کد خبر : 4384
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی:دشمنی غرب و صهیونیست‌ها با کشورهای مستقل منطقه سرمنشأ حوادث عراق است

ایسنا/ لاریجانی:دشمنی غرب و صهیونیست‌ها با کشورهای مستقل منطقه سرمنشأ حوادث عراق است

رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به حملات تروریستی اخیر در کشور عراق گفت: کشور عراق نیز مانند سایر کشورهای مسلمان منطقه همواره در معرض حملات تروریستی قرار داشته که ما نیز ضمن محکوم کردن اینگونه حملات از دولت عراق می‌خواهیم تا عوامل را شناسایی کرده و با آنها برخورد قاطعی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، علی لاریجانی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، ضمن محکوم کردن حملات تروریستی اخیر عراق، افزود: کشور عراق یک کشور دوست و همسایه است و ما هرگونه تعرض به مردم مسلمان این کشور را محکوم می‌کنیم.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شناسایی عوامل تروریستی اینگونه حملات کار دشواری نیست، تاکید کرد: غربی‌ها و رژیم صهیونیستی همواره دشمنی دیرینه‌ای با کشورهای عربی مستقل منطقه داشته‌اند که سرمنشأ همه این اختلافات و درگیری‌ها نشأت گرفته از همین کینه‌توزی‌ها است که ریشه آن باید خشکانده شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از علل این گونه حملات از سوی برخی گروه‌ها و احزاب به فعالیت‌های جهادی و آزادی‌بخش یاد می‌شود، گفت: مگر می‌شود که هم جان مردم را به خطر انداخت و هم دست به فعالیت‌های تروریستی زد.

 

لاریجانی با اشاره به اینکه کشورهای غربی هیچگاه خواهان گسترش عدالت و پیشرفت در کشورهای عربی منطقه و استقلال آنها نیستند، اظهار داشت: مهمترین علتی که می‌توان برای این نوع حملات متصور بود، دشمنی و بغض کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی است.

 

نماینده مردم قم در مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت کشور عراق باید با این گونه حملات تروریستی به شدت برخورد کرده و موضوع صریح و منطقی اعمال کند، یادآور شد: در سال‌های اخیر و پس از استقلال کشور عراق همواره شاهد موجی از فعالیت‌های تروریستی در این کشور مسلمان بوده‌ایم که عملکرد دولت عراق باید منطقی‌تر و در خور شأن ملت مسلمان عراق باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از گروه‌ها و احزاب از این گونه حملات به فعالیت‌های جهادی و آزادیخواهی تعبیر می‌کنند، افزود: مهمترین هدفی که از این حملات دنبال می‌شود چیزی جز کشتار مردم بیگناه و بی‌دفاع عراق نیست، به طوری که شواهدی از فعالیت‌های جهادی یا آزادیخواهی در این جور حملات دیده نمی‌شود.

 

لاریجانی در ادامه سخنانش به نتایج دیدار نمایندگان مجلس نهم با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین مولفه‌هایی که در دیدار با رهبر معظم انقلاب مطرح شد و ایشان از نمایندگان خواستار شدند همدلی و اتحاد سازنده به عملکرد مجموعه دولت بود که این موضوع از نظر ایشان مناقاتی با استقلال قوای مقننه ندارد.

 

رئیس مجلس در پایان به یکی دیگر از نتایج این دیدار اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که مدنظر رهبری در دیدار روز گذشته بود انتقاد سازنده و ارائه راهکار برای موارد مورد بحث است که این موضوع نیز در مجلس نهم پیگیری می‌شود.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی