کد خبر : 4373
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: 1+ 5 در نشست مسكو چارچوب توافقی با ایران را رعایت كند

ایرنا/ لاریجانی: 1+ 5 در نشست مسكو چارچوب توافقی با ایران را رعایت كند

تهران-رئیس مجلس شورای اسلامی فضاسازی‌های بیرونی را، بر نشست مسكو بی تأثیر خواند و گفت: 1+5 چارچوب توافقی با ایران را در نشست مسكو رعایت كند.
  
 
به گزارش خبر نگار سیاسی ایرنا به نقل از \'خانه ملت\'علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه برای ایران اهمیت دارد این است كه اعضای

5+1 بر اساس همان چارچوب توافق شده در مذاكرات به تعهدات خود پایبند باشند.

لاریجانی در عین حال گفت:اگر دو طرف مذاكره كننده حاضر در نشست مسكو طبق توافقات قبلی عمل كنند ، احتیاجی به سناریو سازی و فضاسازی بیرونی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره انحلال پارلمان مصر با حكم دادگاه این كشور گفت: این تصمیم حكایت از یك رفتار غیرعادی را دارد ،و این اقدام با واكنش‌های داخلی و خارجی در مصر همراه بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ تشكیل پارلمان در مصر برای مردم انقلابی این كشور ،یك نقطه اتكا و امید محسوب می شود ،بنابراین انحلال این نهاد به دستور دادگاه قانون اساسی می‌تواند نگرانی و هیجاناتی را در جامعه ایجاد كند.

وی با بیان اینكه حكم دادگاه قانون اساسی با انحلال پارلمان ، پیامد ناخوشی را برای این كشور به دنبال خواهد داشت ،خاطر نشان كرد: به نظر می رسد پروسه تكوین انقلاب مصر بلافاصله پس از تشكیل پارلمان و انتخاب رئیس جمهور با اراده و خواست مردم تكمیل شود.

وی تصریح كرد: اما این اقدام می‌تواند رفتار سویی را در آینده تحولات مصر بوجود آورد كه تبعاتش را باید رصد كرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: بهتر است مقامات و كسانی كه قصد اداره كشور در مصر را دارند ،تسلیم اراده ملت شوند ،چرا كه برخی از كشورهای منطقه در تلاش بودند تازیر بار خواسته های به حق ملتشان نروند كه در نتیجه با چالش‌های فراوانی مواجه شدند. 
 
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی