کد خبر : 4396
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس شورای اسلامی:

فارس/بدهی دولت به آستانه مقدسه حضرت معصومه پرداخت می‌شود

فارس/بدهی دولت به آستانه مقدسه حضرت معصومه پرداخت می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی از پرداخت بدهی دولت به آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) از طریق تزریق بودجه به استانداری قم خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قم علی لاریجانی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی گزارشی از فعالیت مجلس شورای اسلامی در دوره هشتم ارائه کرد و اظهار داشت: بر اساس مطالعاتی که در بخش تولید صورت گرفت، یک بسته حمایتی از این بخش را در نظر گرفتیم که عملیاتی شود که ارائه تسهیلات یکی از این حمایت‌ها بود.

وی در خصوص حمایت از بخش کشاورزی گفت: منابعی را برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی قرار دادیم و حتی در بحث یارانه‌ها نیز پیشنهاداتی دادیم.

رئیس مجلس نهم از اختصاص 2 میلیارد دلار به بخش حمل و نقل خبر داد و ابراز داشت: آب و برق مراکز فرهنگی و هنری، مساجد، حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها نیز که در پرداخت قبوض مشکلاتی داشتند، رایگان شد.

وی از جهش کیفی مجلس نهم به ویژه در تحصیلات نمایندگان مردم خبر داد و گفت: طبق بررسی‌های انجام شده 102 نفر از نمایندگان مجلس دارای مدرک دکترا، 130 نفر فوق لیسانس و 38 نفر نیز دارای مدرک لیسانس هستند.

لاریجانی با بیان اینکه 101 نفر از نمایندگان مجلس در مجلس هشتم عضویت داشتند گفت: در شکل و ساختار کمیسیون‌ها، ارتقای کیفی دیده می‌شود و افراد مقبول عضو کمیسیون‌ها هستند.

وی اظهار کرد: مجلس توجه ویژه‌ای نسبت به قم دارد و در برنامه بودجه برای مراکز پژوهشی بودجه لازم اختصاص داده شده ضمن آنکه به شهرداری اجازه انتشار اوراق مشارکت برای طرح‌های عمرانی داده شد.

نماینده قم در خانه ملت با اشاره به بدهی دولت به آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) گفت: دولت بابت استفاده از اموال و املاک آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) بدهکار است که چارچوبی برای آن دیده شد تا این مسئله حل شود و مقرر شد بودجه آن در اختیار استانداری قم قرار گیرد.

وی ادامه داد: همچنین بودجه متمرکزی برای شهرهای قم، مشهد و شیراز به منظور رفاه زائران در نظر گرفته شده است.

لاریجانی با اشاره به آسیب‌های صنایع کشاورزی در قم گفت: برای حل این مشکل، جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی گذاشته و مسائل شیر و مشکلات دامداری‌ها را بررسی کردیم که توضیحاتی داده شد.

وی با اشاره به مشکل نقدینگی صنایع گفت: در این زمینه نیز جلسه‌ای با وزیر صنایع گذاشته شد و توجیهاتی داشت که مورد قبول نبود و به نظر می‌رسد نیازمند جلسات دیگر است
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی