کد خبر : 4350
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایرنا/ لاریجانی: نمایندگان مجلس براساس قانون مدیریت خدمات كشوری حقوق می گیرند

ایرنا/ لاریجانی: نمایندگان مجلس براساس قانون مدیریت خدمات كشوری حقوق می گیرند

تهران- رییس مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه بودجه خانه ملت مشخص است ، گفت: نمایندگان مجلس همتراز وزیران هستند و براساس قانون مدیریت خدمات كشوری حقوق می گیرند.
 
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، \'علی لاریجانی\' روز سه شنبه در دیدار با مدیران و كاركنان مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت سالروز بعثت نبی اكرم (ص) افزود: برخی حرف هایی زده می شود مبنی بر این كه هر نماینده 470 میلیون تومان یا 740 میلیون تومان حقوق دریافت می كند، البته این جابجایی رقم برای آنها فرقی نمی كند.

وی افزود: معلوم نیست این ارقام از كجا آمده است، باید توجه كرد كه نمایندگان براساس قانون مدیریت خدمات كشوری حقوق می گیرند.

رییس مجلس نهم یادآور شد كه مجلس سه هزار كارمند دارد و این درست نیست كه كل بودجه جاری و عمرانی را تقسیم بر 290 نماینده كنیم چرا كه اگر بخواهیم این گونه حساب كنیم می توان گفت كه بودجه 150 هزار میلیارد تومانی دولت را باید بر 15 وزیر تقسیم كرد كه درست نیست، چرا باید این ذهنیت ها را ایجاد كرد؟

لاریجانی تصریح كرد كه نمایندگان در تهران و شهرستان های حوزه انتخابیه خود مكان مناسبی برای پاسخگویی به مراجعین ندارند.

وی افزود: تنها نماینده مردم سراب در دوره هشتم بود كه در حوزه انتخابیه خود ساختمانی را با هزینه خود ساخت و آن را به مجلس داد، این گونه سخن گفتن ستم به كاركنان و نمایندگان مجلس است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این كه نماینده همتراز وزیر است و متاسفانه هیچ دفتری برای پاسخگویی به موكلان خود ندارند، كفت: این بداخلاقی ها برای كشور خوب نیست، متلك گویی به كاركنان و تخفیف كار نمایندگان با دروغ سرایی و كارهای غیراخلاقی مناسب نیست.

لاریجانی خاطرنشان كرد: آنان هم به افراد و هم به خودشان لطمه می زنند، اگر آنها دارای نبوغی هستند، بفرمایند و دیگران را خفیف نكنند.

وی یادآور شد: این گونه اقدامات اشكال دارد و باید این پرده دری دروغی برداشته شود و كاركنان مجلس نیز باید بدانند كه این حرف ها اهمیتی ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین اظهار داشت: برخی افراد در رسانه ها مواردی را درمورد خانه ملت مطرح می كنند كه تعجب برانگیز است كه این موضوع ها از روی دوستی است یا وجوه دیگری مدنظر است.

لاریجانی یادآورشد كه 30 سال در كارهای اجرایی كشور كار كرده است و از روند امور اجرایی آگاهی كامل دارد.

وی ادامه داد: كاركنان مجلس نجیبانه زحمت می كشند و به اندازه هیچ كدام از كاركنان دولتی تفریح ندارند.

رییس مجلس نهم ادامه داد: چگونه است كه این صحبت ها مطرح می شود چرا كه قرار بود امكانات تفریحی دستگاه های دولتی فروخته شود اما بعید می دانم یك مورد هم فروخته شده باشد.

لاریجانی خاطرنشان كرد كه كاركنان مجلس از نظر حقوق دریافتی در سطح كاركنان كشوری هستند.

وی از مدیریت اجرایی مجلس خواست تا مطابق مقدورات قانونی، مسایل و مشكلات كاركنان و بازنشستگان را برطرف كند و نگاه طبیبانه در مدیریت حاكم باشد.

لاریجانی در بخش دیگری ازسخنان خود گفت: مجلس شورای اسلامی باید از كارها و هزینه های اضافی جلوگیری كند و خدمات اولویت دار ارایه كند.

وی افزود: بازدهی بهتر و بهره وری بالاتر در گرو رضایتمندی كاركنان است كه باید در حد مقدورات تلاش شود.

وی با تاكید بر رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب افزود: ایشان در طول سال های گذشته همواره نكات ارزشمندی را برای مجلس شورای اسلامی مطرح فرمودند كه این رهنمودها همیشه سرلوحه كار مجلس بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی یك بار در مورد تنقیح قوانین اشاره كردند كه این اقدام سنجیده و درست بود چرا كه مشكلاتی را برای افرادی كه می خواستند به قوانین رجوع كنند، ایجاد می كرد و بنای آن در مجلس هشتم گذاشته شد و باید در مجلس نهم نیز ادامه یابد تا حقوق مردم شفاف باشد و آن را بشناسند.

لاریجانی همچنین گفت: ایشان سال گذشته همچنین در مورد خودنظارتی مجلس نكاتی را فرمودند كه با پیگیری های انجام شده این موضوع به قانون تبدیل شد كه كمك حال مجلس خواهد بود.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس نهم با رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته یادآور شد: زنده بودن مجلس از جمله نكاتی بود كه ایشان فرمودند و در طول تاریخ هرگاه مجلس زنده بود تصمیمات از سر حكمت گرفته شد و مشكلات كشور در سخت ترین شرایط راهگشا بود.

رییس مجلس نهم تصریح كرد كه البته باید رفتار مجلس آراسته به ادب پارلمانی باشد و نباید به برخی پارلمان های كشورهای دیگر تاسی كنیم كه با مشت و لگد به یكدیگر می پرند.

لاریجانی افزود: نمایندگان باید به نظر نخبگان توجه كنند و هر نماینده با نخبگان محلی پیوندهایی را ایجاد كند كه سنگ بنای این موضوع در مجلس نهم گذاشته می شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درزمینه ضرورت سلامت مجلس گفت: مجلس در بالاترین سطح امور كشوری است هم راه را نشان می دهد و هم نظارت می كند و هر چه سلامت آن بالا برود نظرات آن قابل توجه تر می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود اعلام كرد: مجلس شورای اسلامی سال گذشته تلاش كرد تا در زمینه های مختلف صرفه جویی كند به گونه ای كه در بحث غذای كاركنان 30 درصد به رغم افزایش سوخت و هزینه برق صرفه جویی داشت و جمعا 5 میلیارد تومان صرفه جویی كرد.

لاریجانی همچنین از حوزه های مختلف مجلس از جمله ترابری، مركز پژوهش ها، كاركنان بخش های اداری تشكر كرد و در پایان از تعدادی از كاركنان مجلس شورای اسلامی تقدیر كرد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی