کد خبر : 4364
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در نشست مجمع نمايندگان، ائمه جمعه و روحانيون همدان مطرح شد؛

باشگاه خبرنگاران/ لاريجاني:‌با سياستگذاري به دنبال ايجاد بسط توسعه باشيم

باشگاه خبرنگاران/ لاريجاني:‌با سياستگذاري به دنبال ايجاد بسط توسعه باشيم

رئيس مجلس گفت:رونق توليد، مسئله اصلي كشور بوده و بايد دولت، مجلس و ساير نهادهاي قانوني ديگر كشور با ايجاد بستر مناسب و ارائه تسهيلات لازم به سرمايه گذاران به اين مهم بپردازند.

به گزارش خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران نشست مجمع نمايندگان مجلس، ائمه جمعه و روحانيون استان همدان با حضور علي لاريجاني شب گذشته در مكان تالار شيان برگزار شد.

براساس اين گزارش علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در اين نشست حل معضل اقتصادي را مهمترين اولويت فعلي كشور دانست و گفت:‌هر چند فشار اقتصادي به صورت لحظه‌اي قابل حل نيست ولي در يكي دو ماه اخير مسئله گراني از جمله گراني اقلامي همچون نان و ... باعث فشار اقتصادي در سطح جامعه شده و بايد اين مهم به صورت دقيق و عالمانه حل شود.

وي با بيان اينكه بايد مسئولان به اين مسئله حياتي واكنش نشان دهند تصريح كرد: رونق توليد، مسئله اصلي كشور بوده و بايد دولت، مجلس و ساير نهادهاي قانوني ديگر كشور با ايجاد بستر مناسب و ارائه تسهيلات لازم به سرمايه گذاران به اين مهم بپردازند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه آموزش محور توسعه كشور است خاطرنشان كرد: قطعا پيشرفت و توسعه در بستر متلاطم امكان پذير نبوده و بايد با سياستگذاري و درون مايه فكري به دنبال ايجاد بسط توسعه بوده و بيش از پيش به اين موضوع دقت كنيم.

وي با بيان اينكه نياز امروز كشور حرفي كه ذهن را مشوش كند نيست، اظهار داشت: نبايد با حرف زدن ذهن‌ها را مشوش كرد و در فضاي تخريب‌ گام  نهاد چرا كه مسير درستي نبوده و در اين شرايط كم حزف زدن به صلاح كشور است.

منتخب مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه كسي منكر اشكالات نيست ولي بايد با زبان نرم مشكلات بيان شود افزود: ما در كشور به پديده "دريدگي گفتاري" گرفتار شده‌ايم و شاهد تخريب كردن ديگران در جامعه هستيم ولي اين رويه در كشور به صلاح نيست.

لاريجاني با انتقاد از عدم وجود عاطفه در سطح جامعه تصريح كرد: در جامعه عاطفه به آن صورت وجود ندارد  و اين نظم را به هم مي‌زند كه اين يك عارضه است بنابراين نقد آرام و مودبانه نياز فعلي كشور است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به پيشنه فرهنگي كشورمان ،خاطرنشان كرد: با وجود عقبه فرهنگي فرهيخته كشور دليل وجود ندارد به زبان تند آغشته شويد و اين گونه رفتار كنيم چرا كه اختلاف‌گري به هيچ وجه مورد قبول نبوده و حتي امام (ره) در هيچ شرايطي به كسي توهين نمي‌كردند و اين راه و مسلك انقلاب است.

نماينده مردم قم در مجلس ابراز اميدواري  كرد: براساس تدابير مقام معظم رهبري و سنت‌هاي اسلامي و با استفاده از ظرفيت‌هاي نخبه كشور در يك مسير عادلانه و سالم حركت كنيم.

گفتني است علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به دليل طولاني شدن اين نشست در قالب طنز انتقادي گفت:‌فكر مي‌‌كردم بايد شام در خدمت شما باشم ولي مثل اينكه بايد صميمانه در خدمت شما باشم.

همچنين در اين نشست غياث‌الدين طه محمدي نماينده ولي فقيه در استان همدان با قدرداني از تمامي نامزدهاي شركت كننده در عرصه ا نتخابات نهمين دور مجلس شوراي اسلامي گفت:‌تمام نامزدها چه كساني که موفق به حضور در مجلس نهم شدند و چه كساني که از  اين رقابت ها بازماندند تنها هدفشان خدمت به مردم باشد..

وي خاطرنشان كرد: عدم حضور كسي در مجلس به منزله انجام وظيفه الهي او نبوده و بايد در تمام موارد و تا آخرين لحظه حيات خود در حال رسيدگي به مشكلات مردم بوده و از پاي ننشيند.

نماينده ولي فقيه در استان همدان در اين نشست كه مصادف بود با شام غريبان شهادت حضرت امام موسي الكاظم (ع) به ذكر مصيبت پرداختند.

همچنين در اين نشست امير خجسته نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي وحدت را مهمترين نياز ضروري فعلي در كشور دانست و گفت:‌بايد با وحدت، همبستگي و در سايه ولايت فقيه و قانون اساسي درصدد پيگيري مسائل و مشكلات بوده و با راهكارهاي كارگشا به اين سمت حركت كنيم.

رئيس مجمع نمايندگان استان همدان خاطرنشان كرد:‌ در سطح استان كارگروه‌هايي همچون كارگروه فكري صنعت، كشاورزي، گردشگري و ... تشكيل شده و بايد با همت همه مسئولان ذيربط در پيشرفت و توسعه اين كارگروه‌ها كه منجر به پيشرفت استان مي‌شود گام برداريم.

صالحي‌مرام معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي كشور ديگر سخنران اين نشست بود كه ظرفيت گردشگري و صنايع دستي استان را مهمترين پتانسيل اشتغال همدان دانست و گفت: دولت در نظر دارد با اختصاص تسهيلات لازم به اين استان، همدان را به عنوان قطب سفال و صنايع ستي به رتبه‌هاي برتر رسانده و اشتغال آفريني كند.

وي اشتغال خانگي را مهمترين منبع كارآفريني در استان دانست و خاطرنشان كرد: بايد دولت و مجلس با همكاري و ايجاد كارگروه‌هاي با ايجاد اشتغال و فراهم كردن بستر گردشگري استان همدان را به جايگاه واقعي خود برسانند.

همچنين سيد محمد كاظم حجازي نماينده دور هشتم مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست به ايراد سخنراني پرداخت.

در پايان اين نشست از نمايندگان استان همدان در مجلس هشتم تقدير و تشكر شد.

گفتني است در اين نشست حجت‌الاسلام علي رازيني معاون حقوقي و توسعه قضايي قوه قضاييه، حجت الاسلام سيد علي اكبر اوجاق نژاد رايزن فرهنگي ايران در جمهوري آذربايجان، محمد باقربهرامي سفير ايران در جمهوري آذربايجان، پورمختار نايب رئيس مجلس نمايندگان استان همدان و  نماينده مردم بهار، كبودر آهنگ و لاله‌جين، سلطاني نماينده رزن، مفتح، حجازي، رنجبرزاه از نمايندگان مجلس هشتم و ساير شخصيت‌هاي استان حضور داشتند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی