کد خبر : 4379
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رييس مجلس شوراي اسلامي ؛

وهابيت لكه ننگ دنيای اسلام است

وهابيت لكه ننگ دنيای اسلام است

رييس مجلس شوراي اسلامي وهابيت را لكه ننگ دنيای اسلام خواند.

دکتر علی لاريجانی، پنج‌شنبه شب (25 خردادماه) در مراسم بزرگداشت شهدای موتلفه اسلامی در بيت قديمی امام (ره) در قم با اشاره به وجود جريانات مختلف در قبل و بعد از انقلاب اسلامی اظهار كرد: موتلفه اسلامی كه در مساجد پايگاه درست كرده بودند از جمله اين جريانات اصيل و تابع مرجعيت بودند.

او جريان ملی‌گراها و متجدد مآبانه، جريان ماركسيست‌ها و جريان اسلامی را سه جريان عمده قبل انقلاب بر شمرد و تصريح كرد: سرنوشت هر كدام از اين جريان‌ها در نهايت نشان داد تنها جريانی كه با وجود فراز و فرودها توانست خود را حفظ كند جريانات اسلامی ضد آمريكا و اسراييل بودند كه ارتباط وسيعی با روحانيت داشتند.

رييس مجلس شورای اسلامی تاكيد كرد: موتلفه يكی از آن‌ها بود كه همواره خود را با مرجعيت تنظيم می‌كرد.

وي رمز موفقيت قيام امام (ره) را سرمايه گذاری روی شبكه روحانيت و مساجد دانست و عنوان كرد: همين عامل توفان انقلاب اسلامی را ايجاد كرد.

لاريجاني حزب جمهوری اسلامی را نماد ديگری از احزاب اسلامی دانست و گفت: اين سرمايه با برخی اختلاف‌افكنی‌ها از بين رفت و برخی مشكلات كشور ناشی از نابودی اين حزب است چون آيت الله بهشتی در اين حزب به فكر مديريت سازمان يافته بود.

اين نماينده مجلس با بيان اين كه احزاب دارای افكار التقاطی ماندگار نيستند تاكيد كرد: احزابی ماندگارند كه فكر اصيل اسلامی دارند و با روحانيت ارتباط وسيعی برقرار كرده‌اند.

او با اشاره به برخی نصيحت‌های مراجع به مسوولان گفت: علما دنبال صحت عمل در حكومت هستند؛ ايشان دنبال قدرت نيستند بلكه نگران وضع امت‌اند و مسوولان بايد به نصيحت‌های آنان گوش دهند.

نماينده قم در مجلس با تاكيد بر رفع مناقشات بلاوجه در كشور يادآور شد: گاهی در كشور حرف‌هايی زده می شود كه اسلامی نيست و مناقشات بيهوده درست می‌كند در صورتی كه افرادی كه دغدغه برای نظام دارند بايد به فكر تقويت نظام باشند كه امروز مهم‌ترين راه، تقويت اقتصاد است.

وی با بيان اين كه اولويت مجلس بررسی مسايل اقتصادی است، گفت: مسوولان بايد پاسخگوی كارهای خود باشند؛ امروز مهم‌ترين چيزی كه می تواند وسوسه خناسان بين‌المللی را نسبت به مردم از بين ببرد تقويت توليد داخلی و قدرت اقتصادی است. دشمن به دنبال لطمه به اقتصاد كشور است و بدل آن تقويت توليد ملی است.

لاريجانی با اشاره به عصبانيت دشمنان از پيشرفت‌های كشور و به خصوص ايجاد بيداری اسلامی در منطقه تصريح كرد: اين عصبانيت را از طريق بحث هسته‌يی و در ماجراجويی‌های منطقه‌يی نشان داده‌اند و از اين وضع غضبناك هستند بنابراين بر عليه ما توطئه می‌كنند. د دو سال اخير كه انقلاب‌های منطقه پيروز شد و ملت ايران و به ويژه رهبری معظم با همه توان و به صراحت حمايت كردند، اسراييل در تنگنا قرار گرفته و برای رهايی او دست به اين اقدامات می‌زنند.

او رفتارهای تروريستی اخير در عراق را خشونت بی‌منطق و تاسف‌آور دانست و بيان كرد: وهابی‌های تندرو در جهان اسلام جز مشكل آفرينی برای مسلمانان هيچ كاری نكرده‌اند؛ اين‌ها كه به نام جهاد دست به اين كارها مي‌زنند اگر راست می‌گويند به جهاد با اسراييل بروند نه اينكه عده‌ای بی‌گناه كه به شوق زيارت به عراق می‌روند را هدف ترور قرار دهند.

لاريجانی تاكيد كرد: اين وهابيون ننگی برای جامعه اسلامی هستند كه مورد حمايت بيگانگان قرار دارند.

وی با اشاره به مشكلات اقتصادی كشور تاكيد كرد: نه بی‌خيالی و نه عقب‌نشينی راه‌حل نيست و بايد مشكلات شناسايی و با استقامت رفع شود.

انتهاي پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی