کد خبر : 4384
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی:دشمنی غرب و صهیونیست‌ها با کشورهای مستقل منطقه سرمنشأ حوادث عراق است

ایسنا/ لاریجانی:دشمنی غرب و صهیونیست‌ها با کشورهای مستقل منطقه سرمنشأ حوادث عراق است

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به حملات تروریستی اخیر در کشور عراق گفت: کشور عراق نیز مانند سایر کشورهای مسلمان منطقه همواره در معرض حملات تروریستی قرار داشته که ما نیز ضمن محکوم کردن اینگونه حملات از دولت عراق می‌خواهیم تا عوامل را شناسایی کرده و با آنها برخورد قاطعی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، علی لاریجانی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر عراق، افزود: کشور عراق یک کشور دوست و همسایه است و ما هرگونه تعرض به مردم مسلمان این کشور را محکوم می‌کنیم.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شناسایی عوامل تروریستی اینگونه حملات کار دشواری نیست، تاکید کرد: غربی‌ها و رژیم صهیونیستی همواره دشمنی دیرینه‌ای با کشورهای عربی مستقل منطقه داشته‌اند که سرمنشأ همه این اختلافات و درگیری‌ها نشأت گرفته از همین کینه‌توزی‌ها است که ریشه آن باید خشکانده شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از علل این گونه حملات از سوی برخی گروه‌ها و احزاب به فعالیت‌های جهادی و آزادی‌بخش یاد می‌شود، گفت: مگر می‌شود که هم جان مردم را به خطر انداخت و هم دست به فعالیت‌های تروریستی زد.

 

لاریجانی با اشاره به اینکه کشورهای غربی هیچگاه خواهان گسترش عدالت و پیشرفت در کشورهای عربی منطقه و استقلال آنها نیستند، اظهار داشت: مهمترین علتی که می‌توان برای این نوع حملات متصور بود، دشمنی و بغض کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی است.

 

نماینده مردم قم در مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت کشور عراق باید با این گونه حملات تروریستی به شدت برخورد کرده و موضوع صریح و منطقی اعمال کند، یادآور شد: در سال‌های اخیر و پس از استقلال کشور عراق همواره شاهد موجی از فعالیت‌های تروریستی در این کشور مسلمان بوده‌ایم که عملکرد دولت عراق باید منطقی‌تر و در خور شأن ملت مسلمان عراق باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از گروه‌ها و احزاب از این گونه حملات به فعالیت‌های جهادی و آزادیخواهی تعبیر می‌کنند، افزود: مهمترین هدفی که از این حملات دنبال می‌شود چیزی جز کشتار مردم بیگناه و بی‌دفاع عراق نیست، به طوری که شواهدی از فعالیت‌های جهادی یا آزادیخواهی در این جور حملات دیده نمی‌شود.

 

لاریجانی در ادامه سخنانش به نتایج دیدار نمایندگان مجلس نهم با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین مولفه‌هایی که در دیدار با رهبر معظم انقلاب مطرح شد و ایشان از نمایندگان خواستار شدند همدلی و اتحاد سازنده به عملکرد مجموعه دولت بود که این موضوع از نظر ایشان مناقاتی با استقلال قوای مقننه ندارد.

 

رئیس مجلس در پایان به یکی دیگر از نتایج این دیدار اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که مدنظر رهبری در دیدار روز گذشته بود انتقاد سازنده و ارائه راهکار برای موارد مورد بحث است که این موضوع نیز در مجلس نهم پیگیری می‌شود.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی