کد خبر : 4387
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ لاریجانی عنوان کرد: طرح‌ها و لوایح در مجلس بررسی دینی می‌شوند

مهر/ لاریجانی عنوان کرد: طرح‌ها و لوایح در مجلس بررسی دینی می‌شوند

قم - خبرگزاری مهر: رئیس مجلس شورای اسلامی از بررسی دینی طرح‌ها و لوایح در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی  قبل از ظهر پنجشنبه  در دیدار با آیت الله العظمی شبیری زنجانی اظهار داشت: هدف از راه اندازی مرکز پژوهش‌های مجلس در قم  این است که در طرح‌ها و لوایح بررسی‌های دینی صورت گیرد.

وی افزود: با وجود اینکه برخی از نمایندگان مجلس روحانی هستند اما لزوم بررسی از دیدگاه دینی طرح‌ها و لوایح ایجاب می‌کرد یک مرکز مستقل این کار را انجام دهد.

رسیدگی به مشکلات مردم به دور از حاشیه سازی‌ها

نماینده مردم قم در مجلس گفت: مجلس نهم از قابلیت‌های خوبی برخوردار است به طوری که افراد صاحب نظر و متخصص با تحصیلات عالیه دانشگاهی در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی درآن حضور دارند.

وی افزود: تلاش شده فضای بهتری برای کمیسیون‌های تخصصی ایجاد شود که امیدواریم مسائل با دقت بیشتری از سوی کمیسیون‌ها پیگیری شود.

لاریجانی با اشاره به برگزاری جلساتی در زمینه صنعت و کشاورزی در مجلس اظهار داشت:  در زمینه گرانی ها مباحثی را داشته ایم و سعی شده در شروع مجلس نهم به دور از حاشیه سازی‌ها مشکلات مردم را بررسی و حل کنیم.

وی افزود: در مجلس نهم بحث جدی بر اجرای صحیح قانون است که باید به درستی صورت گیرد.

مجلس پایگاه مستقلی برای فکر و اداره کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تلاش می کنیم مجلس پایگاهی مستقل برای فکر و اداره کشور باشد و تا آنجا که امکان دارد از نخبگان دینی استفاده کنیم.

لاریجانی اضافه کرد: یک طرحی که داریم این است که در هر حوزه انتخابیه هر نماینده یک مشاور محلی داشته باشد تا بتوانیم فکر و ایده های محلی را نیز به مجلس بیاوریم و از آنها استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بنده سال‌ها در کارهای فرهنگی بوده‌ام و دیده‌ام که کارهای فرهنگی خوب و ارزشمندی در مراکز دینی صورت می‌گیرد و ما نیز برنامه های را برای کمک و حمایت از این مراکز در نظر گرفته ایم.

لاریجانی با تاکید بر اینکه اصولاً تولید فکر با سیستم دولتی امکان پذیر نیست، گفت: فکر باید از خود فرد بجوشد و ما فقط می‌توانیم کمک‌هایی در این زمینه داشته باشیم.

معافیت حسینیه‌ها و مساجد از پرداخت هزینه‌های مصرفی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش مبلغ قبوض مصرفی اظهار داشت: در سال جاری به طور کلی مساجد و حسینه ها را از پرداخت هزینه آب، برق و گاز معاف کرده‌ایم.

فروش اوراق مشارکت برای طرح های عمرانی قم


نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در بودجه امسال امکانات خوبی را برای عمران و آبادانی قم به ویژه در بخش شهر سازی قم فراهم کرده ایم.

لاریجانی افزود: با توجه به حضور زائران فراوان در قم، باید بافت اطراف حرم ساماندهی و آباد شود.

وی از متروی قم به عنوان اولویت طرح های اجرایی قم یاد کرد و افزود: امیدواریم با فروش اوراق مشارکت بتوانیم طرح های عمرانی قم را هر چه سریعتر به بهره برداری برسانیم.

 

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی