کد خبر : 4363
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

فارس/ دچار پدیده دریدگی گفتاری شده‌ایم/ گرانی نان و لبنیات مشکلات روانی ایجاد کرده است

فارس/ دچار پدیده دریدگی گفتاری شده‌ایم/ گرانی نان و لبنیات مشکلات روانی ایجاد کرده است

خبرگزاری فارس: رئیس قوه مقننه با ذکر این مسئله که دچار پدیده دریدگی گفتاری شده‌ایم، گفت: مودبانه و دوستانه صحبت کردن در شرایط فعلی کشور ضروری است.
خبرگزاری فارس: دچار پدیده دریدگی گفتاری شده‌ایم/ گرانی نان و لبنیات مشکلات روانی ایجاد کرده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته طی مراسمی در جمع نخبگان استان همدان که در هتل شیان تهران برگزار شد، گفت: توصیه‌های کشور فقط تصمیم‌گیری در اتاق‌های شیشه‌ای نیست.

وی افزود: این‌گونه جلسات فضایی را به وجود می‌آورد تا نخبگان کنار هم جمع شوند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: در حال حاضر ما در یک دوره بسیار شناور و حساس از نظر بین‌المللی قرار داریم و باید این شرایط را درک کنیم.

لاریجانی اظهار داشت: شاید ما زمانی این مختصات را نداشتیم؛ وضعیت خاورمیانه و اطراف ما تا به حال اینگونه نبوده، هم شرایط مثبتی وجود دارد و هم به نوعی شرایط خطرناک است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با حالت غضب آلودی می‌خواهند انقلاب مصر را به سمت و سویی دیگر بکشانند و ما کمتر دوره‌ای داشتیم که شرایط این طور باشد.

وی در عین حال اضافه کرد: بیداری اسلامی توان مسلمانان را افزایش داده و این از نکات مثبتی است که باید به آن اشاره کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مسئله هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران هم اشاره کرد و گفت: مسئله هسته‌ای ایران هم در مقطعی حساس قرار گرفته و به نوعی جنگ اراده‌ها به آن حاکم شده است. بر همین اساس باید از زمان به درستی استفاده شود.

لاریجانی گفت: جدای از بکارگیری درست از دموکراسی باید روی برخی نکات توجه خاص شود و یکی از این نکات توجه به مسئله اقتصاد کشور است.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: اگر بخواهیم پایداری کشور درست تفسیر شود، باید این مسئله اقتصادی کشور کار جدی کنیم و نباید بر اساس هر خبر یا حادثه‌ای وضعیت اقتصاد کشور متلاطم شود.

وی ادامه داد: اگر برنامه ریزی دقیقی وجود داشت، با توجه به منابعی که در کشور داریم نباید وضعیت اقتصاد ما این طور می‌شد؛ در حال حاضر هم نباید اجازه داد که شتاب تورمی به مردم فشار آورد.

لاریجانی با ذکر این مسئله که باید نقدینگی را به سمت تولید برد،‌ گفت: اینکه ما در شرایط فعلی بتوانیم از زمان درست استفاده ‌کنیم و اقتصاد مستقر در کشور به وجود آوریم تنها با مسئله رونق اقتصادی شکل می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به اقدامات دولت برای به وجود آوردن رونق اقتصادی در کشور افزود: در مجلس هم سیر بحث‌ها به این سمت است که روی مسائل اقتصادی بحث شود.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: ‌البته در حال حاضر مشکلاتی وجود دارد که این مشکلات قابل رفع است؛ ولی نباید اجازه داد با برخی حاشیه‌های سیاسی مسئله اصلی مردم دیده نشود.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به تورم در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت:‌ مسئله گرانی نان در حال حاضر و همچنین گرانی لبنیات مشکلات روانی در جامعه ایجاد کرده که این مسائل باید به طور دقیق و جدی مورد بحث قرار بگیرد تا مسائل حل شود. چرا که مسائل اقتصادی با تصمیم‌گیری‌های آنی قابل حل نیست.

رئیس قوه مقننه گفت: بنده به دوستان دولتیم گفتم که به مسائلی که علما و مراجع در خصوص آن ابراز نگرانی می‌کنند اهتمام داشته باشند تا آنها را حل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: رونق تولید که رهبری به آن اشاره کردند باید مسئله اصلی دولت و مجلس باشد.

وی ضمن تاکید بر توجه به آرامش داخلی کشور گفت: توسعه در بستر متلاطم هیچ کشور به وجود نمی‌آید کشوری که در آن آشفتگی فکری وجود داشته باشد رونق نخواهد داشت.

لاریجانی اضافه کرد: باید به برخی اظهارات و مصالح که می‌تواند دغدغه‌ها را زیاد کند، توجه کرد چرا که امروز زمانی نیست که با بعضی سخنان، اذهان مشوش شود.

وی اظهار داشت: فضای تهمت و افترا فضای درستی برای کشور نیست و اگر کسی دلسوز کشور است باید توجه کند که ما در این شرایط به وحدت درونی نیازمندیم.

لاریجانی با بیان اینکه وقتی من وضعیت صحنه بین‌المللی را نگاه می‌کنم فکر می‌کنم که رصد درستی انجام نشده است، گفت: تندروی در بیان مسائل به صلاح کشور و خردمندانه نیست و مسئولین باید به این مسئله توجه کنند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: ما در کشورمان با یک پدیده به نام دریدگی گفتاری مواجه شده‌ایم؛ این مسئله به معنای مراعات حال کشور را نکردن و پنجه کشیدن به صورت یکدیگر است. که حتما این مسئله آشفتگی ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد:‌ اگر جامعه دچار پدیده دریدگی گفتار شود، ذهن‌ها از توجه به مسائل اصلی دور می‌شود؛ مودبانه و دوستانه صحبت کردن در فضای فعلی کشور ضروری است.

رئیس قوه مقننه با ذکر این مسئله که ما از پیشینه فرهنگی کهن برخورداریم، گفت: دلیلی ندارد که این پیشینه فرهنگی را به زبان تند تبدیل کنیم؛ البته زبان تند به معنای انقلابی‌گری نیست چرا که در انقلابی‌گری هم یک خردمندی وجود دارد.

به گزارش فارس قبل از سخنرانی لاریجانی در جمع نخبگان همدانی آیت‌الله محمدی نماینده ولی فقیه در استان همدان، محمد کاظم حجازی رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در دوره هشتم، صالحی مرام معاون سازمان گردشگری و صنایع دستی و خجسته رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس نهم نیز برای حضار سخن گفتند.

در این مراسم برخی چهره‌ها و مسئولین کشوری از جمله آیت‌الله رازینی، آیت‌الله غلام‌نژاد نماینده ولی فقیه در کشور آذربایجان، بهرامی سفیر ایران در آذربایجان، حجت‌الاسلام موسوی مسئول دفتر آیت‌الله نوری همدانی نیز حضور داشتند.

در پایان این مراسم نیز از نمایندگان استان همدان در مجلس هشتم تقدیر و قدردانی شد.

انتهای پیام/

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی