کد خبر : 4389
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

آیت‌الله صافی گلپایگانی: جریمه دیرکرد بانک ها نوعی ربا محسوب می‌شود و خلاف موازین اسلامی است

خانه ملت/ رئیس مجلس: پیشرفت کشور در گرو اجرای صحیح قانون است

خانه ملت/ رئیس مجلس: پیشرفت کشور در گرو اجرای صحیح قانون است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با آیت‌الله صافی گلپایگانی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های مجلس هشتم گفت: اگر می‌خواهید فضای جامعه به سمت پیشرفت در تمامی زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سوق یابد، می‌بایست قانون و مصوبات مجلس از سوی دولت به شکلی صحیح و منطقی اجرا شود.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی در این دیدار بودجه سال ۹۱ را نسبت به سال‌های قبل متفاوت‌تر دانست و افزود: در بودجه امسال به وضعیت صنعت و کشاورزی که دو اصل مهم در پیشرفت اقتصادی کشور است، توجه ویژه‌ای شده است.

وی ادامه داد: در بودجه امسال مجموعه‌ای ایجاد کردیم تا وضعیت صنعت و کشاورزی رونق یافته و از طریق ارائه بودجه به این بخش مشکل بیکاری و تورم تا حدودی مرتفع شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که حضرتعالی مستحضرید فاز اول هدفمندی یارانه‌ها با نواقصی در بخش‌های صنعت و کشاورزی اجرا شد، اما در بودجه امسال و برای اجرای فاز دوم تصمیماتی اتخاذ شده تا در کنار اجرای صحیح قانون این بخش‌ها نیز تقویت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه استفاده بهینه از منابع صندوق توسعه ملی را بهره‌برداری از منابع آن در زمینه پیشرفت بخش کشاورزی دانست.

لاریجانی تصریح کرد: اختصاص بودجه برای استفاده از صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی یکی از کارهای مهمی است که در مجلس هشتم انجام شده و از بودجه‌های سال گذشته متفاوت است.

وی در ادامه به عملکرد مجلس هشتم در زمینه فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: در مجلس هشتم کارهای خوبی نیز در راستای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی انجام شده است، به طوری که ضمن تصویب بودجه ۹۱ در پایان مجلس هشتم، بودجه‌ای برای آب و برق مساجد در نظر گرفته شد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم در ادامه با انتقاد از ارائه قانون بودجه ۹۱ از سوی دولت گفت: در بودجه ارائه شده از سوی دولت نواقصی وجود داشت که با پیش‌بینی نمایندگان مردم در خانه ملت این نواقص در راستای توسعه پیشرفت روزافزون اقتصادی کشور تلاش شده است.

لاریجانی تصریح کرد: در بودجه امسال به منظور حفظ آرامش روانی برای مردم ۶ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت و ۲ هزار میلیارد تومان نیز به بیمه بیکاری اختصاص یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بودجه امسال به نحوی طراحی شده تا ضمن کاهش تورم، رشد نقدینگی نیز به سمت تولید پیش رود.

لاریجانی در پایان این دیدار توسعه عدالت و پیشرفت کشور را در گرو اجرای  صحیح و منطقی مصوبات مجلس از سوی دولت دانست.

در ادامه این دیدار آیت‌الله صافی گلپایگانی ضمن تشکر از فعالیت‌های مجلس هشتم گفت: در حال حاضر مهمترین نگرانی و دغدغه مردم گرانی کالاهای اساسی است که باید این مشکل با تعامل صحیح و منطقی دولت و مجلس به نحو مطلوبی برطرف شود.

وی در ادامه به بحث گرانی‌ها اشاره کرد و افزود: گرانی‌ها و حل آن به صورت دستوری برطرف نمی‌شود بلکه باید مطالعات و کارهای کارشناسی برای حل آن انجام شود.

این مرجع تقلید با انتقاد از عملکرد بانک‌ها تصریح کرد: کشور ما یک کشور اسلامی است و تمامی فعالیت‌ها به‌خصوص بانکداری اسلامی نیز باید با تمامی موازین اسلامی مطابقت داده شود.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در پایان این دیدار به جریمه دیرکرد اقساط بانکی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مهمترین مسئله‌ای که از سوی بانک‌ها نادیده گرفته می‌شود جریمه دیرکرد اقساط بانکی است که بانک‌ها باید به این مسئله نیز توجه داشته باشند، زیرا جریمه دیرکرد نوعی ربا محسوب می‌شود و خلاف موازین اسلامی است.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی