کد خبر : 4387
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی عنوان کرد: طرح‌ها و لوایح در مجلس بررسی دینی می‌شوند

مهر/ لاریجانی عنوان کرد: طرح‌ها و لوایح در مجلس بررسی دینی می‌شوند

قم - خبرگزاری مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی از بررسی دینی طرح‌ها و لوایح در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی  قبل از ظهر پنجشنبه  در دیدار با آیت الله العظمی شبیری زنجانی اظهار داشت: هدف از راه اندازی مرکز پژوهش‌های مجلس در قم  این است که در طرح‌ها و لوایح بررسی‌های دینی صورت گیرد.

وی افزود: با وجود اینکه برخی از نمایندگان مجلس روحانی هستند اما لزوم بررسی از دیدگاه دینی طرح‌ها و لوایح ایجاب می‌کرد یک مرکز مستقل این کار را انجام دهد.

رسیدگی به مشکلات مردم به دور از حاشیه سازی‌ها

نماینده مردم قم در مجلس گفت: مجلس نهم از قابلیت‌های خوبی برخوردار است به طوری که افراد صاحب نظر و متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی درآن حضور دارند.

وی افزود: تلاش شده فضای بهتری برای کمیسیون‌های تخصصی ایجاد شود که امیدواریم مسائل با دقت بیشتری از سوی کمیسیون‌ها پیگیری شود.

لاریجانی با اشاره به برگزاری جلساتی در زمینه صنعت و کشاورزی در مجلس اظهار داشت:  در زمینه گرانی ها مباحثی را داشته ایم و سعی شده در شروع مجلس نهم به دور از حاشیه سازی‌ها مشکلات مردم را بررسی و حل کنیم.

وی افزود: در مجلس نهم بحث جدی بر اجرای صحیح قانون است که باید به درستی صورت گیرد.

مجلس پایگاه مستقلی برای فکر و اداره کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تلاش می کنیم مجلس پایگاهی مستقل برای فکر و اداره کشور باشد و تا آنجا که امکان دارد از نخبگان دینی استفاده کنیم.

لاریجانی اضافه کرد: یک طرحی که داریم این است که در هر حوزه انتخابیه هر نماینده یک مشاور محلی داشته باشد تا بتوانیم فکر و ایده های محلی را نیز به مجلس بیاوریم و از آنها استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بنده سال‌ها در کارهای فرهنگی بوده‌ام و دیده‌ام که کارهای فرهنگی خوب و ارزشمندی در مراکز دینی صورت می‌گیرد و ما نیز برنامه های را برای کمک و حمایت از این مراکز در نظر گرفته ایم.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اصولاً تولید فکر با سیستم دولتی امکان پذیر نیست، گفت: فکر باید از خود فرد بجوشد و ما فقط می‌توانیم کمک‌هایی در این زمینه داشته باشیم.

معافیت حسینیه‌ها و مساجد از پرداخت هزینه‌های مصرفی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مبلغ قبوض مصرفی اظهار داشت: در سال جاری به طور کلی مساجد و حسینه ها را از پرداخت هزینه آب، برق و گاز معاف کرده‌ایم.

فروش اوراق مشارکت برای طرح های عمرانی قم


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در بودجه امسال امکانات خوبی را برای عمران و آبادانی قم به ویژه در بخش شهر سازی قم فراهم کرده ایم.

لاریجانی افزود: با توجه به حضور زائران فراوان در قم، باید بافت اطراف حرم ساماندهی و آباد شود.

وی از متروی قم به عنوان اولویت طرح های اجرایی قم یاد کرد و افزود: امیدواریم با فروش اوراق مشارکت بتوانیم طرح های عمرانی قم را هر چه سریعتر به بهره برداری برسانیم.

 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی