کد خبر : 4380
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مهر/ بسیج محور آرامش در عالم سیاست باشد/ گاهی یک جمله فتنه می شود

مهر/ بسیج محور آرامش در عالم سیاست باشد/ گاهی یک جمله فتنه می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان آن که بسیج باید از ورود به مناقشات بلاوجه در صحنه سیاسی پرهیز کند گفت: تا اهداف انقلاب و منویات مقام معظم رهبری را پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی صبح امروز شنبه در دیدار با اعضای پایگاه مرکزی مجلس شورای اسلامی گفت: جریان بسیج خدمت خالصانه برای تبدیل شدن امور دینی و معنوی به فرهنگ است. این نهاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت تا بنیان‌هایی دینی و معنوی را تقویت کند که البته رسیدن به این هدف نیازمند کار علمی و تذکر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، دانش و تمرین را دو مولفه لازم برای تبدیل شدن بنیان‌های دینی به فرهنگ خواند و افزود: انسان گاهی بر اثر هوای نفس شاید از برخی امور غفلت کند که تذکر به معروف برای چنین مواقعی است.

وی ادامه داد: برخی از مسئولان شاید صحبت‌هایی را مطرح کنند که از روی بصیرت نیست، حال آنکه کارگزاران یک حکومت دینی باید به این مسائل آ‌گاه باشند، بنابراین رسیدن به چنین سطحی نیازمند یک طراحی است تا هر چه سطح مسئولیت افزایش پیدا کند، آموز‌ش‌ها نیز برای مدیریت آن عرصه‌ها به ویژه در حوزه‌های استراتژی تعالی یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خیلی شلوغ‌بازی‌ها، تخریب و تهمت درسایت‌ها، روزنامه‌ها و فضای سیاسی کشور اتفاق می‌افتد که این مسایل خلاف اخلاق و شئونات دینی است. گاهی یک جمله نادرست در جامعه فتنه ایجاد می‌کند. بنابراین فرد مسلمان و انقلابی نباید حرفی را خارج از شئون اسلامی به زبان آورد.

وی با یادآوری فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس نهم درباره لزوم رعایت اخلاق دینی در حوزه کاری افزود: بسیج برای انجام ماموریت دینی در انقلاب شکل گرفت و ازن رو باید الگو قرار گیرد. متانت دینی و اخلاقی و تاثیر گذاشتن بر دیگران از اموری است که این نهاد انقلابی باید آن را پیگیری کند.

نماینده مردم قم در مجلس نهم تصریح کرد: نیروهای بسیج هر دو هفته یک بار به دیدار یک عالم دینی بروند تا از تذکرات و بحث‌های اخلاقی ایشان برخوردار شوند. شهید مطهری می‌فرمود "هر بار که در جلسه درس اخلاق امام خمینی(ره) شرکت می‌ کردم آن مباحث یک هفته از من صیانت می‌کرد" چون سخن و نفس روحانی یک عامل دینی تاثیرگذار است و می‌تواند اشاعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه فهم دینی از برنامه های نیازمند ممارست است، افزود:‌ بسیج باید از ورود به مناقشات بلاوجه در صحنه سیاسی پرهیز کند، چون این کار را احزاب و گروه‌های سیاسی انجام می‌دهند، حال آنکه بسیج باید مورد آرامش در عالم سیاست باشد تا اهداف انقلاب و منویات مقام معظم رهبری را پیگیری کند.

فرمانده بسیج مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه درباره عملکرد این پایگاه در حوزه آموزشی، عقیدتی و برگزاری اردوهای آمادگی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، تحکیم شعائر اسلامی و دفاع از جایگاه ولایت گزارش داد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی