کد خبر : 4352
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع کارکنان مجلس:

ایلنا/ گوشمان به متلک‌گویان بدهکار نیست

ایلنا/ گوشمان به متلک‌گویان بدهکار نیست

 ایلنا: رییس‌ مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خدمت کردن به کارکنان مجلس را وظیفه می‌دانید به آن افتخار می‌کنیم و گوشمانمان هم به متلک سازان بدهکار نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی پیش ‌از ظهرامروز سه شنبه در صحن علنی مجلس با کارمندان فعلی و کارکنان بازنشسته مجلس شورای اسلامی جلسه گذاشت و در مورد مشکلات کارکنان مجلس سخنرانی کرد.

در این مراسم که ابتدا علی افراشته معاون اجرایی رئیس مجلس سخنان ایراد کرد، لاریجانی با تبریک عید مبعث اظهار کرد: وقتی پیامبر اسلام را آخرین پیامبر و خاتم می‌دانیم به این دلیل است که پیام او سعادت محور است و هم برای زندگی اجتماعی و هم زندگی فردی برنامه دارد.

رئیس مجلس نهم با بیان اینکه دین اسلام دین ریاضت کشی نیست، تاکید کرد: انچه اسلام می‌گوید به اندازه بودن است.

لاریجانی از بخش‌های مختلف اداری مجلس تشکر کرد و گفت: گاهی برای کارهای کمیسیون‌ها کارمندان مجبورند تا نیمه‌های شب در مجلس بمانند.
وی افزود: کارکنان مجلس باید مثل تمام بخش‌های دیگر از یک وضعیت حداقلی برخوردار باشد که متاسفانه این امر هنوز تحقق نیافته است.

لاریجانی به اظهارات افراد مختلف در انتقاد از نحوه اداره کارمندان مجلس اشاره کرد و یادآور شد: برخی اوقات افراد اظهاراتی را درباره مجلس می‌گویند که آدم می‌ماند این حرف‌ها از در دوستی با مجلس است و یا جنبه‌های دیگر.

لاریجانی تاکید کرد: آیا کارکنان مجلس امکانات تفریحی و رفاهی دیگر دستگاه‌ها را دارند؟ امکاناتی که دستگاه‌های مختلف در مازندران و گیلان و مشهد مقدس برای کارکنان خود در نظر گرفته‌اند و زمانی قرار بود این امکانات را بفروشند که من بعید می‌دانم فروخته باشند ایا کارمندان مجلس این امکانات را در اختیار دارند؟

وی با انتقاد از کسانی که متلک گویان وکنایه زنان به کارمندان مجلس می‌نامید، ادامه داد: در زمینه‌های مختلف در مجلس صرفه جویی انجام شده در غذای مجلس بیش از ۳۰ درصد صرفه جویی شد و در هزینه‌های برق و سوخت علی رغم اینکه قیمت این دو افزایش داشت، کاهش هزینه داشته‌ایم.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با اینکه حجم کار مجلس افزایش داشته است ۵ میلیارد تومان صرفه جویی کرده‌ایم، اما باید دانست بهره بری بالا‌تر نیز در گروه رضایتمندی کارکنان است.

رئیس مجلس نهم با بیان اینکه باید رفاه کارکنان مجلس در حد مقدور فراهم شود، گفت: مجلس در پناه رهنمودهای رهبر انقلاب برداشت‌های خوبی داشت که موتور حرکتی مجلس بوده است.

وی به چند مورد از توصیه‌های مقام معظم رهبری به مجلس اشاره کرد و از جمله در باره سیستم خود نظارتی بر مجلس گفت: این طرح با بررسی فراوان به صورت قانون تصویب شد و از ابتدا مجلس نهم این روش سامان پیدا خواهد کرد.

لاریجانی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس نهم تصریح کرد: ایشان در دیدار اخیر بر زنده بودن مجلس تاکید داشتند در تاریخ مجلس هر‌گاه این نهاد مهم حکومتی ساکت بوده است، بلایی بر سر کشور آمده است.

وی از جمله به دوران رضا شاه‌ومحمدرضا شاه اشاره کرد و گفت: در دوران این دو، مجلس ساکت بوده و بسیاری از قراردادهای ننگین درکشور تصویب شده است.

رئیس مجلس نهم در ادامه با تاکید براین نکته که مجلس باید آراسته به ادب پارلمانی باشد، خاطرنشان کرد: اینکه در بعضی از کشور‌ها نمایندگان با مشت و لگد به جان هم می‌افتند نشان می‌دهد در آنجا ادب پارلمانی وجود ندارد.

لاریجانی اضافه کرد: نکته دیگری که مقام معظم رهبری برآن تاکید کردند سلامت مجلس بودجه مجلس باید مشخص باشد برخی حرف‌هایی در کشور می‌زنند، مثلا می‌گویند حقوق هر نماینده ۴۷۰ یا ۷۴۰ میلیون تومان است که ظاهرا این دو عدد تفاوتی هم برای آن‌ها نمی‌کند.

لاریجانی با بیان اینکه نماینده مجلس مطابق قانون خدمات کشوری حقوق می‌گیرند، یادآور شد: مجلس ۳ هزار پرسنل دارد این افراد همه هزینه‌های جاری مجلس را تقسیم ۲۹۰ نماینده مجلس می‌کند. غافل از اینکه مجلس مرکز پژوهش‌ها، کتابخانه و کارمندان زیادی دارد و این کار مثل این است که بودجه جاری مملکت را تقسیم بر تعداد وزرا بکنیم و در ان صورت حقوق هر وزیر به چند هزار میلیارد تومان می‌رسد.

رئیس مجلس نهم ادامه داد: نمایندگان مجلس نه در تهران ساختمان درستی دارند ونه در استان‌ها، تنها آقای نصیرپور با کمک‌های مردمی در سراب ساختمانی برای مجلس درست کرد.

لاریجانی پرسید؛ آیا نمایندگان مردم برای رسیدگی به مشکلات آن‌ها باید سر خیابان بایستند؟ البته ما به آن‌ها می‌گوییم محلی را اجاره کند زیرا ما امکانات نداریم که در اختیارشان قرار دهیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه با دروغ سرایی‌ها و متلک گویی‌ها کار نمایندگان و کارکنان مجلس را تخفیف می‌دهند، متذکر شد: اگر شما دارای نبوغی در اداره کشور هستید‌‌ همان نبوغ را بفرمایید و بقیه را محکوم نکنید.

وی در ادامه به مدیر اجرایی مجلس توصیه کرد گوش شنوایی برای مشکلات کارکنان وجود داشته باشد.

وی افزود: باید نگاهی طبیبانه بر مدیریت مجلس حاکم باشد.

لاریجانی تاکید کرد: اگر خدمت کردن به کارکنان مجلس را وظیفه می‌دانید به آن افتخار می‌کنیم و گوشمانمان هم به متلک سازان بدهکار نیست.

وی در ادامه درباره بحث مسکن کارمندان مجلس گفت: باید تلاش کنیم کارکنان مجلس از مسکن مناسب برخوردار شوندواگر این کار از کانال مسکن مهر می‌شود آن را انجام دهید و اگر از راه‌های دیگر ممکن است آ ن را دنبال کنید.

پایان پیام
 

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی