروز این دانشی که وجود دارد دانش وارداتی نیست، بلکه محصول خدمات و فعالیتهای فکری دانشجویان، دانشمندان و پژوهندگان ایرانی است، گفت: بنابراین آنها حق ندارند در این زمینه مطالبه ای از ایران داشته باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص معاهده ان پی تی افزود: آنچه در این زمینه مهم است این است که  برای همه کشورها یک ضابطه گذاشتند که در چارچوب ان پی تی فعالیت هسته ای داشته باشند.
لاریجانی با اشاره به اینکه تاریخ مذاکرات گذشته نشان می دهد که رفتار غربی ها در این زمینه مزورانه است، گفت: آنان از یک طرف می گویند ما برای حل مسئله پای میز مذاکره می آییم و پشت صحنه دنبال رفتارهای تندروانه هستند.
وی ادامه داد: معضل اصلی این  است که آنها سوءتفاهم به خودشان دارند و مذاکره را یک مذاکره واقعی نمی بینند.
لاریجانی تصریح کرد: مطالبه اصلی مجلس از تیم مذاکره کننده این است که پای حقوق ملت در چارچوب ان پی تی بایستد و در مذاکرات تساهل نکند.
وی گفت: ایران در جایی که درجه غنی سازی مطرح است به دلخواه خود و بسته به نیاز خود می تواند این درجه را تنظیم کند و این نمی تواند سدی برای فن آوری هسته ای ایران شود .
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دوستانی که در مذاکرات هسته ای موضوع را دنبال می کنند باید توجه داشته باشند مرز کار باید مقررات بین المللی باشد و انچه هم که در مسیر مذاکرات به عنوان مصالح در نظر گرفته می شود باید به اختیار و متناسب با نیاز ملت ایران باشد.
لاریجانی گفت: با این چارچوب مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره کننده هم حمایت می کند و هم مطالبه جدی دارد.
وی تصریح کرد: ما نتیجه مذاکرات مسکو را رصد خواهیم کرد و امیدواریم دوستان در این مذاکرات بتوانند انچه را که ملت  ایران پس از سالها به دست آورده است مستحکم و مستقر کنند.
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی